به روزرسانی اندروید 11 برای نوکیا 2.3 و نوکیا 8.1 راه اندازی شد

گوشی نوکیا 2.3

شرکت فنلاندی HMD گلوبال از سال 2018 گوشی های جدید نوکیا را تولید می کند و علاوه بر استفاده از نسخه خام اندروید روی این دستگاه ها ، در این دوسال به روزرسانی های سریع و منظمی را داشته است . اگرچه این شرکت امسال عملکرد خوبی در این زمینه نداشته اما اکنون به روزرسانی اندروید 11 برای نوکیا 2.3 و نوکیا 8.1 را شروع کرده است .


HMD در روزهای ابتدایی سال جدید آپدیت اندروید 11 را برای گوشی نوکیا 3.2 منتشر کرد که پس از نوکیا 8.3 5G دومین دستگاه این شرکت است که تاکنون این به روزرسانی را دریافت کرده است .اکنون با شروع ماه آوریل و طبق برنامه زمان بندی از قبل اعلام شده ، انتظار می رود که به زودی تعداد بیشتری از دستگاه های این شرکت بتوانند نسخه جدید سیستم عامل اندروید را ملاقات کنند .

طبق اعلامیه این شرکت ، اکنون به روزرسانی اندروید 11 برای گوشی نوکیا 8.1 شروع شده است و در موج اول این به روزرسانی کاربران در حدود 9 کشور (از جمله هند ، بنگلادش ، هنگ کنگ ، مالزی ، ویتنام ، سنگاپور ، ماکائو ، نپال و فیلیپین ) تا هفته آینده اعلان این آپدیت را خواهند دید .هنوز چیزی راجع به این به روزرسانی در دیگر مناطق دنیا اعلام نشده اما باید بالافاصله پس از پایان مرحله اول ، موج دوم این به روزرسانی آغاز شود که در مجموع یک ماه زمان خواهد برد .

به روزرسانی اندروید 11 برای  نوکیا 2.3 و نوکیا 8.1

HMD گلوبال همزمان به روزسانی اندروید 11 برای نوکیا 2.3 که یک دستگاه ارزان قیمت است ، را شروع کرده است .همانند نوکیا 8.1 ، این آپدیت هم در دو موج منتشر خواهد شد که در موج اول که هم اکنون شروع شده کاربران در 16 کشور دنیا می توانند تا یک هفته دیگر این به روزسانی را دریافت و نصب کنند .

باید اضافه کنیم که اندروید 11 اگرچه نسبت به اندروید 10 تغییرات ظاهری قابل ملاحظه ای ندارد اما شامل ویژگی های جدیدی مثل حباب های چت و اعلان مکالمه می باشد که تجربه پیام رسانی در این سیستم عامل را دگرگون کرده است .

در پایان باید اضافه کنیم که هر دو گوشی نوکیا 8.1 و 2.3 سال گذشته به روزرسانی اندروید 10 را دریافت و اکنون با اندروید 11 ، دومین باری است که به روزرسانی اصلی سیستم عامل را دریافت می کنند و به احتمال زیاد خبری از اندروید 12 روی این دستگاه ها نخواهد بود هر چند که به روزرسانی های امنیتی تا دو سال دیگر ادامه دارد .

مطلب مرتبط :
چگونه صفحه چند وظیفه ای ( برنامه های اخیر ) را در اندروید 11 تنظیم کنیم ؟
چگونه مجوزهای دسترسی مکانی را در اندروید 11 تنظیم کنیم ؟
چگونه از ابزار جدید کنترل پخش اندروید 11 استفاده کنیم ؟

منبع xda-developersجدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *