نکته و ترفندهای iOS 16 : صفحه قفل سفارشی و تنظیمات مفید دیگر

ios 16 tips

iOS 16 هم اکنون برای تمام مدل های سازگار آیفون ( آیفون 8 به بعد ) در دسترس قرار گرفته است .تنظیمات سفارشی سازی صفحه قفل مهم ترین ویژگی این نسخه جدید است اما علاوه بر آن بسیاری تنظیمات جدید وجود دارد .با خواندن این مقاله می توانید با نکته و ترفندهای iOS 16 آشنا شوید.


1.تغییر تصویر زمینه صفحه قفل

احتمالا اولین کاری که می خواهید بعد از نصب iOS 16 انجام دهید ، این است که صفحه قفل خود را سفارشی کنید و آن را واقعا شخصی کنید.برای انجام این کار، انگشت خود را روی صفحه قفل فشار دهید و نگه دارید و سپس روی دکمه Customize ضربه بزنید . در اینجا می توانید یک عکس را به عنوان تصویر زمینه صفحه قفل انتخاب کنید .

ترفندهای iOS 16/ سفارشی سازی صفحه قفل

نکته جالب این است که آیفون به طور خودکار لبه ها را تشخیص می دهد و آنها را پشت ساعت پنهان می کند، مثل این است که ناگهان یک جلد مجله مد روی صفحه قفل خود دارید.شما در اینجا گزینه‌های زیادی برای تغییر دادن دارید. می‌توانید مجموعه‌ای از تصاویر را برای به هم زدن در طول روز انتخاب کنید، می‌توانید یک تصویر زمینه ایموجی با الگوهای جالب تنظیم کنید، صفحه‌های نجومی جدیدی دارید که شرایط آب و هوایی واقعی را به شما نشان می‌دهند و غیره.

مطلب مرتبط » iOS 16 : راهنمای سفارشی سازی صفحه قفل آیفون

2.اضافه کردن ویجت به صفحه قفل

یکی از ترفندهای iOS 16 که حتما برای همه جالب خواهد بود ، اضافه کردن ویجت یا ابزارک به صفحه قفل است .شما یک نقطه برای یک ویجت در ردیف بالایی دارید، و سپس در زیر ساعت، می توانید چهار ویجت با اندازه کوچک یا دو ابزارک با اندازه بزرگتر قرار دهید.

ترفندهای iOS 16 / اضافه کردن ویجت به صفحه قفل آیفون

برای ویرایش این ویجت ها کافی است که پس از یک لمس طولانی روی صفحه قفل و فعال شدن حال ویرایش ، یک ضربه روی آنها بزنید تا مستقیما به تنظیمات مربوطه بروید .در حال حاضر، تنها چند برنامه اصلی اپل از این ویجت ها برخوردار هستند ، اما احتمالا به زودی باید در عرض چند ماه، اکثر برنامه‌های محبوب دارای ویجت صفحه قفل شوند.

3.اتصال یک Focus به صفحه قفل

اپل در iOS 16 برای صفحه قفل سنگ تمام گذاشته و علاوه بر تمام امکانات شخصی سازی ، شما می توانید صفحه قفل سفارشی شده خود را به یک فوکوس خاص لینک کنید تا در زمانی که این فوکوس خاص فعال شد ، صفحه قفل مربوط به آن را داشته باشید .برای مثال لحظه ای که به Work Focus ( تمرکز کاری ) را فعال کنید ، صفحه قفل شما متناسب با حالت تمرکز کار خواهد شد یا مثلا برای حالت فوکوس خواب یک صفحه قفل دیگر می توانید مشاهده کنید .

ترفندهای iOS 16

در این مورد می توانید با رفتن به این صفحه اطلاعات کامل تری کسب کنید.

4.تغییر فونت و رنگ صفحه قفل

همان طور که در ابتدا گفتیم ، اصلی ترین ویژگی iOS 16 امکانات سفارشی سازی صفحه قفل است و این موارد حتی در اندروید هم وجود ندارند .شما می توانید فونت و رنگ هر یک از عناصر روی صفحه قفل را جداگانه تغییر دهید تا به معنای واقعی یک صفحه قفل شخصی سازی شده داشته باشید .

ویژگی های جدید ios 16

5.بازخورد لمسی هنگام تایپ

نکات و ترفندهای iOS 16 فقط منحصر به صفحه قفل نیست .اکنون شما می توانید هنگام تایپ با آیفون خود بازخورد لمسی ( هپتیک فیدبک ) دریافت کنید .البته باید بگوییم که این چیزی است که از سال ها قبل در اندروید وجود داشته و نمی دانیم چرا اپل برای اضافه کردن آن این همه سال صبر کرده است .

برای فعال کردن بازخورد لمسی هنگام تایپ در آیفون در منوی تنظیمات روی گزینه Sounds & Haptics ضربه بزنید و سپس روی Keyboard Feedback ضربه بزنید و گزینه Haptic را روشن کنید.با این کار شما یک لرزش بسیار خوب و محکم و ظریف برای هر ضربه روی صفحه کلید دریافت می کنید که احساس فوق العاده ای دارد!

تنظیمات جدید در ios 16

6.محافظت از عکس ها با رمز عبور

برنامه Photos هم در iOS 16 چند ترفند اساسی دریافت کرده است .اکنون عکس های مخفی شده ( hidden ) و اخیرا حذف شده ( recently deleted ) با سیستم فیس آیدی یا رمز عبور محافظت می شوند .این چیزی بود که احتمالا همه ما به آن نیاز داشتیم چرا که عکس هایی داریم که نمی خواهیم دیگران ناگهان به آنها دسترسی داشته باشند .

قفل کردن عکس ها در آیفون

7.یادآوری موقعیت مکانی روی تصاویر هنگام اشتراک گذاری

یکی دیگر از ویژگی‌های مفید این است که وقتی عکس یا ویدیویی را به اشتراک می‌گذارید، در منوی اشتراک‌گذاری به شما گفته می شود که آیا آن فایل حاوی موقعیت مکانی شما است یا خیر.سپس می توانید به راحتی روی گزینه options ضربه بزنید و سپس گزینه location را خاموش کنید تا اطلاعات مکان عکس شما برای دیگران ارسال نشود .

ترفندهای iOS 16

8.قفل کردن یادداشت ها

از ترفندهای جالب دیگر در iOS 16 این است که می توانید حتی برای یادداشت ها هم یک قفل یا رمز عبور داشته باشید .بهتر است برای این کار از همان رمز قفل آیفون استفاده کنید چرا که در صورت تنظیم یک رمز عبور جداگانه ، ممکن است با فراموش کردن آن رمز دیگر به محتوای حساس خود نتوانید به اسانی دسترسی پیدا کنید .

گذاشتن رمز عبور برای یادداشت ها در آیفون

9.ویرایش یا لغو پیام های ارسال شده در iMessage

برنامه iMessage ( پیام کوتاه ) در iOS 16 اکنون چند ویژگی مفید دارد .مهم ترین نکته در این جا این است که اکنون می توانید یک پیام را در 15 دقیقه اول ارسال آن ویرایش یا لغو ارسال کنید، اما پس از آن غیر قابل ویرایش می شود. همچنین این فقط بین دستگاه هایی که از iOS 16 استفاده می کنند قابل اجرا است بنابر این با دستگاه های اندروید و آیفون های قدیمی کار نمی کند .در این مورد می توانید با رفتن به این صفحه اطلاعات بیشتری کسب کنید.

پاک کردن پیام ارسال شده در آیفون

10.حذف پس زمینه عکس ها

از نکات و ترفندهای iOS 16 که برای ما هم بسیار جالب بود ، این است که به راحتی می توانید پس زمینه عکس ها را در یک لحظه حذف کنید و فقط سوژه مورد نظر را از روی تصویر بردارید و سپس می‌توانید آن تصویر را در iMessage یا ایمیل یا واقعاً در هر جایی Paste کنید.

11.تشخیص متن از ویدیو

و آیا می دانستید که در iOS 16 می توانید به راحتی متن زنده را از ویدیو دریافت کنید؟ به این منظور شما فقط باید ویدیو را مکث می کنید، زوم کنید و روی متن مورد نظر ضربه بزنید .پس از تشخیص متن می توانید آن را کپی یا انتخاب کنید و در جای مورد نظر بچسبانید.اگر در یک کشور خارجی هستید و نیاز دارید چیزی را ترجمه کنید یا فقط یک دسته از متن را کپی کنید، عالی است.

12.تبدیل واحد آسان

iOS 16 به یک تبدیل واحد داخلی مجهز است که اگر کار کردن با آن را بدانید ، بسیار عالی است .فقط باید به سیری بگویید 35 مایل تا سپس آن را به کیلومتر تبدیل کند و به شما نمایش دهد، یا مقداری پول را به ارز خارجی تایپ می کند و آن را به ارز پیش فرض تبدیل می کند. یا درجه فارنهایت را به سانتی گراد تبدیل کنید .

ترفندهای iOS 16

13.یادداشت های سریع

Quick Notes یا یادداشت های سریع یکی دیگر از ویژگی های جدید جالب در ios 16 است .این به شما امکان می دهد هر چیزی مثلا، عکس، ویدیو، صفحه وب یا هر فایلی را در یک یادداشت سریع به اشتراک بگذارید.

برای مثال اگر یک پاراگراف مهم و جالب را از مقاله ای که خوانده اید انتخاب کنید، کافی است که فقط روی آیکون اشتراک گذاری ضربه بزنید و آن را به عنوان یک Quick Notes ذخیره کنید و به طور خودکار لینک منبع را نیز در آنجا خواهد داشت.

14.زیرنویس و سرعت پخش در پخش کننده جدید ویدیو

اسکراب کردن برای حرکت در اطراف یک ویدیو به روشی بسیار زیباتر در پخش کننده ویدیوی جدید در iOS 16 پیاده سازی شده است و زیرنویس های خودکار، کنترل های سرعت پخش را هم خواهید داشت ، به علاوه می توانید از عملکرد متن زنده از داخل پخش کننده استفاده کنید!

در پایان این تمام نکات و ترفندهای iOS 16 نیست و حتما موارد جزئی تر دیگری وجود دارد که اگر شما آنها را می دانید ،می توانید آن را با ما و دیگر کاربران سایت به اشتراک بگذارید .

منبع


مطلب مرتبط :
چگونه نمایش درصد باتری آیفون خود را پس از به روزرسانی به iOS 16 فعال کنیم ؟
5 ویژگی جدید در آیفون 14 و آیفون 14 پرو


جدیدترین مطالب

[smartslider3 slider="9"]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *