قابلیت ترجمه سریع آفلاین به نسخه اندروید گوگل لنز اضافه شد

اپلیکیشن گوگل Lens

گوگل از سال گذشته در تلاش است تا امکان ترجمه آفلاین را به ابزار جست و جوی تصویری خود اضافه کند .اپلیکیشن گوگل لنز برای اندروید اکنون به این ویژگی مجهز شده است و به کاربران این امکان را می دهد تا بدون داشتن اینترنت متن نوشته ها را فورا ترجمه کنند .


طبق گزارش 9to5Google پشتیبانی از ترجمه آفلاین در برنامه گوگل Lens از طریق یک به روزرسانی از سمت سرور در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت و این یعنی که شما نیاز به نصب به روزرسانی جدیدی نخواهید داشت .زمانی که این ویژگی برای شما فعال شود ، یک دکمه بارگیری جدید را در کنار اکثر زبان ها خواهید دید که باید برای ترجمه آفلاین زبان مورد نظر را دانلود کنید .

ترجمه آفلاین در برنامه گوگل لنز

پس از دانلود بسته مورد نظر ، یک علامت تیک در کنار زبان مورد نظر نشان داده می شود که به معنای در دسترس بودن ترجمه آفلاین است .همچنین می توانید با ضربه زدن روی این علامت تیک ، بسته زبان دانلود شده را حذف کنید .

دقیقاً مانند ویژگی ترجمه فوری در گوگل ترنسلیت ، ویژگی ترجمه آفلاین در گوگل لنز هم به محض اینکه دوربین خود را به سمت یک نوشته یا متن بگیرید ، به صورت خودکار متن را به صورت ترجمه شده روی صفحه خواهید دید.همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید ، عبارت ترجمه شده به صورت زنده نمایش داده می شود و نیازی به گرفتن عکس نیست .

ترجمه فوری در برنامه گوگل لنز اندروید

علاوه بر این در برگه پایین یک دکمه Copy all برای کپی کردن تمام متن شناسایی شده وجود دارد و یک یادداشت که مبنی بر عدم وجود برخی ویژگی ها به دلیل دسترسی نداشتن به اینترنت می باشد .ترجمه آفلاین در گوگل لنز همان طور که گفتیم به صورت یک به روزرسانی از سمت سرور منتشر می شود اما برای دسترسی به آن نیاز به نصب نسخه جدید اپلیکیشن جست و جوی گوگل دارید که می توانید از پلی استور دانلود آن را دانلود کنید.

مطلب مرتبط :
نسخه جدید اپلیکیشن گوگل ترنسلیت از زبان فارسی در ترجمه زنده دوربین پشتیبانی می کند
با اپلیکیشن گوگل Lens می توانید دست نوشته های خود را روی رایانه کپی و پیست کنید


Slider

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *