نحوه ضبط ویدیو با حالت پرتره در گوشی های گلکسی سامسونگ

رابط کاربری One UI گوشی های سامسونگ شامل تعداد زیادی ویژگی و امکانات متنوع است که احتمالا شما از بسیاری از آنها بی خبر هستید یا کم تر استفاده می کنید .یکی از این ویژگی های کم تر شناخته شده مربوط به برنامه دوربین و ضبط ویدیو با حالت پرتره است که در ادامه بیشتر راجع به آن خواهیم گفت.

وقتی از حالت پرتره ( Portrait Mode ) صحبت می شود ، همه به عکس های سلفی با پس زمینه تار فکر می کنیم. با این حال اگر شما گوشی گلکسی سامسونگ دارید ، خبر خوب این است که می‌توانید همین جلوه را روی ویدیوها نیز اعمال کنید تا یک نوع فیلم برداری سینمایی را داشته باشید .

برنامه دوربین گوشی های گلکسی شامل دسته ای از حالت های مختلف برای استفاده در موقعیت های مختلف می باشد.یکی از این موارد Portrait Video یا فیلم برداری پرتره است که کم تر مورد توجه قرار گرفته اما در عین حال می تواند نتایج جالب توجی به ارمغان بیاورد .البته پیش از هر چیزی باید این نکته را در نظر بگیرید که استفاده از جلوه جعلی عمق میدان در سوژه های متحرک بسیار چالش برانگیزتر است.

چگونه از حالت ویدیو پرتره در گوشی سامسونگ استفاده کنیم ؟

1.برنامه دوربین را باز کنید .
2.روی دکمه More (بیشتر ) در نوار ابزار ضربه بزنید .
3.گزینه Portrait Vide ( فیلم برداری پرتره ) را انتخاب کنید .

ویدیو با حالت پرتره

اکنون درست مانند حالت پرتره برای عکس‌ها، سوژه باید در فاصله مشخصی از دوربین قرار داشته باشد تا این حالت کار کند. برنامه دوربین به شما کمک می کند این کار را با متن در بالای منظره یاب انجام دهید.هنگامی که پیغام “Ready,”( آماده است ) را در بالای منظره یاب مشاهده کردید می توانید فیلم برداری را شروع کنید .

فیلم برداری ویدیو با حالت پرتره

ضبط ویدیو با حالت پرتره در گوشی های گلکسی سامسونگ با آنچه که در آیفون ها با نام حالت سینمایی وجود دارد ، قابل مقایسه نیست و این تنها یک نوع افکت ضعیف است تا باعث شود که فیلم برداری شما نزدیک به یک دوربین فانتزی باشد .

این تنها یکی از نمونه های موجود در برنامه دوربین گوشی های گلکسی است و اگر شما هم موارد بیشتری را می شناسید با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید .

منبع


مطلب مرتبط :
چگونه حالت Motion Photo را در برنامه دوربین گوشی های سامسونگ فعال کنیم ؟
چگونه از آرایش خودکار چهره در دوربین گوشی های سامسونگ جلوگیری کنیم ؟
ترفندی برای افزایش روشنایی ویدیوها در گوشی سامسونگ با One UI 4


جدیدترین مطالب

[smartslider3 slider="9"]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *