iOS 15 : چگونه از پس زمینه تار در تماس تصویری اینستاگرام استفاده کنیم ؟

نسخه سبک اینستاگرام

اپل در iOS 15 بیشتر بر روی بهبود قابلیت ها و ویژگی های قبلی تمرکز داشته و حالت پرتره جدیدی که برای تماس های فیس تایم معرفی شده این امکان را به شما می دهد تا در برنامه های شخص ثالث هم از آن استفاده کنید .بنابراین اکنون شما می توانید از پس زمینه تار در تماس های تصویری اینستاگرام هم بهره مند شوید .


با این که اینستاگرام بهترین پلتفرم برای برقرار تماس های ویدیویی و صوتی نیست اما در ایران که استفاده از برنامه FaceTime یا حتی Zoom رایج نیست ، اینستاگرام کاربرد بیشتری دارد و افراد زیادی از این بستر برای برقرار یک تماس تصویری استفاده می کنند به خصوص که اخیرا امکان تماس گروهی تصویری تا حداکثر 4 نفر هم فراهم شده است .

ویژگی های جدید iOS 15
حالت پرتره در برنامه FaceTime

در هر صورت اکنون استفاده از حالت پرتره برای تار کردن پس زمینه چه در عکس ها و چه در تماس های ویدیویی بسیار رایج است و این به شما کمک می کند تا دیگر نگرانی کم تری بابت مناسب نبودن فضای پشت سر خود در یک تماس تصویری داشته باشید .اکنون iOS 15 برای آیفون های سری X و بالاتر این امکان را به شما می دهد تا از این ویژگی در اینستاگرام هم استفاده کنید اما از آنجایی که این ویژگی در برنامه اینستاگرام وجود ندارد هنوز امکان استفاده از این حالت در اندروید نیست .

نحوه تار کردن پس زمینه در تماس تصویری اینستاگرام آیفون

1.Instagram را باز کنید و به پروفایل هر کسی که می خواهید با آن تماس تصویری برقرار کنید بروید .سپس روی دکمه Call ( تماس ) در بالای پروفایل کاربر ضربه بزنید .

 تماس تصویری اینستاگرام

2.اکنون گزینه Video Chat را برای ایجاد یک تماس تصویری انتخاب کنید .

 تماس تصویری اینستاگرام

3.در این مرحله که تماس در حال برقراری است ، انگشت خود را از گوشه پایین صفحه آیفون خود به بالا بکشید تا منوی مرکز کنترل باز شود .

4.در این منو ، باید دو جعبه مربوط به Video Effects و Mic Mode را مشاهده کنید .روی Video Effects در مرکز کنترل ضربه بزنید .

5.پس از باز شدن این جعبه ،برای فعال شدن حالت پرتره ( Portrait Mode ) روی دکمه ضربه بزنید .

فعال کردن حالت پرتره در تماس تصویری با آیفون

6.در پایان مرکز کنترل را ببندید و از پس زمینه تار در تماس تصویری اینستاگرام خود لذت ببرید .

 تار کردن پس زمینه در تماس تصویری اینستاگرام

مطلب مرتبط :
iOS 15 : نحوه تنظیم تصویر زمینه سفارشی برای مرورگر سافاری
چگونه از ویژگی تشخیص زنده متن ( Live Text ) در iOS 15 استفاده کنیم ؟
نگاهی به تغییرات و ویژگی های جدید اپلیکیشن هواشناسی آیفون در iOS 15

منبع mashableجدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *