تم تاریک برای گوگل مپس اکنون رسما در دسترس همه می باشد

حالت تاریک برای گوگل مپ

گوگل بیش از یک سال است که تلاش می کند تا یک تم تاریک برای گوگل مپس ارائه کند و پس از چندین بار آزمایش ، اکنون این ویژگی مفید ، در حال گسترش به تمام گوشی های اندرویدی است و احتمالا به زودی برای iOS هم راه اندازی خواهد شد .


به نظر می رسد که انتظار برای داشتن یک حالت تاریک در گوگل Maps ارزشش را داشته چرا که این به خوبی اجرا شده است و مشاهده خانه ها و خیابان ها را آسان می کند و در مقایسه با حالت روشن وضوح و شفافیت کم تری دارند .این برای یک برنامه ناوبری ضروری است و ممکن است دلیل طولانی شدن آن باشد ، هر چند که تصاویر شب تونل ها در رابط ناوبری احتمالاً می توانستند الگوی خوبی باشند.

تم تاریک برای گوگل مپس

نکته خوب در این جا این است که امکان خاموش و روشن کردن تم تاریک از تنظیمات داخلی برنامه و قسمت theme ( تم ) فراهم می باشد و شما می توانید جدا از تنظیمات تم سیستم عامل ، تم روشن یا تاریک را برای نقشه انتخاب کنید .گفتنی است که تم تاریک برای گوگل مپس به صورت یک به روزسانی از سمت سرور منتشر می شود و نیازی به نصب آپدیت جدید نیست .

تم تاریک برای گوگل مپس

گوگل اعلام کرد عرضه حالت تاریک به عنوان بخشی از ویژگی های جدیدی که برای اندروید ارائه می شود ، از جمله برخی از به روزرسانی ها برای اندروید Auto.علاوه بر تصاویر زمینه سفارشی ، سیستم اندروید اتو اکنون قرار است از بازی ها نیز استفاده کند و با گفتن دستور Hey Google, play a game به دستیارصوتی می توان به بازی ها دسترسی داشت .

سیستم اندروید اتو

اندروید اتو همچنین دارای ویژگی تقسیم صفحه است که نقشه ها را در کنار کنترل های رسانه ای قرار می دهد ، دقیقاً مانند همان کاری که اپل در سیستم CarPlay در iOS 13 انجام داده است .البته این ویژگی فقط در اتومبیل هایی با نمایشگر گسترده در دسترس خواهد بود .

مطلب مرتبط :
امکان ایجاد نمای خیابان در گوگل مپس تنها با یک گوشی فراهم شد
آموزش اضافه کردن یک مکان جدید در گوگل مپس برای نسخه موبایل و کامپیوتر

منبع androidpolice


Slider

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *