ذخیره داده در گوشی سامسونگ چیست و چگونه آن را تنظیم کنیم ؟

رابط کاربری One UI سامسونگ مملو از ویژگی‌های هوشمندانه است که برای آسان‌تر کردن زندگی آنلاین شما طراحی شده اند.برخی از قابلیت ها نیاز به توضیح دقیق تری نسبت به بقیه دارند و در این مطلب ذخیره داده در گوشی سامسونگ یا Data Saver را مورد بررسی قرار خواهیم داد .


ذخیره داده در گوشی سامسونگ چیست ؟

Data saver یا ذخیره داده چیزی نیست که تنها در پوسته One UI وجود داشته باشد و تقریبا در تمام دستگاه های اندرویدی مشابه چنین چیزی وجود دارد .طبق توضیحات رسمی این ویژگی پس از فعال شدن ، با جلوگیری از استفاده برنامه‌ها از داده‌ها در پردازش های پس‌ زمینه ، منجر به صرفه جویی در مصرف اینترنت داده و همچنین باتری می شود .

با این حال فعال کردن این گزینه می تواند تاثیراتی هم در برنامه هایی که در حال استفاده هستید بگذارد .در واقع با فعال کردن ذخیره داده ، برنامه هایی که شما در حال کار با آن هستید ، همچنان به اینترنت همراه دسترسی خواهند داشت اما نه به شکل کامل و حالت معمول .برای مثال تصاویر را نمی توانید مشاهده کنید تا زمانی که روی آنها ضربه بزنید .

چگونه ذخیره داده را در گوشی های سامسونگ با One UI فعال کنیم ؟

1.برنامه تنظیمات دستگاه را باز کنید و روی گزینه Connections ( اتصالات ) ضربه بزنید .
2.در این صفحه گزینه Data usage ( استفاده از داده ) را انتخاب کنید .

3.روی گزینه Data Saver ( ذخیره کننده داده) ضربه بزنید .
4.اکنون با ضربه روی دکمه کنار Data Saver ، ذخیره داده را روشن ( On ) کنید .

فعال کردن ذخیره داده در گوشی سامسونگ

5.اگر می خواهید برای برنامه هایی استثنا قائل شوید ، یعنی حتی با فعال بودن ذخیره داده آنها بتوانند طبق روال معمول از داده همراه استفاده کنند ، روی Allowed to use data while Data saver is on ( اجازه دادن به استفاده از داده در حالی که ذخیره داده روشن است ) ضربه بزنید .
6.در این صفحه لیست تمام برنامه ها را خواهید داشت که می توانید با ضربه روی کلید کناری ، به هر کدام که می خواهید اجازه دهید حتی با فعال بودن ذخیره داده ، بتوانند مثل همیشه به اینترنت همراه دسترسی داشته باشند .[

تنظیمات ذخیره داده در گوشی سامسونگ

فعال کردن Data Saver ، می تواند به شما کمک کند تا زمانی که تلفن شما به شبکه وای فای متصل نیست، مصرف اینترنت داده خود را مدیریت کنید. علاوه بر این، اگر در سفر هستید و دسترسی سریع به شارژر ندارید، می تواند به شما کمک کند عمر باتری را بهبود ببخشید. با خیال راحت آن را آزمایش کنید و مطمئناً نتایج مثبتی خواهید دید.

منبع


مطلب مرتبط :
9 کاری که می توانید برای حل مشکل تخلیه باتری گوشی سامسونگ انجام دهید
نحوه استفاده از ابزارک های هوشمند در گوشی سامسونگ با One UI 4.1


جدیدترین مطالب

[smartslider3 slider="9"]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *