نحوه اشتراک گذاری صفحات وب در گوگل کروم دسکتاپ و اندروید

chrome-explore

به طور کلی، به اشتراک گذاری یک لینک ساده زمانی که می خواهید یک صفحه وب را برای شخصی یا حتی خودتان ارسال کنید تا آن را برای بعداً ذخیره کنید، بسیار خوب کار می کند.از طرف دیگر، دکمه Share در گوگل کروم روی دسکتاپ و اندروید ابزار خوبی برای اشتراک گذاری صفحات وب ارائه می دهد.


گوگل کروم مجموعه ای از ویژگی ها را برای ارائه به کاربران خود دارد. یکی از موارد جدید در آن دکمه جدید Share یا اشتراک گذاری است. دکمه اشتراک گذاری به شما امکان می دهد بسته به نیاز خود نسخه های مختلف صفحات وب را برای خود و دیگران ارسال کنید .در ادامه ما همه آنها را روی نسخه رایانه و اندروید خواهیم گفت .

نحوه استفاده از دکمه اشتراک گذاری در گوگل کروم دسکتاپ

در گوگل کروم دسکتاپ، دکمه اشتراک گذاری در یک نقطه بسیار مناسب قرار دارد. این دکمه را می توانید در سمت راست نوار آدرس در بالای مرورگر پیدا کنید .اگر روی این دکمه کلیک کنید لیستی از گزینه های زیر را خواهید دید :
Copy Link
Send to your devices
QR Code
…Cast
…Save page as

اشتراک گذاری صفحات وب در گوگل کروم دسکتاپ

گزینه اول لینک صفحه را برای شما کپی می کند و با زدن Copy link آدرس به طور خودکار برای استفاده بعدی در کلیپ بورد شما کپی می شود.گزینه دوم به شما این امکان را می دهد تا اشتراک گذاری صفحات وب را در بین دستگاه های مختلفی که گوگل کروم روی آنها نصب شده ، به راحتی انجام دهید .به این منظور مراحل زیر را باید دنبال کنید :

1.روی دکمه Share یا اشتراک گذاری در سمت راست نوار آدرس کلیک کنید .
2.از منوی باز شده روی گزینه Send to your devices کلیک کنید.
3.دستگاه مورد نظر را که می خواهید لینک را به آن ارسال کنید انتخاب کنید .
4.سپس در دستگاهی که لینک را برای آن ارسال کرده اید ، اعلانی مروبط به دریافت لینک خواهید دید .

اشتراک گذاری صفحات وب در گوگل کروم دسکتاپ

توجه داشته باشید که در دستگاه‌های iOS، اعلان دریافت نمی‌شود و در عوض، پس از ارسال لینک به یک دستگاه iOS، می‌توانید کروم را باز کنید و در پنجره کوچکی که ظاهر شده به شما اطلاع می‌دهد که یک برگه یا تب ارسال شده است.

ایجاد QR کد

یکی دیگر از گزینه‌های عالی برای اشتراک‌گذاری صفحات وب، ایجاد یک کد QR است که می‌تواند با اکثر برنامه‌های دوربین اسکن شود.به این منظور روی دکمه اشتراک گذاری کلیک کنید و گزینه QR Code را انتخاب کنید .سپس برنامه اسکن یا دوربین خود را باز کنید و کد را اسکن کنید تا فورا به صفحه وب مورد نظر بروید .می توانید روی دکمه Download کلیک کنید تا کد برای شما دانلود شود .

اشتراک گذاری صفحات وب در گوگل کروم دسکتاپ

همچنین اگر می‌خواهید یک کد QR برای آدرس دیگری ایجاد کنید، فقط آدرس صحیح را در کادر وارد کنید تا کد QR برای آن درست شود .

نحوه استفاده از دکمه اشتراک گذاری در گوگل کروم در اندروید

در گوشی های اندروید ، شما گزینه های بیشتری برای اشتراک گذاری صفحات وب در گوگل کروم خواهید داشت .در اینجا شما نه تنها یک دکمه Copy link دارید، بلکه چند دکمه اسکرین شات نیز دارید تا از همه چیز روی صفحه خود عکس بگیرید.

برای شروع گوگل کروم را روی گوشی اندروید خود باز کنید و روی دکمه سه نقطه در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید .از منوی باز شده گزینه ...Share را انتخاب کنید .

اشتراک گذاری صفحات وب در گوگل کروم اندروید

سپس چندین روش اشتراک گذاری پیش روی شما قرار خواهد داشت .در اینجا می توانید لینک را برای برنامه های پیام رسان مثل واتس اپ یا تلگرام یا حتی جیمیل ارسال کنید .از طرف دیگر چندین گزینه مانند گرفتن اسکرین شات ، اسکرین شات کامل ، کپی کردن لینک و غیره را هم در زیر خواهید داشت که می توانید از هر کدام که راحت تر هستید استفاده کنید .

نحوه ارسال صفحات وب برای دیگر دستگاه ها با گوشی اندروید

اگر از یک حساب گوگل بر روی چند دستگاه اندرویدی استفاده می کنید ، می توانید همانند نسخه دسکتاپ ، صفحات وب مورد علاقه را برای یکدیگر ارسال کنید .به این منظور کروم را باز کنید و روی دکمه سه نقطه در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید و سپس گزینه Share یا اشتراک گذاری را انتخاب کنید .از پایین صفحه گزینه Send to your devices ( ارسال برای دستگاههای خود ) را انتخاب کنید .

اشتراک صفحات وب در اندروید

سپس دستگاه مورد نظر را که می خواهید صفحه وب را برای آن ارسال کنید را انتخاب کنید .اگر دستگاه خود را در لیست نمی‌بینید، سعی کنید کروم را در دستگاه‌های گیرنده باز کنید و مراحل بالا را تکرار کنید.سپس مشابه نسخه دسکتاپ، یک اعلان بر روی دستگاهی که لینک را به آن ارسال می کنید ظاهر می شود. اگر برای رایانه ارسال می‌کنید، Chrome باید باز شود تا یک پنجره بازشو در سمت راست بالای صفحه نمایش داده شود. اگر به دستگاه اندروید دیگری ارسال می کنید، احتمالاً حتی اگر کروم بازنشود ، اعلان مربوط را دریافت خواهید کرد. اگر نه، کروم را در دستگاه دریافت کننده باز کنید و دوباره امتحان کنید.

نحوه ایجاد یک کد QR قابل اشتراک گذاری در اندروید

کدهای QR برای دریافت لینک بین دستگاه ها یا ارسال آنها فوق العاده هستند.در اندروید شما می توانید مشابه مراحل زیر از آن استفاده کنید :

1. کروم را باز کنید و روی دکمه سه نقطه در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید و سپس گزینه Share یا اشتراک گذاری را انتخاب کنید .
2.گزینه QR code را از پایین صفحه پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید .ممکن است مجبور شوید برای یافتن کد QR به سمت راست بروید.
3.سپس یک کد QR ظاهر می‌شود که می‌توانید آن را به دوربین شخص یا دستگاه دیگری برای لینک دادن نشان دهید.در صورت تمایل می توانید کد را دانلود هم بکنید .

ایجاد بارکد برای ارسال لینک

یا در بالا، می‌توانید روی Scan ضربه بزنید تا برنامه دوربین در کروم باز شود. این به شما امکان می دهد یک کد QR را دقیقاً در داخل کروم اسکن کنید، اگرچه استفاده از برنامه دوربین اختصاصی بسیار ساده تر است.

مطلب مرتبط :
نحوه ذخیره یک صفحه وب به صورت فایل PDF در مرورگر گوگل کروم
نحوه تغییر پوشه دانلود گوگل کروم دسکتاپ ، اندروید و آیفون
بهترین تم های رایگان برای گوگل کروم

منبعجدیدترین مطالب

[smartslider3 slider="9"]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *