iOS 16 : راهنمای سفارشی سازی صفحه قفل آیفون

صفحه قفل آیفون

iOS 16 هم اکنون برای تمام آیفون های سازگار ( آیفون 8 به بالا ) در دسترس قرار گرفته و قطعاً به‌روزرسانی نرم‌افزاری بسیار جذابی است به خصوص برای علاقه‌مندان به تنظیمات سفارشی‌سازی.اگر می خواهید همه چیز را در مورد سفارشی سازی صفحه قفل آیفون خود بدانید ، همراه ما باشید .


سیستم عامل iOS اپل در این چند سال ویژگی های سفارشی سازی بسیاری را بدست آورده و اکنون در این زمینه به خوبی با اندروید قابل رقابت است و به نظر می رسد تفاوت بین این دو رقیب سرسخت هر سال در حال کم تر شدن است .سفارشی سازی صفحه قفل مهم ترین ویژگی جدید در iOS 16 است و شما می توانید تقریبا تمام عناصر این صفحه مثل تصویر زمینه ، ویجت ها ، و ساعت را به شکل دلخواه خود انتخاب کنید .

نحوه سفارشی سازی صفحه قفل در iOS 16

برای باز کردن گزینه های سفارشی سازی صفحه قفل ، آیفون خود را باز کنید و انگشت خود را روی صفحه قفل نگه دارید.اکنون همانطور که در زیر نشان داده شده است، الگوهای مختلف صفحه قفل و دو دکمه را مشاهده خواهید کرد. اگر روی دکمه + ضربه بزنید، آیفون شما بخش «افزودن والپیپر جدید» را باز می‌کند و اگر روی دکمه Customize ضربه بزنید، می‌توانید صفحه قفل خود را سفارشی کنید.

 سفارشی سازی صفحه قفل آیفون

با گزینه‌های سفارشی‌سازی صفحه قفل جدید، می‌توانید ترکیب‌های مختلفی از تصویر زمینه ، ویجت‌ها و ساعت‌ها را ایجاد کنید که با سبک شما مطابقت داشته باشد یا با فعالیت فعلی شما مطابقت داشته باشد. و برای طرفداران حالت فوکوس ، حتی می‌توانید چندین صفحه قفل که با نوع فوکوس شما ( مثلا کار ) مطابقت دارند ، ایجاد کنید .

سفارشی سازی والپیپر در iOS 16

در iOS 16 انواع مختلفی از تصاویر زمینه صفحه قفل از پیش بارگذاری شده برای انتخاب وجود دارد. همان طور که گفتیم با زدن دکمه + بزرگ شما به بخش Add New Wallpaper «افزودن کاغذ دیواری جدید» خواهد رفت و نواری را مشاهده می کنید که گزینه های مختلفی را ارائه می دهد.

اولین گزینه Photos است. این به شما امکان می دهد یکی از تصاویر خود را به عنوان تصویر زمینه صفحه قفل تنظیم کنید.بعد از آن گزینه people است که این دسته شامل تصاویر افرادی است که شما از آنها عکس گرفته اید.پس از آن، گزینه Photo Shuffle را داریم که می‌توان آن را طوری تنظیم کرد که هر روز، هر ساعت یا هر بار که گوشی خود را بیدار می‌کنید یا ضربه می‌زنید، والپیپر صفحه قفل شما را به‌طور خودکار تغییر دهد.

تنظیمات تصویر زمینه صفحه قفل آیفون

گزینه بعدی Emoji نام دارد و شما را قادر می سازد تا یک تصویر زمینه پر از ایموجی های مختلف ایجاد کنید. شما می توانید حداکثر شش ایموجی را انتخاب کنید. به عنوان مثال، می توانید چهره ای خندان، قلب قرمز، توپ فوتبال، اپل واچ، آیفون و مک بوک را تنظیم کنید. نتیجه مانند تصویر زیر خواهد بود. حتی می توانید طرح ایموجی ها و رنگ پس زمینه تصویر زمینه آنها را تغییر دهید.

 سفارشی سازی صفحه قفل آیفون

اما اگر به دنبال یک چیزی کاربردی هستید ، weather wallpaper مناسب است .این آب و هوای منطقه شما را در زمان زنده نشان می دهد، بنابراین اگر هوای بیرون ابری باشد، صفحه قفل شما پر از ابر خواهد بود. اگر باران می بارد، صفحه قفل شما باران را نشان می دهد. و همه چیز متحرک است و فقط یک تصویر ثابت از ابرها نمایش داده نمی شود.

تنظیمات جدید ios 16

گزینه های دیگری مثل تصاویر رنگارنگ ( Color ) ، Astronomy یا تصاویر نجومی هم برای انتخاب در دسترس است .گزینه Featured هم مجموعه‌ای از پیشنهادات مختلف را برای شما به شما نشان می‌دهد، و برگه عکس‌های پیشنهادی – که مورد علاقه من است ، به شما نشان می‌دهد که برخی از عکس‌های پرتره شما به‌عنوان تصاویر پس‌زمینه صفحه قفل چگونه هستند.

ویژگی های جدید ios 16

اپل همچنین پنج افکت فیلتر اضافی را ارائه کرده است که با کشیدن انگشت به سمت چپ روی عکس تصویر زمینه می توانید به آنها دسترسی پیدا کنید. همچنین اگر دکمه سه نقطه را فشار دهید می توانید رنگ این افکت ها را تغییر دهید.

یکی دیگر از ویژگی‌های جدید اضافه شده Depths Effects (افکت‌های عمقی) نام دارد که باعث می‌شود سوژه عکس شما ( که با عکس‌های پرتره بهترین کار را انجام می‌دهد ) به نوعی جلوی صفحه ساعت قرار بگیرد و بنابراین جلوه‌ای فراگیر ایجاد می‌کند. با این حال، ویجت‌های کوچک صفحه قفل جدید با این افکت بر روی تصویر زمینه ناسازگار هستند، بنابراین باید از بین این دو یکی را انتخاب کنید .

صفحه قفل جدید آیفون

سفارشی سازی ساعت صفحه قفل iOS 16

شما به معنای واقعی می توانید هر کاری روی ویجت ساعت در iOS 16 انجام دهید .شما می توانید بین هشت نوع فیس مختلف برای ساعت یکی را انتخاب کنید، از ضخیم و نازک گرفته تا انتزاعی. همچنین می توانید بین اعداد عربی، هندی عربی و دوانگاری یکی را انتخاب کنید. مهم نیست که کدام یک را انتخاب کنید، همان هشت تایپ فیس مختلف با هر اسکریپت اعداد متفاوت در دسترس خواهد بود.

تنظیمات ساعت صفحه آیفون

جدا از اسکریپت و فونت ساعت، می توانید رنگ آن را نیز سفارشی کنید. تنظیم رنگ پیش‌فرض به‌ طور هوشمندانه با رنگ اصلی تصویر زمینه انتخابی شما هماهنگ است، اما شما کاملاً آزاد هستید که از بین دوجین رنگ پیشنهادی یکی را انتخاب کنید یا از تنظیمات RGB برای تعیین رنگ دقیق استفاده کنید .

ios 16
ویژگی های جدید ios 16

سفارشی سازی ویجت های صفحه قفل iOS 16

وقتی صحبت از ویجت ها می شود، مجموعه کوچک اما مهمی از ویجت های اپل موجود است که می توانید آنها را در قسمت ویجت اختصاصی در صفحه قفل قرار دهید.شما می توانید حداکثر چهار ویجت کوچک داشته باشید، اما بسیاری از ویجت های موجود دو برابر هستند. می توانید ترکیب های مختلفی از عناصر ویجت ایجاد کنید. به عنوان مثال، مجموعه زیادی از ویجت های آب و هوا در دسترس است.

 سفارشی سازی صفحه قفل آیفون

ویجت ها در ردیف های مختلف از هم جدا می شوند. ردیف بالا، بالای ساعت، اجباری است.به خاطر داشته باشید که دسترسی به صفحه ویجت در سمت چپ صفحه قفل اصلی هنوز امکان پذیر است.اکنون گوگل هم مجموعه ویجت های خود را برای iOS 16 ارائه کرده است که این امید را می دهد تا در اینده برنامه های شخص ثالث بیشتر از این نوع ویجت ها ارائه کنند .

وضعیت فوکوس قفل صفحه نمایش iOS 16

یکی از چیزهای جدید مهم در iOS 16 این است که می توانید صفحه قفل منحصر به فرد با حالت های فوکوس ایجاد کنید.به این ترتیب، می توانید یک صفحه قفل متفاوت برای زمان های مختلفی از روز خود داشته باشید. برای مثال، می‌توانید برای فوکوس خواب ، از تصویر زمینه آرام تر با ویجت های کم تر روی صفحه استفاده کنید تا هنگام خواب آرامش بیشتری داشته باشید.

تنظیمات فوکوس صفحه قفل آیفون

برای لینک دادن یک صفحه قفل با یک فوکوس خاص ، ابتدا برای رفتن به حالت ویرایش ، انگشت خود را روی صفحه قفل نگه دارید ، سپس به سادگی روی دکمه «Focus» در پایین هر یک ضربه بزنید. سپس می توانید هر یک از فوکوس های مورد نظر خود را برای این صفحه قفل انتخاب کنید .

این تمام آن چیزی است که برای سفارشی سازی صفحه قفل آیفون خود در iOS 16 باید بدانید .البته iOS 16 تنها صفحه قفل نیست و تعداد زیادی دیگر از قابلیت های جدید وجود دارد که به آنها هم خواهیم رسید .

منبع


مطلب مرتبط :
5 ویژگی جدید در آیفون 14 و آیفون 14 پرو
دانلود کنید : تصاویر پس زمینه iOS 16 با بهترین کیفیت


جدیدترین مطالب

[smartslider3 slider="9"]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *