نسخه جدید اپلیکیشن گوگل ترنسلیت از زبان فارسی در ترجمه زنده دوربین پشتیبانی می کند

ترجمه زنده دوربین اپلیکیشن گوگل ترنسلیت

بروزرسانی جدید اپلیکیشن گوگل ترنسلیت برای کاربران اندروید و iOS منتشر شده است . این نسخه جدید بهبودهای قابل توجهی برای قابلیت ترجمه زنده با دوربین داشته است و حالا از 60 زبان دیگر که یکی از آنها زبان فارسی می باشد هم پشتیبانی می کند .


اپلیکیشن گوگل Translate به شما این امکان را میدهد تا از دوربین گوشی هوشمند خود برای ترجمه زنده و همزمان زبان های خارجی دیگر استفاده کنید .این ویژگی می تواند برای ترجمه چیزهایی مانند منوها یا نشانه ها بسیار مفید باشد .این قابلیت تا به امروز دقت پایینی در ترجمه ها داشت و تنها از زبان های محدودی پشتیبانی می کرد که در این نسخه جدید این مشکلات تا حد زیادی بهبود یافته اند .

این قابلیت هم اکنون به کمک ماشین عصبی ترجمه یا( neural machine translation (NMT می تواند ترجمه هایی روان و با 55 تا 85 درصد ( بستگی به دو زبان انتخاب شده دارد ) خطای کم تر ارائه کند .این مدل از ترجمه پیش تر در برنامه گوگل Lens و نسخه تحت وب برنامه گوگل ترنسلیت به کار گرفته شده است .

اپلیکیشن گوگل ترنسلیت

قابلیت ترجمه زنده با دوربین اپلیکیشن گوگل ترنسلیت هم اکنون از 88 زبان دنیا پشتیبانی می کند که 60 مورد از آنها در این نسخه جدید اضافه شده است .زبان های جدید پشتیبانی شده در این نسخه شامل: آفریکانس، عربی، بنگالی، استونی، یونانی، هندی، ایگبو، جاوانی، کردی، لاتین، لاتویایی، مالایی، مغولی، نپالی، پشتو، فارسی، ساموئل، سستو، اسلوونیایی، سواحیلی، تایلندی، ویتنامی، ولز، خواجه، یوروبا و زولو می باشند .

بیشتر بخوانید : قابلیت جدید گوگل Maps می تواند شلوغی اتوبوس و قطارها را به کاربران نشان دهد

در این نسخه جدید اپلیکیشن گوگل ترنسلیت شما می توانید از قابلیت تشخیص خودکار زبان برای ترجمه استفاده کنید که می تواند در هنگام سفر به کشورهایی که زبان های خارجی متعددی در آنجا رایج می باشند ، مفید باشد .این بروزرسانی جدید هم اکنون در پلی استور گوگل و اپ استور اپل منتشر شده است و گوگل می گوید در هفته های آینده برای تمام کاربران در دنیا در دسترس قرار خواهد گرفت .

منبع thevergeجدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *