نحوه افزایش سرعت ویندوز 10 با حذف برنامه های راه اندازی

ماشین حساب ویندوز 10

اگر کامپیوتر یا لپ تاپ شما کند کار می کند و زمان زیادی طول می کشد تا سیستم لود شود ، این مشکل معمولاً به دلیل راه اندازی خودکار برنامه ها در زمان بوت شدن ویندوز است .غیرفعال کردن برنامه های غیر ضروری در هنگام روشن کردن رایانه ، می تواند به افزایش سرعت راه اندازی ویندوز 10 کمک زیاد بکند .


برخی برنامه ها تمایل ذاتی دارند که همزمان با روشن کردن رایانه ، راه اندازی شده و در پس زمینه به کار خود ادامه دهند.اکثر کاربران حتی از برنامه هایی که به صورت خودکار با روشن شدن ویندوز ، اجرا می شوند و منابع سیستم را اشغال می کنند ، آگاهی ندارند اما هر چه تعداد این برنامه ها کم تر باشد ، بدون شک سرعت راه اندازی ویندوز 10 بالاتر می رود .

خوشبختانه جلوگیری از راه اندازی برنامه های ناخواسته همزمان با روشن کردن رایانه در ویندوز 10 به راحتی ممکن است و شما می توانید به چند روش این کار را انجام دهید .

1.حذف برنامه های راه اندازی از تنظیمات ویندوز

این ساده ترین روش به منظور حذف برنامه های راه اندازی در ویندوز 10 است .به این منظور به تنظیمات ویندوز بروید و سپس گزینه Apps را انتخاب کنید .در این صفحه گزینه Startup را از پنل سمت چپ انتخاب کنید .

افزایش سرعت راه اندازی ویندوز 10 با غیرفعال کردن برنامه های راه اندازی

اکنون از سمت راست صفحه می توانید برنامه هایی که همزمان با روشن شدن کامپیوتر ، راه اندازی می شوند را مشاهده کنید .در این جا برنامه هایی را که برای راه اندازی ویندوز ضروری نیستند را خاموش (Off) کنید .با این کار دیگر هنگام راه اندازی مجدد رایانه ، برنامه های غیرفعال شده راه اندازی و در پس زمینه اجرا نخواهند شد و این باعث افزایش سرعت راه اندازی ویندوز 10 خواهد شد .

2.حذف برنامه های راه اندازی از Task Manager

راه آسان دیگر برای جلوگیری از شروع برنامه ها و برنامه های ناخواسته همزمان با روشن کردن رایانه ، استفاده از تسک منیجر است.برای شروع روی دکمه Start راست کلیک کرده و گزینه Task Manager را از منوی باز شده انتخاب کنید.( یا می توانید روی نوار وظیفه راست کلیک کنید و گزینه Task Manager را انتخاب کنید )

Open Task Manager

در صفحه تنظیمات تسک منیجر به برگه Startup بروید .سپس روی برنامه ای که می خواهید هنگام راه اندازی ویندوز ، اجرا نشود ، راست کلیک کنید و گزینه Disable را انتخاب کنید .( نکته : توجه: اگر گزینه Disable خاکستری است یا در دسترس نیست ، باید با حساب ادمین خود وارد شوید.)

افزایش سرعت راه اندازی ویندوز 10

3.حذف برنامه ها از پوشه Startup ویندوز

این یکی دیگر از روش های حذف برنامه ها برای اجرای همزمان با راه اندازی ویندوز 10 است .به این منظور روی دکمه استارت ( پنجره ویندوز ) در گوشه سمت راست نوار وظیفه راست کلیک کنید و سپس گزینه Run را انتخاب کنید .یا می توانید همزمان کلید های ویندوز + R را فشار دهید .

Open Startup Folder Using Run Command

در پنجره Run ، عبارت  shell:startup را وارد کنید و سپس روی دکمه روی OK کلیک کنید تا پوشه Startup در رایانه شما باز شود.در این پوشه ، روی برنامه ای که می خواهید در هنگام راه اندازی ویندوز ، باز نشود راست کلیک کرده و بر روی Delete کلیک کنید.

Remove Program From Startup Folder

به این ترتیب برنامه مورد نظر دیگر همزمان با راه اندازی ویندوز ، اجرا نخواهد شد و این کمک زیادی به افزایش سرعت راه اندازی ویندوز 10 خواهد کرد .

مطلب مرتبط :
نحوه فشرده سازی فایل ها در ویندوز 10 و خارج کردن آنها از حالت فشرده
چگونه صفحه درخواست رمز ورود در ویندوز 10 را غیرفعال کنیم ؟

منبعجدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *