چگونه مشکل تصویر زمینه سیاه در ویندوز 7 را برطرف کنیم ؟

تصویر زمینه سیاه در ویندوز 7

مایکروسافت اخیرا پشتیبانی از ویندوز 7 را به صورت رسمی پایان داده اما مشکلی در این جا وجود دارد .در آخرین بروزرسانی این سیستم عامل که در تاریخ 14 ژانویه منتشر شده یک اشکالی پیدا شده که باعث می شود تصویر زمینه سیاه جایگزین تصویر پس زمینه دسکتاپ شما شود .


مایکروسافت می گوید که این مشکل برطرف خواهد شد اما تنها برای سازمان هایی که هزینه های پشتیبانی امنیتی گسترده را پرداخت می کنند و به نظر می رسد که این مشکل برای کاربران خانگی ویندوز 7 برطرف نخواهد شد .خوشبختانه راهی برای جلوگیری کردن از این مشکل وجود دارد .

گزینه Stretch را برای تصویر زمینه دسکتاپ خود انتخاب نکنید

مشکل تصویر زمینه سیاه در ویندوز 7 زمانی به وجود می آید که گزینه Stretch ( کشش) برای Picture Position انتخاب شود .بنابراین برای جلوگیری از این مشکل می توانید از گزینه های دیگری مانند Fill ،Fit ، Tile یا Center استفاده کنید .برای این کار بر روی صفحه دسکتاپ خود راست کلیک کنید و از منوی باز شده گزینه Personalize را انتخاب کنید .

تنظیمات مورد نیاز برای رفع مشکل تصویر زمینه سیاه در ویندوز 7

در پنجره باز شده برای شخصی سازی ویندوز ، ابتدا روی گزینه “Desktop Background” در پایین کلیک کنید .در پنجره جدید باز شده روی کادر کشویی مربوط به گزینه Picture Position کلیک کنید و سپس از منوی باز شده گزینه دیگری به جز گزینه Stretch را انتخاب کنید .

مطلب مرتبط » روش های نصب ویندوز 10 به صورت رایگان

همچنین می توانید به سادگی یک تصویر زمینه ای را انتخاب کنید که با رزولوشن صفحه نمایش شما مطابقت داشته باشد .این بهترین گزینه برای داشتن یک تصویر زمینه باکیفیت است چرا که این نوع تصاویر هیچ کشیدگی نخواهند داشت .به عنوان مثال اگر صفحه نمایش 1920*1080 دارید به عنوان یک تصاویر پس زمینه ای برای دسکتاپ خود با همین ابعاد باشید .برای مشاهده رزولوشن فعلی صفحه نمایش خود روی دسکتاپ راست کلیک کنید و گزینه Screen Resolution را انتخاب کنید .

شما می توانید برای تغییر ابعاد یک تصویر دلخواه که می خواهید با نمایشگر شما هم اندازه باشد ، از برنامه Paint ویندوز 7 به راحتی این کار را انجام دهید و سپس تصویر ذخیره شده را برای پس زمینه دسکتاپ خود انتخاب کنید تا به جای مشاهده یک تصویر زمینه سیاه ، تصویر دلخواه خود را مشاهده کنید .

بنابراین تا زمانی که از گزینه Stretch خودداری کنید ، مشکل تصویر زمینه سیاه در ویندوز 7 برای شما پیش نخواهد آمد و در هر حال کشش برای کیفیت تصویر بد است .همچنین باید گفت که اگر ویندوز 7 شما اکتیو یا فعال نشود ، ویندوز به صورت خودکار تصویر زمینه دسکتاپ را به مشکی برمی گرداند که در این حالت پیغام This copy of Windows is not genuine در گوشه پایین صفحه نمایش داده خواهد شد .

منبع howtogeek


Slider

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *