iOS 15.4 : نحوه استفاده از فیس آیدی با ماسک در آیفون 12 و 13

اپل در به روزرسانی iOS 15.4 ویژگی های جدید زیادی را ارائه کرده است اما مهم ترین و کاربردی ترین ویژگی که در این نسخه اضافه شده ، استفاده از فیس آیدی با ماسک است .همچنین پشتیبانی برای تشخیص چندین جفت عینک نیز در این جا ارائه شده است .


تا پیش از این سیستم Face ID در آیفون طوری طراحی نشده بود که هنگام استفاده از ماسک هم کار کند .در نتیجه برای بازگشایی قفل آیفون با صورت پوشیده شده ، یا باید رمزعبور را وارد کنید یا اگر از اپل واچ استفاده می کنید ، از آن برای تایید هویت استفاده کنید .همچنین یک ترفند برای بازگشایی قفل آیفون هنگام ماسک زدن هم وجود دارد که البته در همه مواقع کار نمی کند .

با این حال اکنون با ارائه نسخه بتا iOS 15.4 اپل قابلیت استفاده از فیس آیدی با ماسک ( Face ID With A Mask ) را فراهم کرده است که می تواند برای کاربران هیجان انگیز باشد .در واقع این ویژگی با تشخیص “خصوصیات منحصر به فرد اطراف چشم برای احراز هویت” کار می کند.اپل می‌گوید که ممکن است Face ID هنگام استفاده با ماسک دقت کمتری داشته باشد، اما در آزمایش‌های ما تاکنون، به طور مداوم دقیق و سریع کار می‌کند.

یک مزیت بزرگ استفاده از Face ID با ماسک به جای استفاده از اپل واچ برای باز کردن قفل آیفون این است که برای باز کردن قفل برنامه های شخص ثالث و همچنین با اپل Pay کار می کند.نکته مهم این است که برای تنظیم این ویژگی نیازی به زدن ماسک ندارید، اما به نظر می‌رسد که فقط برای آیفون 12 و مدل های جدیدتر در دسترس است.

چگونه از فیس آیدی با ماسک استفاده کنیم ؟

اولین بار پس از دریافت و نصب iOS 15.4 ، یک صفحه نمایش برای تنظیم فیس آیدی با ماسک ( Face ID With a Mask) در آیفون 12 یا 13 مشاهده خواهید کرد. در هر صورت برای تنظیم این ویژگی باید به صفحه تنظیمات Face ID & Passcode بروید و از اینجا می توانید گزینه Use Face ID With a Mask را فعال کنید .

استفاده از فیس آیدی با ماسک

اگر برای اولین اسکن از عینک استفاده می کنید، iOS از شما می خواهد که برای اسکن دوم آن را بردارید.اگر در حال حاضر عینک نمی‌زنید اما گاهی اوقات عینک می‌زنید، پس از تنظیم ویژگی ، گزینه Add Glasses ( افزود ن عینک ) را مشاهده خواهید کرد.

نکته : از آنجایی که این ویژگی با شناسایی و احراز هویت نواحی منحصر به فرد اطراف چشم شما کار می کند، با عینک آفتابی کار نمی کند.

استفاده از فیس آیدی با ماسک

در استفاده ما تاکنون، فیس آیدی با ماسک در باز کردن قفل آیفون کاملاً سازگار بوده و به همان سرعتی که می تواند قفل آیفون را بدون ماسک زدن باز کند ، عمل می کند و این کمی سریعتر از استفاده از اپل واچ برای باز کردن قفل عمل می کند .

همچنین، می‌توانید هر زمان که خواستید یا شاید روزی که بیماری همه گیر کرونا از بین رفت ، ویژگی Face ID With a Mask را غیرفعال کنید و بدون این که نیاز به اسکن مجدد صورت باشد،دوباره می توانید آن را فعال کنید .

منبع


مطلب مرتبط :
iOS 15 : چگونه از خلاصه اعلان در آیفون استفاده کنیم ؟
نحوه استفاده از ویژگی جدید گزارش حریم خصوصی برنامه در آیفونجدیدترین مطالب

[smartslider3 slider="9"]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *