اندروید 12 : نحوه اضافه کردن دکمه دسترسی به دوربین و میکروفون به تنظیمات سریع

تنظیمات سریع اندروید 12

این روزها حفظ حریم خصوصی به دلایل زیادی یک نگرانی بسیار بزرگ در میان بسیاری از کاربران است .گوگل در اندروید 12 تلاش کرده که به چند مورد از این مشکلات رسیدگی کند و به کاربران کمک کرد هنگام استفاده از دستگاه خود کمی احساس امنیت کنند.اضافه کردن دکمه دسترسی به دوربین و میکروفون در پنل تنظیمات سریع این امکان را به شما می دهد تا به سرعت دسترسی به این دو مورد حساس را مسدود کنید .


تنظیمات سریع در اندروید چیست ؟

اندروید به شما این امکان را می دهد که گزینه های تنظیمات سریع در نوار اعلان را که با دو بار کشیدن انگشت از بالای صفحه به پایین ظاهر می شود را تغییر و سفارشی سازی کنید .این تنظیمات از حالت هواپیما تا اشتراک باتری را شامل می‌شود و همگی بسیار مفید هستند تا بدون جستجو در برنامه تنظیمات، مستقیماً در دسترس شما باشند.

تنظیمات سریع در اندروید 12

اکنون در اندروید 12 دو گزینه جدید در این منو قابل مشاهده است : Camera access ( دسترسی به دوربین ) و Mic access ( دسترسی به میکروفون ) .این دو گزینه به این دلیل مهم هستند که می توانند امنیت و حریم خصوصی شما را حفظ کنند به این معنا که با خاموش شدن هر کدام به راحتی می‌دانیم که برنامه‌های باز و پس‌زمینه حتی اگر تلاش کنند، نمی‌توانند به این داده‌ها دسترسی پیدا کنند.

وقتی یکی یا هر دوی اینها غیرفعال شوند، آن روش ورودی را کاملاً خاموش می کند. به عنوان مثال، اگر بخواهید دسترسی به دوربین را خاموش کنید، حتی نمی‌توانید اپلیکیشن دوربین اصلی گوشی خود را باز کنید. چرا؟خوب، چون مسدود شده است. واقعاً به همین سادگی است.

این می تواند به دلایل زیادی بسیار مفید باشد که مهم ترین آن حفظ آرامش خاطر است که بدانیم برنامه ها نمی توانند بدون اطلاع شما یا اجازه آن ها به آن داده ها دسترسی پیدا کنند. به عنوان مثال، اگر خود را در یک جلسه حساس می بینید و نمی خواهید اطلاعات صوتی ذخیره شده در دستگاه خود را به خطر بیندازید، مسدود کردن دسترسی به میکروفون راهی برای اطمینان از حفظ حریم خصوصی کامل خواهد بود.

چگونه دکمه دسترسی به دوربین و میکروفون را به پنل تنظیمات سریع اضافه کنیم ؟

نکته : مراحل و تصاویر نشان داده شده در زیر مربوط به نسخه خام اندروید ( گوشی های گوگل و نوکیا ) است و این احتمالا در نسخه های سفارشی شده ( گوشی های سامسونگ ، شیائومی و غیره ) کمی متفاوت خواهند بود که خودتان با کمی تلاش آنها را خواهید یافت .

به این منظور ابتدا باید به پنل تنظیمات سریع بروید .می توانید این کار را با کشیدن انگشت از بالای صفحه اصلی به پایین دو بار یا یک بار با دو انگشت انجام دهید.سپس می توانید دکمه های تنظیمات سریع را در چند صفحه مشاهده کنید .روی آیکون مداد شکل کوچک در زیر کاشی ها سمت چپ ضربه بزنید .در صفحه باز شده ، تمام گزینه هایی که می‌توانید به پنل تنظیمات سریع اضافه کنید قابل مشاهده است .

به پایین لیست بروید تا گزینه های Camera access ( دسترسی به دوربین ) و Mic access ( دسترسی به میکروفون ) را پیدا کنید .سپس هر یک از این دو کاشی را با لمس کردن و نگه داشتن ، به سمت بالا بکشید تا به منوی تنظیمات سریع اضافه شوند .می توانید کاشی ها را به هر یک از صفحات تنظیمات سریع ببرید و جا به جا کنید .

 دکمه دسترسی به دوربین و میکروفون در تنظیمات سریع اندروید 12

پس از انتقال آنها به تنظیمات سریع، می توانید برای رفتن به تنظیمات پیشرفته، یک لمس طولانی روی دسترسی به دوربین یا دسترسی به میکروفون ضربه بزنید. این به شما امکان می دهد برنامه هایی را که می توانند به طور منظم از این داده ها استفاده کنند را دقیق تنظیم کنید.

تنظیمات دکمه دسترسی به دوربین

نکته مهمی که باید توجه داشته باشید این است که خاموش نگه داشتن دکمه دسترسی به دوربین و میکروفون ، باعث می شوند که برنامه هایی که به این دو گزینه برای عملکرد خود احتیاج دارند ، از کار بیافتند بنابراین توصیه نمی شود که به طور دائمی این دو گزینه را خاموش نگه دارید .در غیر این صورت افزودن گزینه دسترسی به دوربین و میکروفون به تنظیمات سریع در اندروید 12 می‌تواند بسیار مفید باشد و بیش از آنچه فکر می‌کنید به کارتان بیاید.

منبع


مطلب مرتبط :
چگونه از داشبورد جدید حریم خصوصی در اندروید 12 استفاده کنیم ؟
سیستم جدید چرخش خودکار در اندروید 12 چیست و چطور کار می کند ؟جدیدترین مطالب

[smartslider3 slider="9"]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *