با این ترفند سرعت گوشی اندروید خود را در دو دقیقه افزایش دهید !

ژست های حرکتی در اندروید 10

آیا از یک گوشی ارزان قیمت اندروید یا دستگاه قدیمی استفاده می کنید ، که در عملکرد عادی روزانه هم دچار وقفه است و شما را واقعا اذیت می کند ؟ اگر این چنین در ادامه ما ترفندی را خواهیم گفت که به شما کمک می کند سرعت گوشی اندروید خود را افزایش دهید .


در تمام دستگاه های اندرویدی هر عملی که شما روی گوشی خود انجام می دهید ، باعث ایجاد یک انیمیشن متفاوت می شود .این انیمیشن ها به عنوان بخشی از تجربه کاربری توسط سازنده گوشی شما طراحی می شوند .صرف نظر از این که شما از چه دستگاه و برندی استفاده می کنید ، می توانید مدت زمان هر انیمیشن را کاهش دهید .

کاهش انیمیشن ها ترفند ساده ای است که با استفاده از آن می توانید به راحتی دستگاه اندروید خود را سریع تر از قبل کنید .این کار حتی برای گوشی های پرچمدار گران قیمت هم مفید خواهد بود چرا که آنها طوری طراحی شده که در یک زمان مشخص شروع و به اتمام برسند .

چگونه زمان انیمیشن ها را در گوشی های اندروید کاهش دهیم ؟

به این منظور شما باید ابتدا مطمئن شوید که گزینه developer options ( حالت برنامه نویس یا گزینه های برنامه نویس ) را در فهرست تنظیمات خود دارید .اگر این گزینه را قبلا فعال نکرده اید برای این کار مراحل زیر را انجام دهید 🙁 نکته : ممکن است برخی مراحل بسته به برند گوشی اندرویدی شما متفاوت باشد اما اصول کلی در تمام دستگاه ها یکسان می باشد )

1.به برنامه تنظیمات بروید و از پایین لیست روی گزینه about phone ( درباره تلفن ) ضربه بزنید .
2.در این صفحه گزینه build number ( شماره ساخت ) را پیدا کنید .( در گوشی های سامسونگ باید ابتدا وارد گزینه software information یا اطلاعات نرم افزار شوید .)
3.حالا برای فعال شدن حالت برنامه نویس یا توسعه دهنده، باید هفت بار پشت سر هم روی گزینه build number ( شماره ساخت ) ضربه بزنید .

کاهش انیمیشن ها در گوشی اندروید

با این کار اکنون می توانید با انجام مراحل زیر زمان انیمیشن ها را در گوشی اندروید خود به مقدار دلخواه کاهش دهید .

1.برنامه تنظیمات را باز کنید و به انتهای لیست بروید تا گزینه developer options یا حالت برنامه نویس را ببینید .( در اندروید خام ابتدا به بخش System بروید ) سپس روی این گزینه ضربه بزنید .
2.در این صفحه ، به بخش drawing یا نقاشی بروید .
3.روی گزینه window animation scale ( مقیاس انیمیشن پنجره ) ضربه بزنید .
4.اکنون برای گزینه های transition animation scale ( مقیاس انیمیشن انتقالی ) و animator duration scale ( مقیاس مدت زمان انیماتور) و Window animation scale ( مقیاس انیمیشن پنجره ) ، مقدار 0.5 یا 0 را تنظیم کنید.

کاهش انیمیشن ها در گوشی اندروید

پس از انجام این تنظیمات ، به صفحه اصلی گوشی خود بازگردید و عملکردهای معمول را انجام دهید تا تاثیر این کار را بر روی سرعت گوشی اندروید خود بررسی کنید .به نظر من این باعث می شود اکثر گوشی های اندرویدی روان تر کار کنند.همچنین برای شوخی با دوستان یا اعضای خانواده خود ، می توانید این مقدار را روی 10X قرار دهید تا پنجره ها و منوهای پاپ آپ حدود دو ثانیه پس از ضربه زدن محو شوند .

مطلب مرتبط :
تنظیماتی که برای افزایش سرعت گوشی اندرویدی می توانیم انجام دهیم
چگونه تمام سنسورهای گوشی اندرویدی را با یک ضربه خاموش کنیم ؟

منبعجدیدترین مطالب

[smartslider3 slider="9"]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *