چگونه می توان از حالت یک دستی در آیفون استفاده کرد ؟

فعال کردن حالت یک دستی در آیفون

اپل از چند سال پیش و همزمان با بزرگتر شدن اندازه آیفون ها ، قابلیتی با عنوان Reachability Mode را برای دسترسی بهتر به قسمت های بالای صفحه نمایش به وجود آورد .این نوع حالت یک دستی در آیفون متفاوت با آن چیزی است که در گوشی های سامسونگ وجود دارد اما گوگل در اندروید 12 از یک چنین ویژگی مشابه ای استفاده کرده است .


کار کردن با گوشی های بزرگ با یک دست می تواند عذاب آور باشد اما گاهی اوقات ( مثلا هنگامی که در اتوبوس یا مترو ایستاده و یک دست را به میله گرفته اید ) مجبور هستید که تنها با یک دست کار خود را با گوشی انجام دهید .راه کاری که اپل برای این مشکل در آیفون ها ارائه کرده ، Reachability Mode یا قابلیت دسترسی است که با فعال کردن آن عملا قسمت بالایی صفحه با یک ترفند نرم افزاری به نیمه پایین آورده می شود تا بتوانید راحت تر با یک دست به آنها دسترسی داشته باشید .

این ویژگی برای تمام آیفون هایی که از سال 2014 به بعد تولید شده اند ، ( آیفون 6 به بالاتر ) وجود دارد و اگر هنوز با نحوه فعال کردن آن آشنا نیستید ، در ادامه همراه ما باشید.

نحوه فعال کردن Reachability Mode در آیفون ها

1.برنامه Settings را باز کنید .
2.از فهرست تنظیمات روی گزینه Accessibility ضربه بزنید .
3.روی گزینه Touch ضربه بزنید .

تنظیمات آیفون

4.در این صفحه گزینه Reachability را می توانید پیدا کنید .
5.روی سوییچ کناری Reachability ضربه بزنید تا سبز و فعال شود .
6.از برنامه تنظیمات خارج شوید .

فعال کردن گزینه Reachability در آیفون

نحوه راه اندازی حالت یک دستی در آیفون ها

اکنون که ویژگی Reachability را در آیفون خود فعال کرده اید ، باید یاد بگیرید که چگونه از آن برای کار کردن راحت تر با یک دست در آیفون خود استفاده کنید .برای فعال کردن حالت یک دستی در آیفون هایی که بدون دکمه وسط هستند ،باید یک Swipe down از پایین صفحه کنید .به این معنا که انگشت خود را روی لبه پایین صفحه و خط سفید وسط قرار دهید و سپس یک حرکت سریع به سمت پایین انجام دهید .

فعال کردن حالت یک دستی در آیفون

اما اگر از آیفون های قدیمی تر با دکمه دایره ای شکل هوم استفاده می کنید ، برای راه اندازی حالت یک دستی ، باید دکمه وسط را دو بار پشت سر هم به آرامی لمس کنید .دقت کنید که فقط باید آن را لمس کنید و نباید دکمه را فشار دهید .

زمانی که حالت Reachability یا یک دستی فعال شود ، کل صفحه نمایش شما در یک سوم پایین نمایشگر قرار خواهد گرفت تا راحت تر به قسمت های بالایی صفحه دسترسی داشته باشید .

حالت یک دستی در آیفون

البته شما هر زمان که بخواهید می توانید به راحتی به همان حالت معمولی و تمام صفحه بازگردید .به این منظور در آیفون های بدون دکمه وسط ، کافی است که یک swipe up از پایین انجام دهید .به این معنا که انگشت خود را روی لبه پایین نمایشگر ( نوار سفید ) قرار دهید و یک حرکت سریع به سمت بالا انجام دهید .در آیفون هایی که دکمه وسط هوم دارند هم کافی است که دو بار پشت سر هم این دکمه را فقط لمس کنید .یا این که می توانید روی فلشی که در بالای پنجره صفحه نمایش کوچک شده قرار دارد هم ضربه بزنید تا دوباره کل نمایشگر برای شما به صفحه نمایش تبدیل شود .

مطلب مرتبط :
نحوه مخفی کردن برنامه ها از صفحه اصلی آیفون و حذف کامل یک صفحه
نحوه گرفتن عکس از صفحه کامل ( اسکرولی ) در آیفون و آیپد


منبع imoreجدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *