با این ترفند در دوربین آیفون عکس های هنری از طبیعت بگیرید !

ترفند در دوربین آیفون

آیفون های جدید اپل به شکل ویژه ای در زمینه دوربین پیشرفت کرده اند و تصاویر گرفته شده با آنها به اندازه ای واضح است که اغلب در برخی موارد با عکس های گرفته شده با یک دوربین DSLR اشتباه گرفته می شوند.در ادامه ما یک ترفند در دوربین آیفون به شما نشان می دهیم که با کمک آن می توانید عکس های جالب توجهی بگیرید.


برنامه دوربین آیفون های جدید شامل تنظیمات ، گزینه ها و حالت های زیادی است که همه کاربران از آن ها باخبر نیستند و بدون نیازبه نصب برنامه ویرایش یا عکاسی شخص ثالث، می توانید از ویژگی های پیشرفته ای که در برنامه دوربین اصلی آیفون وجود دارد برای عکاسی حرفه ای تر استفاده کنید .یکی از این ترفندهای مورد علاقه من در دوربین آیفون ، long exposure یا نوردهی طولانی است که احتمالا بسیاری از شما با آن آشنا نیستید چرا که این مثل حالت سینمایی یا غیره یک حالت عکاسی معمول نیست که درمنظره یاب دوربین آن را به راحتی پیدا کنید .

چگونه با دوربین آیفون عکس هایی با نوردهی طولانی بگیریم ؟

1.برنامه دوربین را در آیفون خود اجرا کنید .
2.مطمئن شوید که گزینه Live Photo ( آیکون زرد رنگ در گوشه بالا ) فعال است .

3.حالا دوربین را به سمت منظره یا سوژه ای که می خواهید از آن عکس بگرید ، بچرخانید و گوشی را برای چند ثانیه ثابت نگه دارید .
4.سپس روی دکمه شاتر بزنید تا عکس شما گرفته شود اما پس از گرفتن عکس چند ثانیه گوش را به همان شکل ثابت نگه دارید .اکنون شما یک عکس زنده که به صورت یک ویدیو چند ثانیه ای قابل اجرا است خواهید داشت .
5.برنامه Photos ( گالری ) را در آیفون خود باز کنید و عکسی که تازه گرفته اید را باز کنید .

6.روی دکمه Live در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید .
7.از لیست باز شده گزینه Long Exposure را انتخاب کنید .

با این ترفند در دوربین آیفون عکس گرفته شده شما به یک عکس با نوردهی طولانی تبدیل خواهد شد که برای اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی بسیار مناسب هستند .این گونه عکس ها ، منظره های معمولی ​​را به‌ صورت یک چیز هنری ثبت می‌کنند.

ترفند در دوربین آیفون برای گرفتن عکس های با نوردهی طولانی

همان طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید استفاده از این ویژگی در مکان های طبیعی با یک آب جاری مانند رودخانه ها و آبشارها بسیار جالب خواهد بود .

مطلب مرتبط :
8 تنظیم دوربین آیفون که برای گرفتن عکس های بهتر باید به آنها تسلط داشته باشید
چگونه می توانیم با دوربین آیفون خود سریع تر عکس بگیریم ؟
با این ترفند برنامه دوربین آیفون یا آیپد خود را غیرفعال کنید !

منبعجدیدترین مطالب

[smartslider3 slider="9"]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *