چگونه از نمایش اعلان های حساس در گوشی اندروید می توانیم جلوگیری کنیم ؟

صفحه قفل اندروید

تقریبا همه ی ما از یک روش امنیتی برای قفل کردن گوشی هوشمند استفاده می کنیم اما هنوز اطلاعاتی وجود دارد که دیگران می توانند از روی اعلان های صفحه قفل آنها را مشاهده کنند .خوشبختانه امکان مخفی کردن اعلان های حساس در گوشی اندروید به راحتی وجود دارد و اگر هنوز با ان آشنا نیستید در ادامه همراه ما باشید .


اعلان های صفحه قفل یک راه سریع برای آگاهی از جدیدترین پیام های دریافتی ، اخبار ، به روزرسانی ها و غیره می باشد اما در عین حال می توانند به راحتی محتویات پیام دریافتی شما را در جلوی چشمان دیگران قرار دهند .شما می توانید تمام اعلان های صفحه قفل را در اندروید و آیفون به راحتی غیرفعال کنید اما در اندروید یک گزینه دیگر پیش روی شماست و آن اعلان های حساس یا Sensitive Notifications می باشد .

در واقع اندروید به شما امکان می دهد آنچه را که محتوای حساس نامیده می شود را از اعلان های روی صفحه قفل پنهان کنید .در این صورت اعلان ها همچنان وجود دارند اما محتوای آن ها حذف خواهند شد .البته آنچه که به عنوان اعلان های حساس در گوشی اندروید شناخته خواهد شد ، بر عهده سازنده برنامه ها است بنابراین ممکن است در برخی از برنامه اصلا وجود نداشته باشد .

نحوه مخفی کردن اعلان های حساس در اندروید

نکته : مراحل و تصاویر نشان داده شده در زیر مربوط به اندروید خام ( گوشی های نوکیا و گوگل ) است و در دستگاه های دیگر ممکن است این مراحل کمی متفاوت باشند .

1.نوار اعلان را از بالای صفحه به پایین بکشید و از روی آیکون کوچک چرخ دنده تنظیمات ضربه بزنید .( یا مستقیما برنامه تنظیمات را از کشوی برنامه ها باز کنید .)

swipe down and tap the gear icon

2.در لیست تنظیمات گزینه Apps & Notifications ( برنامه ها و اعلان ها ) را باز کنید .

select apps and notifications

3.روی گزینه Notifications یا اعلان ها ضربه بزنید .

select notifications

4.در پایین این صفحه گزینه Sensitive Notifications ( اعلان های حساس ) را خاموش کنید .

خاموش کردن نمایش اعلان های حساس در گوشی اندروید

5.اگر می خواهید تمام اعلان ها را از روی صفحه قفل مخفی کنید ، روی گزینه Notifications on Lock Screen ( اعلان ها در صفحه قفل ) ضربه بزنید.

select notifications on the lock screen

از پنجره باز شده گزینه Don’t Show Any Notifications ( هیچ اعلانی نشان داده نشود ) را انتخاب کنید .

غیرفعال کردن کامل اعلان ها در صفحه قفل اندروید

در پایان باید اضافه کنیم که ممکن است در گوشی های دیگر اندرویدی مثل سامسونگ یا شیائومی که از پوسته اختصاصی خود استفاده می کنند ، شما تنظیمات بیشتری هم برای مخفی کردن اعلان ها در صفحه قفل پیدا کنید .

مطلب مرتبط :
Simple Gallery : بهترین برنامه گالری اندروید برای مخفی کردن عکس ها
روش های دسترسی سریع به اعلان ها در گوشی سامسونگ گلکسی

منبع howtogeek


Slider

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *