ویژگی تغییر رنگ صفحات گوشی در اندروید 12 چگونه است ؟

اندروید 12

اندروید 12 به نسبت نسخه های قبلی تغییرات ظاهری قابل توجهی را به ارمغان آورده و این چیزی است که باعث می شود کاربران تجربه یک تغییر واقعی پس از نصب این به روزرسانی را احساس کنند . تغییر رنگ صفحات گوشی و دیگر عناصر در اندروید 12 ، یکی از ویژگی های جدید و جذابی است که با هم در ادامه نگاهی به آن خواهیم انداخت .


من آن را روی گوشی پیکسل Pixel 3 با استفاده از نسخه بتا اندروید 12 امتحان کردم و نتایج جالب بود .وقتی از یک نمونه تصویر زمینه ارائه شده در گوشی استفاده کردم و ویژگی themed icons (که آیکون های شما را با سبک تصویر زمینه شما مطابقت می دهد ) فعال کردم ، با رنگ های پس زمینه جدیدی مواجه شدم که قسمت جستجو در پایین صفحه ، کاشی های تنظیمات سریع ( در نوار اعلان ) و سایر عناصر را هم پوشش داد .

با این حال من چندان تحت تاثیر این ویژگی قرار نگرفتم .در واقع این باعث شده که اکثر آیکون های روی صفحه اصلی من از یک طرح مشکی در پس زمینه رنگی داشته باشند ، که صادقانه بگویم به نظر من آیکون های معمولی چند رنگ بسیار بهتر به نظر می رسند اما به هر حال داشتن این گزینه خوب است .اگر به اندروید 12 دسترسی دارید برای فعال کردن این ویژگی مطابق زیر عمل کنید :

نکته : این ویژگی و تصاویر نشان داده شده برای اندروید خام ( گوشی های گوگل و نوکیا ) است و هنوز مشخص نیست که روی دیگر پوسته های اندرویدی مثل One UI سامسونگ یا MIUI شیائومی چگونه استفاده خواهد بود .

1.روی یک قسمت خالی در صفحه اصلی لمس و نگه دارید تا زمانی که منوی بازشو را مشاهده کنید .
2.گزینه Wallpaper & style ( سبک و کاغذ دیواری ) را انتخاب کنید .
3.گزینه Change wallpaper ( تغییر پس زمینه ) را انتخاب کنید .

تغییر رنگ صفحات گوشی در اندروید 12

4.در این صفحه روی یکی از دسته های ارائه شده در صفحه تصویر زمینه ضربه بزنید و سپس یک تصویر خاص را انتخاب کنید. یا روی دکمه My photos ( عکس های من ) ضربه بزنید تا یکی از عکس های گالری خود را انتخاب کنید.

5.پس از انتخاب تصویر دلخواه خود ، پیش نمایشی از ظاهر آن روی صفحه اصلی و صفحه قفل به شما نشان داده می شود. ( می توانید از دو دکمه home screen و lock scree برای جا به جایی بین دو مورد استفاده کنید ) در صورت رضایت ، روی دکمه چک ( تیک ) در گوشه سمت راست پایین ضربه بزنید.

ویژگی جدید در اندروید 12

6.منوی بازشو به شما امکان می دهد از تصویر زمینه روی صفحه اصلی ، صفحه قفل یا هر دو استفاده کنید.در پایان به صفحه اصلی خود بازگردید و تغییرات انجام شده را ببینید .

اگر می خواهید آیکون های موضوعی را امتحان کنید یا از تم تاریک استفاده کنید ، به صفحه “Wallpaper & style” برگردید ، کمی پایین بروید و یکی را هر دو گزینه را تغییر دهید .

تغییر آیکون های صفحه اصلی در اندروید 12
سمت راست آیکون های معمولی / سمت چپ آیکون های موضوعی

من همچنین ویژگی جدید پالت رنگ را با یکی از عکس های خودم به عنوان تصویر زمینه امتحان کردم: یک چمن سبز با چند گل بنفش. خوشبختانه برای آن نیز به خوبی کار می کرد. کاشی های تنظیمات سریع و آیکون ها همه سبز کم رنگ و اعداد قفل صفحه و سایر عناصر نیز به خوبی تطبیق یافته اند .

تغییر رنگ صفحات و آیکون ها در اندروید

شما همچنین می توانید بسته به عکس تصویر زمینه ، ترکیب رنگ متفاوتی را برای تم اصلی خود انتخاب کنید.به این منظور باید دوباره به قسمت Wallpaper & style ( سبک و کاغذ دیواری ) بروید و گزینه Wallpaper colors ( رنگ کاغذ دیواری ) را انتخاب کنید و سپس یکی از ترکیب رنگهای نشان داده شده را انتخاب کنید.همچنین اگر چیز خوب و اساسی می خواهید روی Basic colors ( رنگ های اساسی ) ضربه بزنید.

ویژگی تغییر رنگ صفحات گوشی در اندروید 12 تاثیری در نحوه عملکرد و کارایی دستگاه ندارد اما این ایده که می توانید ظاهر صفحه گوشی را متناسب با سلیقه یا روحیه خود تغییر دهید ، بسیار خوب است.

مطلب مرتبط :
نگاه اولیه به اندروید 12 : تغییرات بزرگ سرانجام از راه رسیدند
تصویر زمینه جدید اندروید 12 را از هم اکنون برای خود دانلود کنید

منبعجدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *