ردیابی ضربان قلب و تنفس در برنامه اندروید گوگل Fit ممکن می شود

تم تاریک برای گوگل فیت

برنامه سلامتی گوگل شامل تیم های مختلفی است که برای کمک به مردم برای داشتن زندگی سالم تر کار می کنند . قابلیت ردیابی ضربان قلب و تنفس برای اپلیکیشن گوگل Fit با استفاده از دوربین گوشی اندروید آخرین دستاورد این شرکت در این حوزه است .


این قابلیت جدید در برنامه گوگل Fit ابتدا قرار است ماه آینده برای گوشی های گوگل پیکسل در دسترس قرار بگیرد و در آینده برای سایر دستگاه های اندرویدی هم منتشر خواهد شد. ردیابی ضربان قلب و تنفس هر دو برای کار کردن به دوربین گوشی متکی هستند .در واقع تعداد تنفس را با نظارت بر بالا و پایین آمدن قفسه سینه کاربر و ضربان قلب را با ردیابی تغییر رنگ هنگام حرکت خون از طریق انگشت اندازه می گیرد.

گوگل فیت می تواند با تشخیص تغییرات کوچک در قفسه سینه ، میزان تنفس شما را اندازه گیری می کند. این غول فناوری از مدت ها پیش بر روی پیشرفتهای بینایی رایانه ای کار می کند که امکان “ردیابی سیگنالهای کوچک فیزیکی در سطح پیکسل” را فراهم می کند.البته در این جا گوشی باید بر روی یک سطح پایدار تکه داده شود تا بتواند به خوبی از کمر تا سر شما را ببیند .

در همین حال ، ردیابی ضربان قلب به کمک قرار دادن انگشت خود بر روی لنز دوربین عقب و اعمال فشار نور است.البته نیازی به نور فلاش نیست ، اما می تواند برای افزایش دقت در محیط های تاریک فعال شود. گوگل برای تغییر تقریبی جریان خون ، تغییرات ظریف رنگ انگشتان شما را ردیابی می کند و الگوریتم های ضربان قلب ، نور ، رنگ پوست ، سن و سایر عوامل را در بر می گیرد.

ردیابی ضربان قلب با برنامه گوگل فیت

هر دو این اندازه گیری ها 30 ثانیه طول می کشد و به کاربران توصیه می شود پس از انجام هربار ، چند دقیقه صبر کنند. نکته جالب تر این است که هیچ کدام از این اندازه گیری ها به اتصال اینترنت نیاز ندارند .البته باید توجه داشت که گوگل به صراحت به کاربران می گوید: “این نتایج برای اهداف پزشکی در نظر گرفته نشده است و نباید از آنها برای تشخیص ، معالجه ، معالجه یا جلوگیری از هرگونه بیماری استفاده شود.”

مطلب مرتبط :
چگونه با استفاده از اپلیکیشن سلامتی سامسونگ سطح اکسیژن خون را اندازه گیری کنیم؟
نحوه اندازه گیری فشار خون با گوشی های گلکسی اس 9 و اس 10

منبع 9to5google

Slider

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *