نگاهی به تغییرات و ویژگی های جدید اپلیکیشن هواشناسی آیفون در iOS 15

برنامه هواشناسی آیفون

اپل در کنفرانس توسعه دهندگان 2021 ، مجموعه ای از ویژگی های جدید را با iOS 15 معرفی کرده است .یکی از مواردی که در این نسخه جدید سیستم عامل iOS ، تغییرات زیادی داشته ، اپلیکیشن هواشناسی آیفون یا همان برنامه Weather است که در ادامه با هم نگاهی به این تغییرات خواهیم داشت .


اپل سال گذشته برنامه محبوب Dark Sky را خرید و اکنون به نظر می رسد که بسیاری از ویژگی های این برنامه را برای اپلیکیشن هواشناسی خود اضافه کرده است و هم اکنون شایعاتی است که شاید اپل تا سال آینده حتی به طور کامل دارک اسکای را از بین ببرد.به این ترتیب آنچه بیش از گذشته برای کاربران اهمیت پیدا می کند اپلیکیشن هواشناسی اپل است که تغییرات زیادی در iOS 15 داشته است .

طراحی جدید

برنامه Weather در iOS 15 ، شامل انیمیشن های جدید برای هواشناسی است به طوری که اکنون حتی اگر بیرون از برنامه باشید و باران بیاید ، یک باران متحرک را به شما نشان می دهد .یا اگر در منطقه شما آلودگی وجود داشته باشد ، به صورت یک دود مه به شما آن را نشان می دهد و در کل تعداد زیادی انیمیشن جدید وجود دارد که لذت استفاده از برنامه را بسیار زیاد می کند .

رابط کاربری برنامه هم در این نسخه جدید تغییر کرده است .کاشی های جدید به سبک ویجت برای پیش بینی ساعتی ، پیش بینی 10 روزه ، کیفیت هوا ، وزش باد و غیره همگی جدید هستند که جست و جوی اطلاعات در لحظه را راحت و بصری تر می کند .گرافیک های موجود در برنامه اکنون شامل شاخص UV ، باد و فشار هوا هستند.

تغییرات اپلیکیشن هواشناسی آیفون

ویژگی های جدید

یکی از ویژگی های جدیدی که مدت ها انتظار می رفت به اپلیکیشن هواشناسی آیفون اضافه شود ، نمایش کیفیت هوا در منطقه بود.این ویژگی در iOS 15 برای چند کشور پشتیبانی می شود و به صورت یک کاشی به سبک ویجت ها ظاهر می شود .در این جا علاوه بر نمایش شاخص کیفیت هوا ، میزان بهتر یا بدتر شدن آن نسبت به روز گذشته نیز نشان داده می شود .

اپلیکیشن هواشناسی آیفون

همان طور که در تصویر بالا می بینید ، در صورت لزوم ، نقشه کیفیت هوا به صورت یک کاشی در زیر ساعت روی صفحه قفل آیفون شما ظاهر می شود .به گفته اپل به زودی شاخص کیفیت هوا برای مناطق بیشتری از دنیا در دسترس خواهد بود .

نقشه های هواشناسی

نقشه های هواشناسی از محبوبترین ویژگی های برنامه دارک اسکای بود که اکنون اپل آن را به برنامه خود اضافه کرده است .اپل در زمان معرفی این ویژگی ، سه نوع نقشه را نشان داد . یکی از آنها نقشه دما است که به صورت زنده و در زمان واقعی دمای مناطق مختلف زمین را نشان می دهد .نقشه دوم پیش بینی بارش است که به شما نشان می دهد کجا و چه مقدار باران می بارد .سومین نقشه هم کیفیت هوا است که قبلا در مورد آن صحبت کردیم.

نقشه های راداری در اپلیکیشن هواشناسی آیفون

تمام نقشه های هواشناسی براساس نقشه های اپل تنظیم می شوند و تنظیمات نقشه مختلفی دارند که می توانید متناسب با خواسته خود آن تنظیم کنید.

کاشی های هواشناسی

در این نسخه جدید از اپلیکیشن هواشناسی اپل ، کاشی های اطلاعاتی نه تنها ظاهری مدرن تر دارند ، بلکه بسته به شرایط جوی کنونی تعداد آنها نیز کم یا زیاد می شود.هشدارهای هواشناسی دقیق تر و بیشتر از قبل به نمایش در می آیند و اکنون نه تنها هشدار را نمایش می دهند بلکه پیش بینی می کنند که مثلاً چه زمانی و چه میزان باران می بارد.

اپلیکیشن هواشناسی آیفون

در پایان باید اضافه کنیم که اپل تا سال 2014 از خدمات آب و هوایی یاهو استفاده می کرد و اکنون مشخص نیست که با تصاحب دارک اسکای به استفاده از Weather Channel به عنوان منبع اصلی خود برای بدست آوردن داده های آب و هوایی ادامه خواهد داد یا خیر .

مطالب مرتبط :
معرفی اپلیکیشن Today Weather : بهترین برنامه پیش بینی آب و هوا
معرفی بهترین برنامه های ویجت آب و هوا برای آیفون

منبع phonearenaجدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *