چگونه از قابلیت حذف سایه از عکس در گوشی سامسونگ با One UI 4.1 استفاده کنیم ؟

حذف سایه از عکس با گوشی سامسونگ

سامسونگ در گوشی های سری گلکسی S22 قابلیتی را از روی دست گوگل ارائه کرده که به آن Object Eraser یا پاک کن اشیاء می گوید و به کمک آن کاربران این امکان را دارند که به شکل موثری افراد و هر گونه شی اضافه از روی عکس ها را حذف کنند .جدا از این اکنون در برخی دستگاه های گلکسی با One UI 4.1 و بالاتر ،این ابزار قابلیت حذف سایه از عکس و همچنین بازتاب ها را فراهم می کند که استفاده از آن آسان است و به کیفیت عکس شما کمک زیادی می کند .


One UI 4.1 جدیدترین نسخه رابط کاربری دستگاه های گلکسی سامسونگ است که به همراه خود ویژگی های جدیدی را به همراه دارد .برنامه گالری سامسونگ در این نسخه پیشرفت هایی داشته که Reflection Eraser ( پاک کننده انعکاس ) و Shadow Eraser ( پاک کننده سایه ) از جمله مهم ترین آنها هستند .به کمک این دو ابزار شما اکنون این امکان را دارید تا سایه ها و بازتاب ها را از روی عکس گرفته شده خود پاک کنید و این به شکل موثری به بهبود کیفیت تصاویر کمک می کند .

نحوه حذف سایه ها و بازتاب ها در گوشی سامسونگ

پیش از این که مراحل پاک کردن سایه و انعکاس را در گوشی سامسونگ خود پیگیری کنید ، ابتدا مطمئن شوید که دستگاه شما به روزرسانی One UI 4.1 یا بالاتر را دریافت کرده است و بهتر است با مراجعه به فروشگاه گلکسی استور و پیدا کردن برنامه گالری سامسونگ ، مطمئن شوید که آخرین نسخه این برنامه را دریافت کرده باشید .

1. تصویری را که می خواهید ویرایش کنید در برنامه گالری باز کنید.
2.روی دکمه ویرایش ( آیکون مداد ) در منوی پایین ضربه بزنید .
3.سپس روی دکمه سه نقطه در گوشه سمت راست پایین صفحه ضربه بزنید .

ویرایشگر گالری سامسونگ

4.اکنون روی گزینه  Object Eraser یا پاک کننده اشیاء ضربه بزنید .( نکته: این گزینه فقط در گوشی های پرچمدار و برخی میان رده های گران قیمت تر گلکسی وجود دارد )
5.حالا بر روی دکمه Erase reflections ( پاک کننده بازتاب ها ) یا Erase shadow( پاک کننده سایه ) بسته به عملکردی که می خواهید انجام دهید ضربه بزنید.

ابزار حذف سایه از عکس در گوشی سامسونگ با One UI 4.1

6.در تصویری که ما انتخاب کرده ایم ، به وضوح می بینید که سایه ای از جسم در پس زمینه وجود دارد. بنابراین، با کلیک بر روی دکمه Erase shadow سعی می شود آن را حذف کنید.
7.منتظر بمانید تا فرآیند کار انجام شود .
8.اکنون باید متوجه حذف سایه از پس زمینه عکس شده باشید .

حذف سایه از عکس در گوشی سامسونگ با One UI 4.1

9.روی دکمه Done یا انجام در گوشه بالای صفحه ضربه بزنید .
10.در پایان روی Save یا ذخیره ضربه بزنید تا تصویر ویرایش شده شما بدون سایه در گالری ذخیره شود .

همانطور که می بینید، تصویر نهایی آنچنان شفاف نیست و دارای چند لکه است. باید گفت که نتیجه ای که از این ویژگی به دست می آورید به عوامل مختلفی مانند پیچیدگی سوژه، نور و پس زمینه بستگی دارد.در این مورد، رنگ سوژه بسیار شبیه به رنگ پس زمینه بود که این باعث شده ایجاد جداسازی مناسب برای نرم افزار سخت تر است. می توانید از تصاویر مختلف استفاده کنید و تجربه خود را با این ابزار در نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع


مطلب مرتبط :
نحوه استفاده از ابزارک های هوشمند در گوشی سامسونگ با One UI 4.1
چگونه از Find My Mobile برای ردیابی گوشی سامسونگ گم شده خود استفاده کنیم؟جدیدترین مطالب

[smartslider3 slider="9"]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *