نحوه برش فیلم در گوشی اندروید بدون استفاده از نرم افزار اختصاصی

برش فیلم در گوشی

گوشی های هوشمند جدید در فیلم برداری حین حال حرکت عالی عمل می کنند اما هنوز ممکن است ویدیو خوبی گرفته باشید اما از اندازه و نسبت تصویر بدست آمده رضایت نداشته باشید .در این صورت شما نیاز به ابزاری برای برش فیلم در گوشی خود دارید .


برای برش یا به اصطلاح کراپ کردن ویدیوها همیشه می‌توانید آن را به رایانه خود منتقل کنید و از نرم‌افزار ویرایش ویدیو استفاده کنید، اما روش ساده‌تر استفاده از گوشی خودتان است.خوشبختانه برنامه گوگل Photos ( عکس ها ) که به صورت پیش فرض روی بسیاری از دستگاه های اندرویدی نصب است ، این کار را برای شما می تواند انجام دهد. اگر می خواهید بدانید که چگونه با استفاده از گوگل فوتوز می توانید یک ویدیو را در گوشی اندروید برش دهید، در ادامه همراه ما باشید .

مرحله اول : نصب یا آپدیت گوگل Photos

همان طور که گفتیم برنامه گوگل Photos از قبل روی دستگاه های اندروید نصب است اما اگر آن را ندارید می توانید به راحتی این برنامه را از فروشگاه گوگل پلی یا کافه بازار دانلود و نصب کنید .همچنین اگر مدت زیادی است که از آن استفاده نمی کنید و به روزرسانی خودکار برنامه ها را لغو کرده اید ، قبل از هر کاری گوگل پلی یا بازار را باز کنید و برنامه گوگل Photos یا عکس ها را به نسخه جدید به روزرسانی کنید .

Update Google Photos App

مرحله دوم : برش ویدیو با گوگل Photos در گوشی اندروید

1.برنامه گوگل Photos را باز کنید و روی ویدیو مورد نظر که می خواهید آن را برش دهید ، ضربه بزنید.
2.اکنون ویدیو شروع به پخش می کند .روی دکمه Edit ( ویرایش ) در پایین ضربه بزنید .
3.سپس روی گزینه گزینه Crop ( برش ) ، ضربه بزنید تا یک کادر دور ویدیو ببینید .

ابزار ویرایش ویدیو در گوشی اندروید

4.می توانید مشابه تصویر زیر روی گزینه Ratio ( نسبت) ضربه بزنید و یکی از ابعاد (  Free, Original, Square, 5:4, 16:9, 4:3, 3:2 ratios یا مربع ) را برای ویدیو انتخاب کنید .

برش فیلم در گوشی اندرویدی

5.اگر از گزینه Free ratio ( نسبت آزاد ) استفاده می‌کنید، می‌توانید به صورت دستی از دکمه های کناری کادر دور ویدیو برای تغییر اندازه به هر نسبت ابعاد استفاده کنید. همچنین می‌توانید ویدیو را بچرخانید ، کوچک کنید یا آن را بزرگ‌ نمایی کنید.

کراپ کردن ویدیوها با گوشی اندروید

6.بعد از اینکه از تنظیمات برش فیلم خود راضی شدید، روی دکمه Save copy ( ذخیره کپی ) در پایین ضربه بزنید تا این نسخه جدید از فیلم شما در گالری ذخیره شود .( نکته : ویدیو اصلی همچنان به شکل قبلی خود در گالری ذخیره خواهد بود )

برش فیلم در گوگل فتوز

در پایان اگر متوجه شدید که گوگل فتوز برای برش فیلم در گوشی مناسب نیست و ابزار کافی برای این کار را ندارد ، همیشه می توانید با مراجعه به فروشگاه گوگل پلی یا هر مارکت اندرویدی دیگر ، یک برنامه مخصوص برش فیلم مثل Video Crop را نصب کنید .احتمالا گزینه های رایگان زیادی خواهید یافت .

مطلب مرتبط :
اپلیکیشن گوگل Photos به زودی به شما امکان حذف صدا از فیلم ها را خواهد داد
چگونه از پوشه قفل شده در گوگل Photos برای مخفی کردن عکس ها استفاده کنیم ؟
چگونه از قابلیت پیام رسانی در گوگل Photos استفاده کنیم ؟

منبعجدیدترین مطالب

[smartslider3 slider="9"]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *