بهترین نکته و ترفندهای سیگنال که برای استفاده حرفه ای از این پیام رسان باید بدانید

نکته و ترفندهای سیگنال

Signal یکی از امن ترین برنامه های پیام رسان است که با توجه به استقبال زیاد کاربران اکنون شاهد اضافه شدن ویژگی های بیشتری به این برنامه هستیم .در این مقاله ما می خواهیم بهترین نکته و ترفندهای سیگنال را به شما نشان دهیم تا بهتر از قبل از آن استفاده کنید .


نکته : در این مطلب ما از تصاویر نسخه اندروید سیگنال استفاده کرده ایم اما تمام مراحل در نسخه iOS هم به همین شکل قابل انجام است و تنها کمی تفاوت وجود دارد .

1.استفاده از حالت تاریک

مثل اکثر برنامه های مهم اجتماعی دیگر ، در سیگنال هم یک حالت تاریک یا دارک مود داخلی وجود دارد که می توانید صرف نظر از تم تاریک دستگاه ، آن را جداگانه فعال یا غیرفعال کنید .

برای فعال کردن این حالت باید روی تصویر پروفایل در گوشه سمت چپ بالای برنامه ضربه بزنید و سپس گزینه Appearance (ظاهر) را انتخاب کنید .در صفحه بعد می توانید برای گزینه Theme یکی از حالت های dark ( تاریک ) ، light ( روشن ) را انتخاب کنید یا با انتخاب گزینه system default انتخاب تم برنامه را با تم دستگاه یکپارچه کنید .

نکات و ترفندهای سیگنال

2.تغییر پس زمینه چت ها

یکی از ترفندهای سیگنال که اخیرا به آن اضافه شده و به شما کمک خواهد کرد تا تنوع بیشتری در برنامه احساس کنید ، امکان تغییر پس زمینه چت ها به صورت جداگانه است که البته می تواند در تشخیص بهتر یک مکالمه و جلوگیری از ارسال اشتباه پیام هم مفید باشد .

برای تغییر پس زمینه مکالمات ابتدا به یک صفحه چت دلخواه بروید و سپس روی نام یا شماره مخاطب در بالا ضربه بزنید .در این صفحه گزینه  Chat wallpaper را بزنید و سپس از بین تصاویر رنگی دلخواه یکی را انتخاب کنید یا می توانید با ضربه زدن روی گزینه choose from photos یک عکس دلخواه را از گوشی خودتان برای پس زمینه این مکالمه تنظیم کنید .

تغییر تصویر زمینه چت ها در نسخه جدید سیگنال

3.واکنش به پیام ها با هر گونه شکلک

در سیگنال می توانید مانند مسنجر فیسبوک ، در برابر پیام ها مستقیما واکنش نشان دهید .برای این منظور باید انگشت خود را روی یک پیام نگه دارید تا منوی واکنش ظاهر شود .سپس روی ایموجی دلخواه ضربه بزنید و یا روی دکمه سه نقطه ضربه بزنید تا به تمام شکلک های دسترسی پیدا کنید .

ترفندهای سیگنال

4.نقل و قول کردن به یک پیام

زمانی که شما در یک مکالمه به موضوعات مختلفی می پردازید ، این می تواند کمی گیج کننده باشد اما می توانید مانند دیگر پیام رسان ها ، برای جلوگیری از سوءتفاهم ها ، پیامی را که می خواهید به آن پاسخ دهید را نقل و قول کنید .برای این کار می توانید پیامی که می خواهید به آن پاسخ دهید را به راست بکشید یا این که روی آن فشار دهید و از منوی بالا روی فلش ریپلای ضربه بزنید .

نکته و ترفندهای سیگنال

5.پین کردن چت ها

اگر به صورت دائم با یک نفر در سیگنال چت می کنید ، بهتر است آن را به بالای لیست مکالمات خود سنجاق کنید تا همیشه بتوانید راحت تر به آن دسترسی پیدا کنید .زمانی که شما یک چت را در بالای لیست پین می کنید ، حتی اگر پیام های دیگری هم دریافت کنید باز هم آن چت در بالا باقی می ماند .

برای این منظور در اندروید باید انگشت خود را روی چت دلخواه فشار دهید و نگه دارید و سپس روی علامت سنجاق در بالا ضربه بزنید .برای برداشتن پین هم به همین شکل می توانید عمل کنید.

پین کردن چت ها در سیگنال

در آیفون برای پین کردن یک مکالمه باید آن را بگیرید و به سمت راست بکشید و سپس روی علامت سنجاق ضربه بزنید .به همین شکل می توانید هر زمان که خواستید آن را از پین خارج کنید .

6.جلوگیری از ارسال پیام ها

اگر پیام اشتباهی را برای کسی ارسال کرده اید ، جای نگرانی نخواهد بود ، چرا که سیگنال به شما امکان می دهد تا 3 ساعت پس از ارسال ، بتوانید پیام را در هر دو طرف پاک کنید .برای این کار باید روی پیام مورد نظر لمس طولانی کنید و سپس روی علامت سطل آشغال در بالا ضربه بزنید و از پنجره باز شده گزینه Delete for everyone ( حذف برای همه ) را انتخاب کنید .

حذف پیام ها در برنامه سیگنال

7.خاموش کردن اعلان مخاطبین جدید

هر زمان کسی از مخاطبین شما به سیگنال بپیوندد ، در مورد آن به شما اطلاع داده می شود اما اگر این را نمی خواهید ، خوشبختانه امکان خاموش کردن چنین اعلان هایی وجود دارد .به این منظور باید در تنظیمات داخلی برنامه به گزینه Notifications ( اعلان ها ) بروید و گزینه Contact joined Signal را غیرفعال کنید .

تنظیمات پیام رسان سیگنال

8.تغییر رنگ پیام ها ( فقط در اندروید )

در نسخه اندروید سیگنال شما می توانید قالب پیام های خود را سفارشی سازی کنید و برای هر یک از مکالمات رنگ متفاوتی انتخاب کنید .برای این کار سیگنال را در گوشی اندروید باز کنید و یکی از چت ها را از لیست باز کنید .سپس روی نام مخاطب در بالا ضربه بزنید و از صفحه باز شده روی گزینه chat color ضربه بزنید و رنگ دلخواه را انتخاب کنید .

تغییر رنگ پیام ها در سیگنال

9.سفارشی سازی اعلان ها

به طور پیش فرض ، تمام پیام های دریافتی در سیگنال صدای اعلان یکسانی دارند اما شما می توانید آن را سفارشی کنید و از آهنگ های مختلف برای هر چت استفاده کنید.برای انجام این کار به صفحه چت دلخواه بروید و روی نام مخاطب در بالا ضربه بزنید .سپس اگر از اندروید استفاده می کنید گزینه Custom notifications ( اعلان سفارشی ) را انتخاب کنید و پس از فعال کردن گزینه Use Custom notifications ، صدای دلخواه را انتخاب کنید.

ترفندهای سیگنال

در آیفون هم پس از ضربه روی نام مخاطب از صفحه باز شده گزینه Message sound را بزنید و آهنگ مورد نظر را انتخاب کنید .این کار را برای هر مخاطب باید جداگانه تکرار کنید .

10. استفاده از سیگنال برای ارسال پیام کوتاه ( فقط در اندروید )

این یکی دیگر از ترفندهای سیگنال است که شما نظیر آن را در هیچ کدام از پیام رسان های دیگر پیدا نخواهید کرد .در واقع سیگنال می تواند به جای برنامه پیش فرض پیامک (SMS) هم به کار گرفته شود و تمام مکالمات شما را در یک جا جمع آوری کند .البته باید گفت که پیامک های ارسالی با سیگنال مثل پیام های اصلی این برنامه رمزنگاری نمی شوند . اگر می خواهید این ویژگی را امتحان کنید ، می توانید در این صفحه راهنمای استفاده از آن را بخوانید .

11.ویرایش عکس ها با سیگنال ( در اندروید )

یکی دیگر از ترفندهای سیگنال که مخصوص اندروید است ، ابزار کوچک ویرایش عکس می باشد که به شما امکان برش تصاویر، قرار دادن متن و برچسب را به سادگی می دهد و پس از پایان ویرایش می توانید عکس ویرایش شده را مستقیما در گالری خود ذخیره کنید .

برای این کار باید تصویر مورد نظر را در یک چت پیوست کنید تا به صفحه ویرایش بروید و از ابزارهای مختلف ارائه شده استفاده کنید و در پایان روی دکمه بارگیری ضربه بزنید تا آن را ذخیره کنید .

12.تار کردن تصاویر

یکی از ترفندهای سیگنال که برای حفظ حریم خصوصی هم مفید است ، امکان تار کردن بخشی از تصاویر یا حتی تار کردن خودکار چهره ها در این برنامه است که در ابتدا پس از شروع اعتراضات در هنگ کنگ به برنامه اضافه شد .

برای استفاده از این ابزار باید ابتدا عکس را در یک صفحه چت دلخواه پیوست کنید و در قسمت ویرایش روی علامت شطرنجی ( Blur ) در بالا ضربه بزنید و سپس انگشت خود را به قسمت هایی که می خواهید تار کنید ، بکشید .

تار کردن تصاویر در سیگنال

اگر می خواهید Signal به طور خودکار چهره ها را تار کند ، گزینه Blur Faces را در پایین فعال کنید .

13.ارسال تصاویر ناپدید شونده

در سیگنال ، می توانید انتخاب کنید که آیا تصویر ارسالی شما در صفحه چت شما باقی بماند یا پس از مشاهده بیننده از بین برود.با انتخاب این گزینه تصویر فوراً از دید مخاطب و فرستنده محو می شود و یک مکان یاب 1x رسانه جایگزین می شود.

برای ارسال تصاویر به این شکل ، باید پس از پیوست کردن آن ، در صفحه ویرایش ، روی دکمه بی نهایت در گوشه سمت چپ پایین صفحه ضربه بزنید .سپس این علامت به 1x تغییر می کند که این به معنای این است که تصویر پس از یک بار دیده شدن ، به طور خودکار حذف می شود .

14.غیرفعال کردن رسید خوانده شده و نشانگر تایپ

همانند واتس اپ ، در سیگنال هم می توانید رسید پیام خوانده شده و علامت تایپ پیام را غیرفعال کنید .البته همان طور که باید بدانید ،این تنظیمات باعث می شود که شما هم نتوانید ، رسید خواندن پیام و علامت تایپ را برای دیگران مشاهده کنید .

به این منظور باید ابتدا روی عکس پروفایل خود ضربه بزنید و سپس به تنظیمات Privacy بروید و با کشیدن ضامن کناری ، دو گزینه Read receipts و Typing indicators ( نشانگر تایپ ) را خاموش کنید .

خاموش کردن رسید پیام خوانده شده در سیگنال

15.از سیگنال در کامپیوتر استفاده کنید

سیگنال ، دارای نسخه های ویندوز ( 64 بیتی ) ، مک و لینوکس هم می باشد که می توانید از این جا هر کدام را می خواهید دانلود و نصب کنید .سپس باید کد QR روی صفحه را با گوشی خود اسکن کنید و دستورالعمل های داده شده را طی کنید تا برنامه راه اندازی شود .

16.اضافه کردن بسته های استیکر

اگر مجموعه برچسب های پیش فرض موجود در سیگنال را دوست ندارید ، می توانید بسته های استیکر خود را به برنامه اضافه کنید که البته برای این کار باید از نسخه دسکتاپ استفاده کنید .

برای این منظور پس از راه اندازی سیگنال روی کامپیوتر خود ، روی دکمه File کلیک کنید و از پنجره باز شده گزینه Create/Upload sticker Pack را کلیک کنید .سپس دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید تا بسته های مورد نظر را بتوانید از این پس روی گوشی خود هم داشته باشید .

سیگنال برای کامپیوتر

در پایان امیدواریم این مجموعه نکات و ترفندهای سیگنال برای شما مفید بوده باشد و البته توسعه دهندگان این برنامه نوید ارائه ویژگی های بیشتری را در آینده می دهند که می تواند این پیام رسان امن را جذاب تر از گذشته کند .

مطلب مرتبط :
تنظیمات حریم خصوصی مهم در پیام رسان Signal که باید استفاده کنید
چگونه افراد را از گروه های واتس اپ به برنامه سیگنال منتقل کنیم ؟

منبع guidingtech


Slider

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *