تازه سازی برنامه ها در پس زمینه آیفون چیست و چطور آن را خاموش کنیم ؟

تازه سازی برنامه ها در پس زمینه آیفون

اپل تازه سازی برنامه ها در پس زمینه آیفون یا Background app refresh را از زمان iOS 7 به وجود آورده و همچنان هم بخش مهمی از عملکرد این سیستم عامل را شامل می شود .


تازه سازی برنامه ها در پس زمینه آیفون چیست؟

هنگامی که از یک برنامه استفاده می کنید ، گفته می شود که این برنامه فعال و در پیش زمینه است اما وقتی که دکمه خانه را فشار می دهید یا یک برنامه جدید را باز می کنید ، برنامه قبلی در پس زمینه قرار می گیرد .با این حال شما از صفحه برنامه های اخیر یا همان منوی اپ سوییچر ( جایی که گفته می شود بعد از مدت کوتاهی به حالت تعلیق در خواهد آمد ) می توانید به آن دسترسی داشته باشید .

حالا در این صفحه زمانی که تازه سازی برنامه در پس زمینه روشن باشد ، برنامه ها در حالت تعلیق می توانند به طور منظم محتوای جدید را بررسی کنند .در نتیجه اگر به یک برنامه تعلیق شده موجود در قسمت اپ سوییچر ( برنامه های اخیر ) بروید ، بلافاصله می توانید داده ها و محتوای جدید را مشاهده کنید ، انگار که برنامه دائما در حالت اجرا بوده باشد .

منوی برنامه های اخیر یا اپ سوییچر در آیفون

اما زمانی که شما برنامه را از صفحه اپ سوییچر خارج کنید یا ببندید ، تازه سازی در پس زمینه اتفاق نمی افتد و تنها پس از اجرای کامل برنامه می توانید محتوای جدید را مشاهده کنید .در واقع ، اپل هوشمندانه رفتار کاربر را با گذشت زمان درک می کند و تازه سازی محتوای پس زمینه را متوقف می کند.

به عنوان مثال ، اگر اینستاگرام یا فیسبوک را برای چندین روز باز نکنید ، نمی توانید بلافاصله پس از باز کردن برنامه آخرین پست ها را ببینید زیرا غیرفعال بوده است و برنامه برای تازه کردن و نمایش آخرین پست ها کمی وقت لازم خواهد داشت .بنابراین ویژگی Background app refresh ، می تواند به طور دوره ای محتوا را در پس زمینه به روز کند تا همیشه شما به آخرین اطلاعات و محتویات دسترسی داشته باشید .

چه برنامه هایی از تازه سازی در پس زمینه پشتیبانی می کنند ؟

تازه سازی برنامه ها در پس زمینه آیفون یا آیپدها توسط توسعه دهندگان برنامه به اجرا گذاشته می شود بنابراین از برنامه ای به برنامه دیگر متفاوت است.

نوسازی در پس زمینه چه سودی دارد ؟

به طور خلاصه مزیت اصلی این ویژگی در دستگاه های هوشمند ، سرعت است .همان طور که گفتیم زمانی که برنامه ای در پس زمینه قرار داشته باشد ، بلافاصله پس از بازگشت به آن ، محتویات جدید را خواهید دید اما اگر تازه سازی پس زمینه برای آن خاموش باشد ، باید کمی صبر کنید تا به روز شود .به عنوان مثال این می تواند برای برنامه ای خبری یا برنامه هایی مثل اینستاگرام و واتس اپ بسیار مفید باشد .

چگونه تازه سازی برنامه ها در پس زمینه آیفون را فعال یا غیرفعال کنیم ؟

شما می توانید تازه سازی برنامه ها در پس زمینه آیفون را برای همه برنامه ها فعال یا غیرفعال کنید یا به صورت جداگانه آن را برای هر یک از برنامه های خود تنظیم کنید .برای این منظور مراحل زیر را باید انجام دهید :

1.برنامه Setting را باز کنید و به قسمت General بروید .
2.در این صفحه روی گزینه Background app refresh ضربه بزنید .

تنظیمات تازه سازی برنامه ها در پس زمینه آیفون

3.اکنون ، اگر می خواهید آن را برای همه برنامه ها فعال یا غیرفعال کنید ، در این صفحه روی گزینه Background app refresh ضربه بزنید .اگر گزینه Off را انتخاب کنید ، کاملا تازه سازی برنامه ها در پس زمینه خاموش می شود همچنین می توانید گزینه Wi-Fi را فقط برای زمانی که اینترنت وای فای دارید انتخاب کنید .

تنظیمات تازه سازی برنامه ها در پس زمینه آیفون

اگر می خواهید این ویژگی را برای برنامه های دلخواه فعال نگه دارید ، دوباره به صفحه Background app refresh بازگردید و مطمئن شوید که این گزینه در بالای صفحه ( مرحله 3 ) روی On قرار دارد و سپس با استفاده از دکمه سمت راست ، هر برنامه ای را می خواهید در پس زمینه نوسازی شود را فعال نگه دارید و برنامه های دیگر را غیرفعال کنید.

خاموش کردن برنامه ها در پس زمینه آیفون

توجه داشته باشید که خاموش کردن تازه سازی در پس زمینه ، هیچ تاثیری در دریافت اعلان ها ندارد و حتی به گفته اپل به صرفه جویی در مصرف باتری دستگاه هم کمک خواهد کرد .اما سوال اصلی این است که آیا خاموش کردن برنامه ها در پس زمینه خوب است یا نه ؟

این کار از برنامه ای به برنامه دیگر متفاوت است. اکثر برنامه ها با خاموش بودن در پس زمینه به خوبی مثل همیشه کار خواهند کرد. اما برنامه های خاصی نیاز به روشن بودن این گزینه دارند در نتیجه نباید آن را به طور کامل برای همه برنامه ها خاموش کنید.بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که تازه سازی در پس زمینه را یک بار برای هر برنامه خاموش کنید و بررسی کنید که چه تفاوتی با زمانی که روشن بود ، خواهد کرد .

بیشتر بخوانید :
روشنایی خودکار صفحه در آیفون چگونه کار می کند و چطور آن را خاموش کنیم ؟
قابلیت VoiceOver در آیفون و آیپد چیست و چگونه باید آن را غیرفعال کرد ؟
6 کاری که برای افزایش عمر باتری آیفون می توانید انجام دهید

منبع guidingtech


Slider

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *