اندروید 12 از ویژگی خواباندن خودکار برنامه ها برخوردار خواهد بود

اندروید 10

یکی از ویژگی مهم در اندروید 11 ، لغو خودکار مجوزهای دسترسی است که اگر برنامه ای برای مدت طولانی استفاده نشده باشد ، سیستم به صورت خودکار می تواند مجوزهای دسترسی داده شده را لغو کند .اکنون به نظر می رسد در اندروید 12 این ویژگی توسعه یافته و خواباندن خودکار برنامه ها هم به آن اضافه خواهد شد .


یکی از ویژگی هایی که اکنون انتظار می رود در اندروید 12 وجود داشته باشد ، app hibernation یا خواب زمستانی برنامه است .این ویژگی با حذف فایل های موقت از برنامه های استفاده نشده ، فضای ذخیره سازی دستگاه را می تواند آزاد کند .اگرچه این ویژگی در هیچ یک از دو نسخه پیش نمایشی که تاکنون از این نسخه از اندروید منتشر شده ، دیده نشده است اما اخیرا کارشناسان XDA-Developers به کدهایی مربوط به این ویژگی در اندروید 12 دست یافته اند .

به این ترتیب به نظر می رسد در اندروید 12 ، گوگل در حال گسترش مفهوم “برنامه های استفاده نشده” با قابلیت جدید خواب زمستانی برنامه است.اکنون در اندروید 11 اگر از برنامه ای برای مدت دو ماه استفاده نکنید ، به طور خودکار مجوزهای داده شده به برنامه لغو می شود . اکنون به نظر می رسد اندروید 12 می تواند علاوه بر این ، برنامه های استفاده نشده را به صورت خودکار به خواب ببرد و با حذف فایل های موقت به آزادسازی فضای ذخیره سازی کمک کند .

ویژگی خواباندن خودکار برنامه ها ، در صفحه Unused Apps یا برنامه های استفاده نشده ، در برنامه ها در تنظیمات دستگاه قرار خواهد داشت .این صفحه برنامه هایی را نشان می دهد که طی چند ماه باز نشده اند ، و در توضیحات آن آمده است که اگر برنامه ای برای چند ماه استفاده نشده باشد ، مجوزها لغو می شوند ، اعلان ها متوقف می شوند و فایل های موقت پاک می شوند.

خواباندن خودکار برنامه ها در اندروید 12

در پایان باید گفت که هنوز مشخص نیست که آیا این ویژگی در نسخه های آزمایشی بعدی اندروید 12 رسما اضافه خواهد شد یا خیر و ممکن است اصلا در نسخه پایدار که اوایل شهریور ماه 1400 منتشر خواهد شد ، وجود نداشته باشد .

مطلب مرتبط :
گوگل ممکن است قابلیتی مشابه بک تپ در iOS 14 را به اندروید 12 بیاورد
اولین پیش نمایش اندروید 12 منتشر شد : تغییرات زیادی در راه است
تصویر زمینه جدید اندروید 12 را از هم اکنون برای خود دانلود کنید

منبع gsmarena


Slider

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *