هر آنچه که باید در مورد عمل کوچک کردن شکم بدانید ؟

عمل کوچک کردن شکم

عمل کوچک کردن شکم، تامی تاک یا ابدومینوپلاستی جراحی زیبایی برای بهبود شکل ناحیه شکم است. این عمل می تواند شامل برداشتن پوست شل اضافی، چربی و علائم کشش و سفت شدن عضلات شکم باشد.در ادامه این مقاله هر آنچه که لازم است در مورد این عمل بدانید را به شما خواهیم گفت.


مقدمه

هدف از این عمل ، از بین بردن پوست اضافی شکم است که از طریق ورزش قابل حذف نیست ، به عنوان مثال، پوست اضافی ناشی از بارداری یا کاهش وزن زیاد.
این یک راه حل سریع برای کاهش وزن نیست زیرا این روش معمولاً فقط برای افرادی با شاخص توده بدنی سالم (BMI) توصیه می شود. ابدومینوپلاستی به عنوان جراحی زیبایی در نظر گرفته می شود و معمولا تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد. اگر به طور جدی به فکر انجام عمل کوچک کردن شکم هستید، باید اطلاعات بیشتری در خصوص این عمل داشته باشید. به همین دلیل ما در ادامه کلیه نکاتی که در این باره باید بدانید را برای شما شرح می دهیم.

عمل کوچک کردن شکم چیست؟

عمل کوچک کردن شکم به روش ابدومینوپلاستی روشی است که با برداشتن چربی و پوست اضافی و سفت کردن عضلات دیواره شکم، شکم شما را صاف می کند. این روش جراحی با نام تامی تاک نیز شناخته می شود.

بسته به میزان پوست و چربی، می توان به روش های “مینی” یا  کامل در نظر گرفت. مهم است که این روش ها را بشناسید، وضعیت خود را به طور کامل تجزیه و تحلیل کنید و برای تصمیم گیری نهایی وقت بگذارید. این روش نباید به عنوان جایگزینی برای کاهش وزن استفاده شود.

بهترین کاندیدها برای عمل کوچک کردن شکم چه کسانی هستند؟

عمل کوچک کردن شکم برای مردان و هم برای زنانی که سلامت عمومی خوبی دارند و وزن ثابتی دارند مناسب است. بهتر است غیر سیگاری باشید.

عمل کوچک کردن شکم را نباید با لیپوساکشن (جراحی زیبایی که برای از بین بردن رسوبات چربی استفاده می شود) اشتباه گرفت، اگرچه جراح شما ممکن است لیپوساکشن را به عنوان بخشی از عمل جراحی شکم انجام دهد. زنانی که بعد از چندین بارداری دارای عضلات و پوست کشیده شده اند ممکن است این روش را برای سفت کردن آن عضلات و کاهش آن پوست مفید بدانند. این عمل همچنین جایگزینی برای افرادی است که سابقه چاقی دارند و کاهش وزن قابل توجهی داشته اند، اما همچنان دارای رسوبات چربی بیش از حد یا پوست شل در ناحیه شکم هستند.

زنانی که چندین بار بارداری داشته اند ممکن است این روش را برای سفت کردن عضلات شکم و کاهش پوست مفید بدانند. همچنین برای مردان یا زنانی که زمانی چاق بودند و هنوز دارای رسوبات چربی اضافی یا پوست شل در اطراف شکم هستند، این عمل نیز گزینه ‌ای مناسب است.

چه زمانی باید از عمل کوچک کردن شکم اجتناب کرد؟

اگر زنی هستید که هنوز قصد بچه دار شدن دارید، ممکن است لازم باشد انجام عمل جراحی شکم را تا زمانی که بچه دار شوید به تعویق بیندازید. در طول جراحی، عضلات عمودی شما سفت می شوند. بارداری های آینده می توانند این ماهیچه ها را یک بار دیگر از هم جدا کنند.

اگر همچنان قصد کاهش وزن قابل توجهی دارید، فوراً این عمل را انجام ندهید. صبر کنید تا وزن شما تثبیت شود.

توجه به این نکته ضروری است که عمل کوچک کردن شکم باعث ایجاد اسکار در ناحیه شکم می شود. طول اسکار که در امتداد خط بیکینی قرار دارد به مقدار پوست اضافی بستگی دارد. با حداقل پوست اضافی، مینی ابدومینوپلاستی منجر به یک اسکار کوتاه می شود.

اگر شما زنی هستید که قصد باردار شدن دارید، ممکن است لازم باشد عمل کوچک کردن شکم را تا پایان بچه دار شدن به تعویق بیندازید. در طول جراحی، عضلات عمودی شما سفت می شوند و بارداری های آینده می توانند آن عضلات را از هم جدا کنند.

همچنین باید ظاهر اسکارها را بعد از عمل جراحی شکم در نظر بگیرید. شما می توانید قبل از جراحی در مورد جای زخم و طول آن با پزشک صحبت کنید.

جراح پلاستیک شما همه این گزینه ها را با شما در هنگام مراجعه به مشاوره در میان می گذارد. شما و جراحتان در مورد نتایج مورد نظرتان بحث خواهید کرد و جراح در طول مشاوره شما روش مناسب را تعیین خواهد کرد.

عمل کوچک کردن شکم

عمل کوچک کردن شکم شامل چیست؟

دو نوع عمل کوچک کردن شکم با استفاده از ابدومینوپلاستی وجود دارد و هر دو تحت بیهوشی عمومی صورت می گیرد:

مینی ابدومینوپلاستی شامل موارد زیر است:

+ ایجاد یک برش بزرگ در قسمت تحتانی شکم

+ جدا کردن پوست از دیواره شکم زیر ناف

+ از بین بردن چربی و پوست اضافی

+ پوست باقی مانده کنار هم کشیده می شود و در جای خود بخیه زده می شود.

ابدومینوپلاستی کامل شامل موارد زیر است:

+ ایجاد یک برش بزرگ در قسمت تحتانی شکم، از لگن تا لگن، درست بالای ناحیه شرمگاهی

+ ایجاد برش دوم برای آزاد کردن ناف از بافتی که آن را احاطه کرده است

+ جدا کردن پوست از دیواره شکم

+ تنظیم مجدد عضلات شکم

+ از بین بردن چربی و پوست اضافی

+ بریدن یک سوراخ جدید برای ناف و دوختن آن در جای خود

+ پوست باقی مانده کنار هم کشیده می شود و در جای خود بخیه زده می شود.

این عمل می تواند بین 2 تا 5 ساعت طول بکشد. بیشتر افراد نیاز دارند چند شب در بیمارستان بمانند. احتمالاً بعد از بیهوشی از بیهوشی عمومی کمی درد خواهید داشت. در صورت نیاز می توان داروی مسکن تهیه کرد.

پانسمان و لباس فشاری برای شما اعمال می شود. احتمالا تا چند روز درد را تجربه خواهید کرد. در صورت نیاز می توانید مسکن مصرف کنید. شخصی باید شما را به خانه برساند و تا 24 ساعت بعد از عمل در کنار شما بماند.

عوارض ابدومینوپلاستی بعد از این عمل دور از انتظار نیست، بنابراین برای جلوگیری از آن بهتر اتست به سایت دکتر ایزدپناه مراجعه نمایید.

بهبودی بعد از عمل کوچک کردن شکم

+ شما باید حدود 4 تا 6 هفته از کار و ورزش استراحت کنید. تا چند هفته بعد از عمل نمی توانید رانندگی کنید (جراح و شرکت بیمه می توانند در این مورد به شما توصیه هایی ارائه کنند).

+ حدود 6 هفته طول می کشد تا به طور کامل بهبود یابد و تاثیر کامل عمل کوچک کردن شکم را مشاهده کنید.

+ معمولاً باید به مدت 6 هفته نوع خاصی از سوتین یا شلوار مخصوص کنترل شکم را بپوشید تا پوست شما به خوبی ترمیم شود و تورم کاهش یابد. به طور کلی، در این مدت باید راحت باشید و زانوهای خود را در رختخواب خم نگه دارید تا از وارد آمدن فشار به بخیه های خود جلوگیری کنید.

+ پس از چند هفته احتمالاً از شما خواسته می شود که در یک قرار ملاقات بعدی شرکت کنید تا مطمئن شوید که زخم به درستی بهبود می یابد.

+ پس از 6 هفته، معمولاً می توانید از پوشیدن سوتین فشرده دست بردارید و ممکن است به انجام بیشتر فعالیت های معمول خود بازگردید تا کم کم خوب شوید.

متخصص جراحی پلاستیک

سخن پایانی

فراموش نکنید که انواع جراحی‌های پلاستیک، ترمیمی و زیبایی باید با ظرافت و دقت انجام شود تا نتیجه حاصل از آن طبیعی و مطلوب باشد. اگر قصد انجام هر کدام از جراحی های فوق را دارید، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع جراحی‌های زیبایی، مقالات سایت را  به آدرس www.drkambiz-izadpanah.com مطالعه نموده و یا نمونه کارهای بیشتری را در پیج اینستاگرام دکتر ایزدپناه مشاهده کنید.

پایان رپورتاژ آگهی


این مطلب در قالب رپورتاژ آگهی و توسط شرکت های ثالت به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا متن تبلیغاتی برای پایلوت ارسال شده و ما در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی نداریم.


جدیدترین مطالب

[smartslider3 slider="9"]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *