نحوه استفاده از سبک های عکاسی در آیفون 13 ( تمام مدل ها )

تنظیم دوربین آیفون

اپل در سری آیفون 13 چندین ویژگی جدید برای دوربین معرفی کرد. حالت سینمایی برای فیلم‌ برداری و Photographic Styles یا سبک های عکاسی در آیفون 13 مهم ترین قابلیت های جدید دوربین هستند که در ادامه این مقاله نگاهی می اندازیم به اینکه سبک های عکاسی چیست و چگونه از آنها استفاده کنیم.


فتوگرافی استایل یا سبک های عکاسی شامل مجموعه‌ای از تنظیمات ظریفی به سبک فیلترها است که می‌توانید قبل از گرفتن هر عکسی، آن‌ها را فعال کنید .این به شما امکان آن را می‌دهد تا یک افکت جزئی را از قبل به عکس‌های خود بیاورید که بر رنگ پوست سوژه‌هایتان تأثیری نخواهد داشت. این سبک ها در چهار دسته از پیش تنظیم شده هستند: Vibrant ( پر جنب و جوش ) ، Rich Contrast ( کنتراست غنی ) ، Warm ( گرم ) و Cool ( سرد ).

دسته اول عکس ها را با رنگ های روشن، زنده و در عین حال طبیعی به تصویر می کشد، در حالی که Rich Contrast ظاهر چشمگیرتری را به آنها اضافه می کند که سایه ها را تیره تر می کند و رنگ و کنتراست را افزایش می دهد. گرم یا warm یک ته رنگ طلایی تابستانی به سوژه ها اضافه می کند و سرد از ته رنگ های آبی برای رسیدن به ظاهر خنک خاص خود استفاده می کند.

این سبک‌ها هوشمندانه‌تر از فیلترها کار می‌کنند، چرا که به جای اعمال تغییرات در پس‌ پردازش، عناصر خاصی از عکس را در حین گرفتن عکس هدف می‌گیرند. علاوه بر این، تنظیمات Tone ( لحن ) و Warmth ( گرما ) برای هر سبک قابل تنظیم هستند، بنابراین می‌توانید ظاهری را که می‌خواهید داشته باشید و آن را در طول عکاسی خود حفظ کنید. سبک های عکاسی را می توان با دوربین جلو نیز استفاده کرد. البته به خاطر داشته باشید که یک سبک را نمی توان پس از گرفتن عکس ، از آن حذف کرد .

چگونه از سبک های عکاسی در آیفون 13 استفاده کنیم ؟

1.برنامه دوربین را در آیفون 13 خود باز کنید .

2.اگر قبلاً از گزینه Photographic Styles استفاده نکرده‌اید یا روی حالت استاندارد عکس برداری هستید، منوی افقی را زیر منظره یاب بکشید تا حالت Photo انتخاب شود، سپس از پایین منظره یاب به بالا بکشید و روی نماد Photographic Styles ضربه بزنید (آیکون به شکل سه کارت پشت سرهم ).

سبک های عکاسی در آیفون 13

3.اکنون می توانید با کشیدن انگشت به چپ و راست ، پیش نمایش هر یک از چهار سبک را که روی تصویر اعمال شده است را تماشا کنید .
4.از لغزنده های Tone و Warmth در زیر منظره یاب استفاده کنید تا ظاهر را مطابق با اولویت های خود تنظیم کنید.

سبک های عکاسی در آیفون 13

5.وقتی آماده شدید، دکمه شاتر را بزنید.
6.اکنون که استایل شما فعال است، علامت مربوط به سبک های عکاسی را در گوشه سمت راست بالای رابط کاربری دوربین خواهید دید.همیشه می توانید برای تغییر سبک روی این گزینه ضربه بزنید .

به‌ طور پیش‌فرض، دفعه بعدی که برنامه دوربین را اجرا می‌کنید، سبک عکاسی که انتخاب می‌کنید تا زمانی که یکی دیگر را انتخاب کنید یا به سبک استاندارد بازگردید، فعال باقی می‌ماند. همچنین می‌توانید با استفاده از برنامه تنظیمات، سبک عکاسی فعال را تغییر دهید.

به این منظور از برنامه تنظیمات آیفون روی گزینه Camera ضربه بزنید .سپس گزینه Photographic Styles را انتخاب کنید و سبک پیش فرض دلخواه را انتخاب کنید .

 Photographic Styles

منبع


مطلب مرتبط :
8 تنظیم دوربین آیفون که برای گرفتن عکس های بهتر باید به آنها تسلط داشته باشید
با این ترفند در دوربین آیفون عکس های هنری از طبیعت بگیرید !
جدیدترین مطالب

[smartslider3 slider="9"]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *