نحوه مخفی کردن برنامه ها از صفحه اصلی آیفون و حذف کامل یک صفحه

گرفتن اسکرین شات در آیفون 12

احتمالا باید تاکنون با ویژگی App Library یا کتابخانه برنامه در iOS 14 آشنا شده باشید .این ویژگی به نوعی می تواند همانند کشوی برنامه ها در اندروید ، عمل می کند و تمام برنامه ها را در سمت راست صفحه اصلی آیفون شما به صورت لیست به نمایش می گذارد .به این ترتیب اکنون امکان مخفی کردن برنامه ها از صفحه اصلی آیفون یا حذف کامل یک صفحه به راحتی وجود دارد .


اگر می خواهید صفحه اصلی آیفون خود را با پنهان کردن برخی از برنامه ها مرتب کنید ، روش های مختلفی برای انجام آن وجود دارد.شما می توانید برنامه ها را جداگانه از صفحه اصلی حذف کنید یا می توانید کل یک صفحه برنامه ها را پنهان کنید یا می توانید و یا این که از پوشه ها برای قرار دادن چندین برنامه در کنار هم استفاده کنید .

1. مخفی کردن برنامه ها از صفحه اصلی آیفون

برای مخفی کردن یک برنامه از صفحه اصلی ، ابتدا روی آن لمس طولانی کنید تا منوی مخفی که گزینه های روی آن بسته به هر برنامه متفاوت می باشد ، ظاهر شود با این حال گزینه Remove App با رنگ قرمز برای همه برنامه ها وجود دارد .روی آن ضربه بزنید .

اکنون شما دو گزینه پیش رو دارید ، اول Delete که با انتخاب آن برنامه کاملا از روی تلفن شما پاک می شود و گزینه دوم Remove from home screen که با انتخاب آن برنامه از صفحه اصلی حذف می شود اما هنوز در کتابخانه برنامه یا اپ لایبرری وجود خواهد داشت .

مخفی کردن برنامه ها از صفحه اصلی آیفون

اگر برنامه از قبل در قسمت کتابخانه وجود نداشته باشد ، با ضربه زدن روی گزینه Remove App می توانید آن را حذف یا به کتابخانه ( Move to App Library ) منتقل کنید .

2.پنهان کردن کامل یک صفحه از برنامه ها

اگر تعداد زیادی صفحه اصلی روی آیفون خود دارد و می خواهید یک یا چند تا از آنها را کلا حذف کنید ، امکان انجام این کار در iOS 14 و بالاتر وجود دارد و با این کار برای دسترسی به برنامه های روی آن صفحه باید از کتابخانه استفاده کنید.

برای شروع در صفحه اصلی آیفون خود روی یک فضای خالی لمس کنید و نگه دارید تا زمانی که برنامه ها شروع به لرزیدن کنند .سپس روی نوار نقطه ها در پایین که نشان دهنده تعداد صفحات اصلی است ، ضربه بزنید .اکنون در این جا هر صفحه ای را که می خواهید پنهان کنید علامت تیک آن را بردارید و در آخر روی دکمه Done در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید .به همین شکل می توانید هر زمان که خواستید ، صفحه پنهان شده را دوباره برگردانید .

پنهان کردن صفحه برنامه ها در آیفون

3.استفاده از پوشه ها برای سازماندهی برنامه و صفحات آیفون

برای دسته بندی برنامه های مشابه و صرفه جویی در فضا می توانید از پوشه ها در صفحه اصلی آیفون و آیپد خود استفاده کنید.البته با این کار هنوز برنامه ها در صفحه اصلی خواهند بود اما به صورت مخفی تر .برای شروع روی یکی از برنامه ها لمس طولانی انجام دهید تا شروع به لرزش کند .سپس برنامه را بگیرید و به روی یک برنامه دیگر می خواهید در کنار هم در یک پوشه باشند ، قرار دهید .

با این کار اکنون برنامه ها در داخل یک پوشه خاکستری رنگ شفاف قرار می گیرند که با ضربه زدن روی آن ، پوشه باز می شود و می توانید به برنامه های داخل آن دسترسی پیدا کنید. برای تغییر نام پوشه می توانید، روی آن فشار طولانی دهید و سپس گزینه Rename را از منوی باز شده انتخاب و نام مورد نظر را تایپ کنید .

برای حذف یک برنامه از پوشه ، به راحتی پوشه را باز کنید ،روی برنامه مورد نظر لمس با فشار انجام دهید تا زمانی که بلرزد .سپس آن را از پوشه خارج کرده و به فضای دیگری در صفحه اصلی خود منتقل کنید. اگر همه برنامه ها را از یک پوشه حذف کنید ، پوشه از بین می رود.همچنین اگر می خواهید یک پوشه را کامل از بین ببرید ، روی آن لمس با فشار انجام دهید و سپس گزینه Remove Folder را از منو انتخاب کنید .

مطالب بیشتر :
iOS 14.5 : چگونه ردیابی برنامه ها در آیفون و آیپد را مسدود کنیم ؟
چگونه از نمایش اعلان ها در صفحه قفل آیفون جلوگیری کنیم ؟
چگونه برنامه جدید نصب شده در آیفون خود را پیدا کنیم ؟

منبع theverge.جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *