سامسونگ به روزرسانی اندروید 11 برای گلکسی A40 و A80 را شروع کرد

گلکسی A80

سامسونگ امسال آپدیت جدید اندروید را با سرعت زیادی در حال منتشر کردن است و این در کنار وعده سه بار به روزرسانی برای برخی میان رده ها ، واقعا حرکت رو به جلویی از این شرکت است .اکنون اندروید 11 برای گلکسی A40 و A80 راه اندازی شده است که البته آخرین به روزرسانی اصلی برای این دو می باشد .


گلکسی A80 همان طور که در برنامه زمانبندی سامسونگ برای انتشار آپدیت اندروید 11 آمده است ، باید تا اردیبهشت و خرداد 1400 به آخرین نسخه اندروید مجهز می شد اما اکنون یک ماه جلوتر این به روزرسانی شروع شده است .با این حال تا زمان رسیدن به تمام واحدها شاید چند هفته زمان لازم باشد .

این به روزرسانی هم اکنون با شماره نسخه فریمور A805FXXU5DUC7 و به همراه وصله امنیتی ماه مارس در برخی کشورهای اروپایی در دسترس قرار گرفته است .هنوز اطلاعاتی از حجم این بسته به روزرسانی در دسترس نیست اما از آنجایی که اندروید 11 به همراه رابط کاربری One UI 3.1 منتشر می شود، انتظار می رود حجم بالایی در حدود 3 گیگابایت داشته باشد .

در کنار گلکسی A80 ، آپدیت اندروید 11 برای گلکسی A40 هم بر پایه One UI 3.0 راه اندازی شده است که با نسخه فریمور A405FNXXU3CUC2 فعلا فقط در آلمان دیده شده است و باید تا چند روز و هفته آینده به کشورهای بیشتری راه پیدا کند .

بررسی گوشی گلکسی A40

اندروید 11 اگرچه از نظر ظاهری تفاوت چندانی با نسخه قبلی ندارد اما ویژگی های جدید مثل حباب های چت ، اعلان مکالمه ، مجوزهای دسترسی یک بار مصرف را ارائه می کند .همچنین One UI 3 علاوه بر برخی تغییرات ظاهری کوچک ، شامل ویژگی هایی مثل بهبود فوکوس خودکار دوربین ،ابزارک های بیشتر برای صفحه قفل ، AoD بیشتر و تعداد زیادی قابلیت جزئی تر می باشد .

در پایان باید اضافه کنیم که این دومین به روزرسانی اصلی برای گلکسی ای 80 و ای 40 می باشد و از آنجایی که هیچ کدام در لیست دستگاه هایی که قرار است سه بار به روزرسانی اصلی اندروید را دریافت کنند ، نیستند ،به احتمال زیاد این آخرین آپدیت اندروید برای هر دو است هر چند که به روزرسانی های امنیتی تا دو سال دیگر ادامه دارد .

مطلب مرتبط :
One UI 3.0 در مقابل One UI 2 : همه تغییرات رابط کاربری جدید سامسونگ
به روزرسانی اندروید 11 برای گلکسی A70 به همراه One UI 3.1 منتشر شد
بررسی اندروید 11 : تمام ویژگی ها و قابلیت های جدید

منبع sammobileجدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *