فایل های دانلود شده در آیفون یا آیپد را از کجا پیدا کنیم ؟

ارسال عکس در آیفون

سیستم عامل iOS اپل نسبت به دانلود کردن فایل ها از منابع مختلف سخت گیرانه عمل می کند اما شما می توانید به راحتی فایل ها و پیوست ها را در آیفون خود دانلود کنید و با استفاده از برنامه Files به آنها دسترسی داشته باشید.با این حال گاهی اوقات پیدا کردن فایل های دانلود شده در آیفون چالش برانگیز می شود .


برنامه Files از زمان معرفی سیستم عاملiOS 11 وارد آیفون و آیپد شد .این برنامه به شما امکان می‌دهد به فایل‌های خود مانند فرم‌های PDF، صورت‌حساب‌های بانکی، و کتاب‌های الکترونیکی که از برنامه‌هایی مانند Safari، Mail و غیره دانلود می‌کنید دسترسی داشته باشید و مدیریت کنید.. اما هنگامی که برنامه Files را باز می کنید، نمی توانید بفهمید که کجا آن را در میان پوشه های مختلف جستجو کنید.

به طور پیش‌فرض، تمام فایل‌هایی که در آیفون یا آیپد خود دانلود می‌کنید در پوشه iCloud Drive برنامه Files ذخیره می‌شوند. برنامه Files یک پوشه Downloads جداگانه برای آن ایجاد می کند. اما اگر هنوز نمی دانید فایل ها دانلود شده در آیفون خود را از کجا بدست بیاورید این مراحل را انجام دهید :

1.برنامه  Files را از صفحه اصلی یا قیمت کتابخانه برنامه در آیفون خود باز کنید .
2.از بالا روی پوشه  iCloud Drive ضربه بزنید .

فایل های دانلود شده در آیفون

3.پوشه Downloads را انتخاب کنید.

فایل های دانلود شده در آیفون

در اینجا تمام فایل های دانلود شده خود را خواهید دید. برای استفاده از گزینه‌های دیگر مانند کپی کردن ، یا به اشتراک گذاشتن فایل و غیره ، فقط کافی است که انگشت خود را روی فایل نگه دارید .همچنین شما می توانید پوشه Downloads را برای دسترسی سریع تر به آن به قسمت Favorites یا علاقه مندی ها اضافه کنید .به این منظور مراحل زیر را دنبال کنید :

1.برنامه Files را در آیفون یا آیپد باز کنید .
2.در قسمت Favorites روی گزینه Downloads ضربه بزنید.

پیدا کردن فایل های دانلود شده در آیفون

اکنون می توانید به همه فایل های دانلود شده خود مانند تصاویر، اسناد، آهنگ های زنگ و غیره دسترسی داشته باشید.همچنین می‌توانید با ضربه زدن روی دکمه سه نقطه در گوشه بالا سمت راست و انتخاب New Folder از لیست گزینه‌ها، یک پوشه جدید در منوی دانلودها اضافه کنید و سپس نام آن را تغییر دهید .

پیدا کردن فایل های دانلود شده در آیفون

برنامه Files دو گزینه ذخیره سازی ارائه می دهد. یکی iCloud Drive و دیگری حافظه داخلی آیفون یا آیپد. بزرگترین مزیت آن این است که فایل هایی که دانلود می کنید با حساب iCloud همگام می شوند و می توانید در رایانه مک یا ویندوز 11 و آیپد خود هم به آنها دسترسی داشته باشید .با این حال فایل هایی که شما Save یا ذخیره می کنید ، فقط در حافظه داخلی دستگاه ذخیره می شوند و فقط از طریق آیفون می توانید به آنها دسترسی داشته باشید .

چگونه مکان پیش فرض دانلود در برنامه Files را تغییر دهیم ؟

شما به‌ طور پیش‌فرض، می‌توانید حداکثر 5 گیگابایت داده را در پوشه iCloud Drive در آیفون و آیپد خود ذخیره کنید.بنابر این اگر فایل‌های زیادی را دانلود می‌کنید، به احتمال زیاد نمی‌توانید همه آنها را در پوشه پیش فرض ذخیره سازی قرار دهید .به غیر از اینکه می توانید فضای ذخیره‌سازی iCloud را خالی کنید ، یک راه دیگر این است که مکان دانلود سافاری را در برنامه Files از iCloud Drive به حافظه داخلی آیفون تغییر دهید.

1.برنامه تنظیمات یا Settings را در آیفون خود باز کنید .
2.به پایین بروید و Safari را انتخاب کنید.

3.کمی به پایین حرکت کنید و روی گزینه Downloads ضربه بزنید .
4.برای تغییر مکان دانلود، روی On My iPhone ضربه بزنید.

تغییر پوشه دانلود در آیفون

5.برنامه Settings را ببندید و برنامه Files را باز کنید.
6.در این جا دو پوشه “Downloads خواهید دید که در برنامه Files ایجاد شده است. یکی برای iCloud و دیگری برای حافظه داخلی است.

از این پس هر زمان که فایل هایی را با مرورگر سافاری دانلود می کنید، در حافظه داخلی آیفون یا آی پد شما ذخیره می شوند.

7.برای حذف پوشه iCloud Downloads، روی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید.
8.از منوی باز شده گزینه Edit  را انتخاب کنید .

9.اکنون روی دکمه قرمز منها در سمت چپ گزینه iCloud Downloads ضربه بزنید .
10.روی Remove ضربه بزنید. سپس روی Done ضربه بزنید.

با این کار از این پس فایل های دانلود شده شما از مرورگر سافاری به جای ذخیره سازی در آیکلاد روی حافظه داخلی دستگاه ذخیره می شوند .

منبع


مطلب مرتبط :
چگونه عکس یا ویدیوها را از برنامه Files به گالری آیفون خود ببریم ؟
نحوه انتقال عکس از آیفون به کامپیوتر ویندوز 10 بدون نیاز به هیچ برنامه ای


جدیدترین مطالب

[smartslider3 slider="9"]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *