قابلیت جدید واتس اپ ،اتصال آن به دستگاه های دیگر بدون نیاز به گوشی را آسانتر می کند

whats app security

WhatsApp از چند ماه قبل در حال آزمایش قابلیتی است که به کاربران امکان می دهد حساب خود را به دستگاه های دیگر لینک دهند تا بدون نیاز به گوشی هوشمند خود بتوانند در آن دستگاه ها هم به ارسال و دریافت پیام ها ادامه دهند. این قابلیت جدید واتس اپ اکنون به طور رسمی برای هر دو نسخه اندروید و iOS ارائه شده است .


تا پیش از این برای استفاده از واتساپ بر روی نسخه وب و رایانه ، شما باید از داشتن اتصال اینترنت روی گوشی هوشمندی که واتس اپ را روی آن نصب کرده اید ، مطمئن می شدید اما اکنون با این قابلیت جدید واتس اپ ، می توانید تا 14 روز پس از آفلاین شدن تلفن هوشمند اصلی، همچنان روی دستگاه های دیگر در واتس اپ ، پیام دریافت و ارسال کنند.

برای فعال کردن این ویژگی ، باید ابتدا جدیدترین به روزرسانی برنامه را از گوگل پلی استور یا اپ استور دریافت و نصب کنید .سپس WhatsApp را باز کنید و بر روی دکمه سه نقطه در گوشه بالای صفحه ضربه بزنید .از منوی باز شده روی گزینه Linked devices ( دستگاه های مرتبط ) ضربه بزنید و آن را فعال کنید.

قابلیت جدید واتس اپ برای اتصال به سایر دستگاه ها

به طور کلی این ویژگی برای مواقعی که به طور موقت به گوشی هوشمند خود دسترسی ندارید و نیاز به برقراری ارتباط با افراد از طریق واتس اپ دارید، یا اگر باتری گوشی هوشمند شما تمام می شود اما به یک کامپیوتر متصل به حساب واتس اپ خود دسترسی دارید ، مفید می باشد.متأسفانه، محدودیتی در نسخه iOS وجود دارد که به شما اجازه نمی‌دهد پیام‌ها یا مکالمات را از یک دستگاه مرتبط حذف کنید و محدودیت دیگر این است که هنوز نمی توانید تبلت یا گوشی هوشمند ثانویه را به هم متصل کنید.

پس از فعال کردن این ویژگی که در حال حاضر به صورت آزمایشی با برچسب Beta اضافه شده است ، لینک شما از همه دستگاه ها لغو می شود و باید مجددا اتصال را با دیگر دستگاه ها برقرار کنید .پس از راه اندازی واتساپ روی دسکتاپ ، از این پس شما می توانید بدون در نظر گرفتن اینکه گوشی هوشمند اصلی شما آنلاین است یا نه ، روی دستگاه دیگر از واتس اپ برای ارسال یا دریافت پیام استفاده کنید .نکته خوب این است که همچنان تمام پیام ها و تماس ها به صورت رمزگذاری شده خواهند بود .

مطلب مرتبط :
تایید شماره دو مرحله ای در واتس اپ چیست و چگونه آن را فعال کنیم ؟
امکان انتقال چت های واتس اپ از آیفون به گوشی اندروید فراهم شد

منبعجدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *