گوگل به زودی تمام برنامه های ضبط تماس را در پلی استور مسدود خواهد کرد

برنامه های ضبط تماس شخص ثالث به تعداد بسیار زیادی در فروشگاه گوگل پلی یافت می شوند که این امکان را به کاربران تلفن های اندرویدی می دهند تا مکالمات خود را ضبط و ذخیره کنند .با این حال اکنون گوگل سیاست های جدیدی در پیش گرفته که احتمالا دسترسی کاربران به این برنامه ها را از بین خواهد برد .


گوگل از طریق یک وبینار به توسعه دهندگان تایید کرده است که در حال ایجاد یک تغییر اساسی در سیاست های خود است که به طور موثر تمام برنامه های ضبط تماس شخص ثالث را از بین خواهد برد. این تغییرات به منظور حفظ حریم خصوصی کاربران قرار است از تاریخ 1 ماه مه ( 21 اردیبهشت ماه 1401 ) به اجرا گذاشته شود .پس از این تاریخ گوگل نحوه استفاده توسعه دهندگان از دسترسی های API را محدود خواهد کرد .

در واقع گوگل به تدریج API هایی را حذف می کند که به چنین برنامه هایی اجازه می دهد تا تماس ها را در دستگاه های اندرویدی ضبط کنند و این عملاً آخرین میخ در تابوت برنامه‌های ضبط تماس شخص ثالث است.با این حال این تغییر خط مشی گوگل فقط بر برنامه‌های شخص ثالث در فروشگاه پلی تأثیر می‌گذارد و برنامه های شماره گیر پیش فرض مانند گوگل Phone که بر روی تلفن های هوشمند شیائومی ، گوگل و نوکیا نصب است ، تحت تاثیر این تغییرات قرار نخواهد گرفت .

سیاست های جدید گوگل برای برنامه های ضبط تماس شخص ثالث

گفتنی است که قابلیت ضبط تماس داخلی از زمان اندروید 10 مسدود شده بود اما دسترسی های API به توسعه دهندگان این امکان را می داد تا برنامه های ضبط تماس شخص ثالث را برای کاربران عرضه کنند .اما اکنون از تاریخ 11 مه دیگر اجازه دسترسی به این API ها داده نمی شود و این به معنای از کار افتادن تمام این نوع برنامه ها خواهد بود .

در حقیقت، این بدان معنی است که اگر تاکنون می توانستید با برنامه تماس از پیش نصب شده خود ، تماس ها را ضبط کنید ، پس همچنان امکان این کار برای شما وجود خواهد داشت اما اگر از برنامه‌ دیگری برای ضبط تماس استفاده می‌کنید که از فروشگاه گوگل پلی نصب شده است، ضبط تماس امکان پذیر نخواهد بود .البته گوگل مشخص نکرده که چنین برنامه هایی از فروشگاه پلی حذف خواهند شد یا خیر

منبع


مطلب مرتبط :
قابلیت ضبط تماس در برنامه گوگل Phone برای برخی از کشورها در دسترس خواهد بود
ضبط صفحه در اندروید 11 می تواند برای ضبط تماس های صوتی هم به کار گرفته شود
جدیدترین مطالب

[smartslider3 slider="9"]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *