چگونه حالت یک دست در گوشی شیائومی را فعال یا غیرفعال کنیم ؟

تصاویر پس زمینه گوشی های شیائومی

گوشی های هوشمند بزرگ و بزرگتر می شوند و این باعث می شود که کنترل آنها با یک دست کاملا دشوار باشد .خوشبختانه حالت یک دست در گوشی شیائومی ( one-handed mode ) همانند آن چه که در گوشی های گلکسی سامسونگ وجود دارد ، به شما کمک می کند تا به راحتی بتوانید با یک دست با گوشی بزرگ خود کار کنید .


روشی که شیائومی برای این کار در رابط کاربری MIUI استفاده کرده ، کاملا مشابه آن چیزی است که در One UI سامسونگ وجود دارد .به این ترتیب که در این حالت کل صفحه نمایش کوچکتر شده و در سمت راست یا چپ پایین نمایشگر قرار می گیرید .در این وضعیت کل محتوای روی نمایشگر، حتی نوار وضعیت و تنظیمات سریع هم با صفحه کوچک شده ، ادغام می شوند و عملا باقی قسمت های نمایشگر بلا استفاده خواهد شد .

نحوه فعال یا غیرفعال کردن حالت یک دست در گوشی شیائومی

1.برنامه Settings یا تنظیمات دستگاه خود را باز کنید .
2.از فهرست روی گزینه Additional settings ( تنظیمات اضافه ) ضربه بزنید .
3.در این صفحه  One-handed mode ( حالت یک دست ) را پیدا و روی آن ضربه بزنید .
4.در این جا  One-handed mode را با ضربه روی سوییچ کناری فعال یا غیرفعال کنید .
5.از پایین صفحه اندازه دلخواه برای این حالت ( 4.5 یا 4.0 یا 3.5 اینچ ) را انتخاب کنید .

فعال کردن حالت یک دست در گوشی شیائومی

چگونه حالت یک دستی را راه اندازی و از آن خارج شویم ؟

پس از فعال کردن حالت یک دست اکنون پس از خارج شدن از برنامه تنظیمات ، می توانید برای راه اندازی این حالت ، انگشت خود را روی دکمه وسط ( هوم ) قرار دهید و آن را به سمت راست بکشید . اگر می خواهید نمایشگر کوچک شده در سمت چپ قرار بگیرد ، دکمه وسط یا به چپ بکشید .

همچنین برای این که از حالت یک دست خارج شوید و به حالت عادی و تمام صفحه بازگردید ، کافی است که یک ضربه روی فضای خالی نمایشگر بزنید.

چگونه حالت یک دست را هنگام استفاده از ژست های ناوبری فعال کنیم ؟

اگر شما به جای دکمه های ناوبری از ژست های حرکتی تمام صفحه استفاده می کنید ، برای فعال کردن حالت یک دست با مشکل مواجه خواهید شد.. با این حال ، خوشبختانه یک ترفند وجود دارد که به شما امکان می دهد هر دو ویژگی را داشته باشید.

به این منظور باید گزینه Touch Assistant ( دستیار لمسی ) را از قسمت تنظیمات اضافه ( Additional settings ) فعال کنید و سپس روی گزینه Select the links ( انتخاب پیوندها ) ضربه بزنید و سپس به پایین بروید و حالت یک دست یا One-handed mode را برای یکی از پنج عملکرد دستیار لمسی انتخاب کنید.

اکنون از برنامه تنظیمات خارج و از لبه کناری روی دکمه شناور دستیار لمسی ضربه بزنید.سپس می توانید از منوی باز شده گزینه یک دست یا One-handed mode را انتخاب کنید تا بلافاصله این حالت فعال شود .

با این ترفند شما می توانید تا زمانی که شیائومی راه حلی برای رفع این اشکال ارائه کند ، همزمان که از ژست های ناوبری به جای دکمه ها استفاده می کنید ، حالت یک دستی را نیز بتوانید فعال کنید .

مطلب مرتبط :
بهترین ویژگی های MIUI 12 که برای استفاده بهتر از گوشی شیائومی باید بدانید
چگونه می توان از حالت یک دستی در آیفون استفاده کرد ؟

منبعجدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *