حالت سینمایی در آیفون 13 چیست و چطور از آن استفاده کنیم ؟

دوربین آیفون 13

سری آیفون 13 به طور کلی تغییرات قابل توجهی نسبت به سری 12 نداشته ، اما یکی از بخش هایی که پیشرفت داشته ، دوربین ها هستند به ویژه در مدل های Pro که ما سه سنسور جدید برای عکاسی داریم .Cinematic Mode یا حالت سینمایی در آیفون 13 یکی از ویژگی های جدیدی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت .


حالت سینمایی در آیفون 13 چیست ؟

Cinematic یک حالت جداگانه در برنامه دوربین آیفون های 13 است که با یک سوییپ ( کشیدن ) به سمت راست ، درست بعد از حالت Video فعال می شود .مثل حالت ویدیویی معمولی ، حالت سینمایی به طور پیش فرض با نسبت تصویر 16:9 و با وضوح 1080 با نرخ 30 فریم ( 60 فریم نمی شود ) فیلم برداری می کند .

اما آنچه که این حالت را با حالت ویدئویی سنتی متفاوت می کند ، این است که به جای وضوح تصویر و نرخ فریم ، یک عدد دیافراگم در گوشه بالا سمت راست خواهید داشت که با ضربه زدن روی آن ، می توانید عمق میدان خود را کنترل کرده یا با پایین آوردن عدد f/ ، پس زمینه را بیشتر تار کنید ، یا با بالا بردن عدد f/ همه چیز را در کانون توجه قرار دهید.

لحظه ای که دکمه قرمز ضبط را در حالت سینمایی فشار می دهید ،آیفون شما شروع به ساخت داده های عمق برای هر فریم در زمان واقعی می کند. این فرآیند به پردازنده ای فوق العاده سریع نیاز دارد و به همین دلیل این ویژگی فقط منحصر به سری آیفون 13 است و در مدل های قبلی در دسترس نخواهد بود .در مرحله بعد ، درست هنگام ضبط فیلم ، آیفون به طور خودکار افراد ، اشیاء و حیوانات خانگی را تشخیص می دهد و از شبکه های عصبی برای تعیین زمان مناسب برای تغییر فوکوس استفاده می کند. در این حالت اگر کسی سرش را به سمت دوربین بچرخاند یا وارد قاب شود ، انتقال فوکوس بسیار روان و کاملا سینمایی خواهد بود!

همچنین اگر فوکوسی را که آیفون به طور خودکار انتخاب کرده است دوست ندارید ، می توانید ویدیو را در برنامه Photos ویرایش کرده و زمان تغییر فوکوس و زمان غیرفعال شدن آن را خودتان انتخاب کنید .

حالت سینمایی چه کاری می تواند انجام دهد؟

وقتی آیفون تشخیص دهد که در قاب اتفاقی افتاده یا چیزی ظاهر شده است ، می تواند به طور خودکار فوکوس را تغییر دهد. یکی از جزئیات جالب اینجاست که حتی وقتی در حال ضبط با دوربین زاویه باز هستید ، آیفون می تواند از دوربین التراواید برای تشخیص اینکه فردی در حال حرکت به سمت فریم است استفاده کند و آماده فوکوس سریع روی آن شود.

حالت سینمایی در آیفون 13

برای تغییر فوکوس می توانید به صورت دستی ضربه بزنید یا می توانید یکبار دیگر ضربه بزنید تا فوکوس سوژه شما را ردیابی کند.نکته مهم دیگر این است که شما می توانید در تمام دوربین ها ، واید ، التراواید ، زوم و سلفی ، حالت Cinematic را فعال کنید .

در نهایت ، از آنجا که ضبط ها در حالت سینمایی با یک نقشه عمق ذخیره می شوند ، می توانید پس از اتمام عکاسی در برنامه Photos ، فوکوس ضبط حالت سینمایی را تغییر دهید. همچنین می توانید این کار را در Final Cut Pro و iMovie در Mac نیز انجام دهید.

حالت سینمایی با چه فرمت هایی ضبط می شود؟

آیفون 13 حالت سینمایی را با فرمت Dolby Vision HDR ضبط می کند ، اما فقط می تواند با عمق کم و با وضوح 1080p و با نرخ 30 فریم در ثانیه ضبط کند.

در پایان می توانید ویدیویی از معرفی حالت سینمایی در آیفون 13 توسط اپل را مشاهده کنید .

مطلب مرتبط :
ویدیو : تور هفت دقیقه ای اپل برای معرفی ویژگی های آیفون 13 و 13 پرو
ویدیو : جعبه گشایی آیفون 13 رنگ استارلایت به همراه بررسی بیشتر

منبعجدیدترین مطالب

[smartslider3 slider="9"]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *