چگونه از نمایش تبلیغات در صفحه قفل گوشی شیائومی جلوگیری کنیم ؟

صفحه قفل گوشی شیائومی

تمام گوشی های شیائومی دارای پوسته سفارشی مبتنی بر اندروید به نام MIUI هستند.این رابط کاربری به قدری امروز پیشرفت کرده که با One UI سامسونگ می توان آن را مقایسه کرد .با این حال برخی ویژگی ها مانند Glance Lock Screen در تنظیمات این گوشی ها وجود دارد ، بسیار آزاردهنده است .برای جلوگیری از نمایش تبلیغات در صفحه قفل گوشی شیائومی در ادامه با ما همراه باشید .


Glance Lock Screen در گوشی شیائومی چیست ؟

این یک پوشش است که بر روی صفحه قفل گوشی شیائومی شما قرار می گیرد و محتوای تبلیغاتی را به نمایش می دهد .هنگامی که یک گوشی هوشمند جدید شیائومی، ردمی یا پوکو خریداری می کنید، ممکن است به طور ناخواسته گزینه Glance lock screen ( به صفحه قفل نگاه کنید ) را فعال کنید و متاسفانه این گزینه به صورت پیش فرض انتخاب شده است و اگر به صورت دستی آن را غیرفعال نکنید، همچنان تبلیغات را در صفحه قفل مشاهده خواهید کرد.

تبلیغات در صفحه قفل گوشی شیائومی

در این حالت یک پوشش تبلیغاتی روی صفحه قفل شما قرار خواهد گرفت و تصویر زمینه قفل صفحه شما را تغییر می دهد و هر روز محتوای جدیدی را به شما نشان می دهد.ممکن است برخی این تغییر رنگ در صفحه قفل را دوست داشته باشند اما با این حال همچنان محتوای تبلیغاتی روی آن برای اکثر کاربران ناراحت کننده است و به این ترتیب هر بار که صفحه را روشن می کنید، تبلیغات را در تلفن خود مشاهده خواهید کرد.

با غیرفعال کردن قابلیت Glance lock screen، می‌توانید از شر تبلیغات و محتوای تبلیغ شده از صفحه قفل گوشی شیائومی خود خلاص شوید و در حین استفاده از تلفن خود، تجربه کاربری تمیزتری بدست بیاورید .همچنین این ویژگی برای به روز کردن محتوای تبلیغاتی از اینترنت داده همراه هم استفاده می کند و بنابراین خاموش کردن آن برای صرفه جویی در هزینه اینترنت و کاهش مصرف باتری و همچنین حفظ حریم خصوصی شما ایده خوبی است .

نحوه غیرفعال کردن تبلیغات در صفحه قفل گوشی شیائومی

اگر هنگام راه‌اندازی گوشی هوشمند شیائومی، ردمی یا پوکو خود ، آگاهانه یا ناآگاهانه گزینه Glance lock screen را فعال کرده‌اید، فرآیند غیرفعال کردن آن بسیار ساده است. این روش برای تمام نسخه های MIUI قابل انجام است .

1.برنامه تنظیمات را در گوشی شیائومی خود باز کنید. به پایین اسکرول کنید و روی گزینه Lock screen ( صفحه قفل ) ضربه بزنید.
2.در این جا ، گزینه Glance for Mi ( نگاهی به Mi ) را خواهید دید .روی آن ضربه بزنید .

تنظیمات صفحه قفل گوشی شیائومی

3.در این صفحه همه گزینه های مختلف را برای بهینه سازی ویژگی Glance lock screen مشاهده خواهید کرد.اگر نمی‌خواهید این گزینه را به‌ طور کامل غیرفعال کنید، می‌توانید انتخاب کنید چه دسته‌هایی از تصاویر پس زمینه یا محتوای دیگر را از این صفحه دریافت کنید.
4.برای غیرفعال کردن کامل این ویژگی هم تنها کافی است که روی سوییچ کنار Turn on ( روشن کردن ) ضربه بزنید .

صفحه قفل گوشی شیائومی

5.هنگامی که روی دکمه ضربه بزنید ، سیستم عامل از شما می‌پرسد که مشکلی را که با آن روبرو هستید و اینکه چرا می‌خواهید Glance را خاموش کنید، بپرسد. روی Skip «پرش» ضربه بزنید تا سریع آن را غیرفعال کنید.

خاموش کردن تبلیغات از صفحه قفل گوشی شیائومی

با این کار از این به بعد دیگر روی صفحه قفل گوشی شیائومی خود هیچ تبلیغاتی نخواهید دید اما توجه داشته باشید که این کار تغییر خودکار تصاویر پس زمینه صفحه قفل را نیز غیرفعال می کند .با این حال، همیشه می‌توانید یک برنامه شخص ثالث مانند Backdrops برای تنظیم تصویر زمینه های سفارشی استفاده کنید .

منبع


مطلب مرتبط :
چگونه محدودیت مصرف داده در گوشی شیائومی را فعال و تنظیم کنیم ؟
چگونه حالت یک دست در گوشی شیائومی را فعال یا غیرفعال کنیم ؟
نحوه قفل کردن یا مخفی کردن برنامه ها در گوشی شیائومیجدیدترین مطالب

[smartslider3 slider="9"]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *