8 روش برتر برای حل مشکل اتصال واتس اپ در آیفون

What­sApp همچنان گزینه اول کاربران در ایران و دنیا برای پیام رسانی است .سادگی و سهلوت استفاده در کنار عملکرد پایدار از جمله عوامل محبوبیت زیاد این پلتفرم است .با این حال هنوز ممکن است برخی مواقع مشکلاتی در اتصال به وجود می آید .در این مقاله ما 8 روش برتر برای حل مشکل اتصال واتس اپ در آیفون را بررسی می کنیم .


وقتی واتس اپ را در آیفون خود باز می کنید و وضعیت connection را در بالا می بینید به این معنا است که شما مشکل اتصال دارید و در این صورت نمی توانید هیچ پیام ، تماس یا فایلی در واتس اپ دریافت یا ارسال کنید .این مشکل می تواند آزاردهنده باشد، به خصوص زمانی که عجله دارید به شخصی در واتس اپ پیام دهید.بدون هیچ مقدمه ای، بیایید وصل نشدن واتس اپ در آیفون را برطرف کنیم.

1.فعال و غیرفعال کردن حالت هواپیما

ممکن است علت عدم اتصال واتس اپ در آیفون شما به دلیل وجود مشکلاتی در شبکه آیفون شما باشد .فعال و غیرفعال کردن حالت هواپیما ترفند ساده ای است که در زمینه مشکلات شبکه معجزه می کند .برای فعال کردن حالت هواپیما باید منوی کنترل سنتر را از گوشه سمت راست بالای نمایشگر به پایین بکشید ( در مدل های دکمه ای از قسمت پایین صفحه به بالا بکشید ) و روی دکمه هواپیما ضربه بزنید .

پس از یک دقیقه دوباره از همین منو ، روی دکمه هواپیما ضربه بزنید تا غیرفعال شود .سپس واتس اپ را دوباره باز کنید و بررسی کنید که مشکل اتصال برطرف شده یا خیر .همچنین، می‌توانید به تنظیمات بروید و از کلید هواپیما استفاده کنید.

2.فعال کردن اینترنت دیتا برای واتس اپ

iOS به شما اجازه می دهد تا داده تلفن همراه را برای هر یک از برنامه های نصب شده روی تلفن فعال یا غیرفعال کنید.ممکن است به صورت اتفاقی یا ندانسته ، داده یا دیتای همراه را برای واتساپ غیرفعال کرده باشید که در این صورت هنگام استفاده واتس اپ عبارت connection را در نوار وضعیت بالا خواهید دید .برای مطمئن شدن از فعال بودن داده همراه برای واتس اپ مراحل زیر را روی آیفون دنبال کنید .

1.برنامه تنظیمات را باز کنید و از لیست روی گزینه WhatsApp ضربه بزنید .
2.در این صفحه گزینه Mobile Data را فعال کنید .

حل مشکل اتصال واتس اپ

3.سرورهای واتس اپ را بررسی کنید

اگر سرورهای واتس اپ دچار مشکل باشند، نمی توانید به این سرویس متصل شوید. در این صورت، نمی‌توانید پیام ، عکس یا تماسی در واتس اپ دریافت و ارسال کنید .این شرکت اخیراً با مشکل بزرگی روبرو شد و خدمات آن نیز برای چندین ساعت تعطیل شد .برای بررسی این موضوع می توانید به وب سایت Downdetector بروید و WhatsApp را جستجو کنید. اگر متوجه جهش های زیادی شدید ، این مشکل از سمت واتس اپ است و باید منتظر بمانید تا واتس اپ مشکل را برطرف کند. در برخی موارد ممکن است چند دقیقه تا چند ساعت بیشتر طول بکشد.

4.ریست تنظیمات

ممکن است مشکل اتصال واتس اپ در آیفون شما مربوط به تغییر یا تنظیمات اشتباه باشد .در هر صورت می توانید یک بار تنظیمات دستگاه را ریست کنید تا بلکه مشکل برطرف شود .برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید.

1.برنامه Settings را باز کنید و به صفحه General بروید .
2.در این صفحه روی گزینه Reset or Transfer iPhone ضربه بزنید .
3.از منوی باز شده گزینه Reset All Settings را انتخاب کنید .

ریست تنظیمات آیفون

5.ریست تنظیمات شبکه

آیا آیفون شما دائما چار مشکلات شبکه ای می شود ؟ می‌توانید از ترفند حالت هواپیما استفاده کنید، اما اگر این کار جواب نداده، باید تنظیمات شبکه را در آیفون ریست کنید.

1.برنامه Settings را باز کنید و به صفحه General بروید .
2.در این صفحه روی گزینه Reset or Transfer iPhone ضربه بزنید .
3.از منوی باز شده گزینه Reset Network Settings را انتخاب کنید .

ریست تنظیمات شبکه آیفون

6.حالت صرفه جویی در داده را خاموش کنید

فعال کردن low data mode ( حالت داده کم ) برای شبکه های تلفن همراه ممکن است منجر به مشکل اتصال در واتس اپ آیفون شما شود.برای بررسی این مورد هم باید برنامه تنظیمات را باز کنید و به قسمت Mobile data بروید .در صفحه بعد اپراتور فعلی خود را انتخاب کنید و سپس مطمئن شوید که گزینه Low Data Mode خاموش است .

حل مشکل مشکل اتصال واتس اپ در آیفون

7.واتس اپ را آپدیت کنید

اگر از نسخه قدیمی واتس اپ روی آیفون خود استفاده می کنید ، وقت آن رسیده که آخرین نسخه را دریافت و نصب کنید .فیسبوک به طور مرتب واتس اپ را به روز می کند تا علاوه بر اضافه شدن امکانات تازه از عملکرد با ثبات آن نیز مطمئن شود .

8.از واتس اپ بتا استفاده کنید

اگر اتصال واتس اپ یک مشکل گسترده باشد، این شرکت ممکن است یک به روز رسانی برای برنامه منتشر کند. اما قبل از انتشار نسخه جدید برای همه، این شرکت آن را با کاربران بتا آزمایش می کند.می‌توانید از این لینک دیدن کنید و برای WhatsApp TestFlight در آیفون خود ثبت‌نام کنید.با این کار هر زمان که نسخه جدیدی از واتساپ برای آیفون موجود باشد، از برنامه TestFlight اعلان دریافت خواهید کرد.

مطلب مرتبط :
10 کاری که می توانید برای رفع مشکل ارسال نشدن پیام در واتس اپ انجام دهید
چگونه می توانیم از اضافه شدن به گروه های واتساپ توسط دیگران جلوگیری کنیم ؟

منبعجدیدترین مطالب

[smartslider3 slider="9"]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *