نحوه غیرفعال کردن اعلان ها هنگام اشتراک گذاری صفحه در تماس های تصویری

تماس تصویری گروهی

اشتراک گذاری صفحه در تماس های ویدیویی یک ویژگی نسبتا جدید در برنامه های تماس تصویری و ویدیو کنفرانس است که می تواند برای آموزش های آنلاین بسیار مفید باشد .با این حال غیرفعال کردن اعلان ها قبل از انجام این کار ضروری به نظر می رسد .


این کار می تواند از درز اتفاقی اطلاعات شخصی شما جلوگیری کند و شاید دفعه بعدی که در یک تماس تصویری با زوم یا اسکایپ و غیره می خواهید صفحه نمایش خود را به دیگران نشان دهید ، شما را از یک دنیا خجالت کشیدن نجات دهد .برای این منظور روش های مختلفی وجود دارد که در ادامه خواهیم گفت .

استفاده از تنظیمات داخلی برنامه

بسته به این که شما از چه برنامه ای برای ویدیو کنفرانس استفاده می کنید ، ممکن است بتوانید تنظیماتی را برای غیرفعال کردن برخی از اعلان ها پیدا کنید .برای مثال برنامه zoom به شما امکان می دهد تا هنگام اشتراک صفحه نمایش خود ، اعلان های سیستم را غیرفعال کنید .برای این منظور باید در تنظیمات برنامه به قسمت Share Screen بروید و گزینه Silence system notifications when sharing desktop را فعال کنید .

با این حال مشکل اینجاست که این گزینه تمام اعلان های دریافتی را مسدود نمی کند و پیام های دایرکت مسیج اسلک یا اسکایپ از جمله اعلان هایی هستند که هنگام اشتراک صفحه در زوم هنوز نشان داده می شوند.بنابراین شاید ناخوشایند باشد اما موثرترین راه برای اطمینان از عدم ارسال پیامهای خجالت آور یا محرمانه در جلسات مجازی ، بی صدا کردن اعلان ها به طور مستقیم در هر برنامه ای است که استفاده می کنید.

اعلان برنامه های پیام رسان خود را بی صدا کنید

احتمالا شما هم هرگز نمی خواهید هنگام به اشتراک گذاشتن صفحه در یک تماس تصویری ، پیام های شخصی که در برنامه های پیام رسان دریافت می کنید ، برای دیگران نشان داده شود .شاید بهترین کار این باشد که برنامه های پیام رسان شخصی را از رایانه کاری خود پاک کنید با این حال هنوز می توانید اعلان ها را مستقیما از داخل برنامه پیام رسان بی صدا کنید .

غیرفعال کردن اعلان ها در تماس تصویری

گزینه بی صدا کردن اعلان یا نوتیفیکیشن ها در داخل تنظیمات اکثر برنامه های پیام رسان پیدا می شود و معمولا باید از قسمت تنظیمات پروفایل به این گزینه دست پیدا کنید و یک زمان مشخص برای بی صدا ماندن اعلان ها تعیین کنید.

اعلان های سیستم را متوقف کنید

اگر در نرم افزاری تماس تصویری یا ویدیو کنفرانسی که استفاده می کنید ، گزینه ای برای غیرفعال کردن اعلان ها هنگام اشتراک گذاری صفحه پیدا نمی کنید ، باید از تنظیمات سیستمی رایانه ویندوز یا مک استفاده کنید .

برای خاموش کردن سریع تمام اعلان های سیستمی در ویندوز 10 ، روی نماد اعلانات در سمت راست نوار ابزار ویندوز کلیک کنید.

Notifications Icon in Windows 10

در بالای پنجره ظاهر شده ، روی گزینه Manage Notifications کلیک کنید .

Manage notifications button in notifications menu

اکنون در صفحه Notifications & Actions در بخش مربوط به Notifications گزینه Get notifications from apps and other senders را با کلیک روی دکمه پایین آن ، فعال کنید تا با این کار تمام اعلان های شما خاموش شوند .

غیرفعال کردن اعلان ها در ویندوز 10

برای خاموش کردن اعلان ها در رایانه مک ، روی علامت Apple در گوشه نوار منوی بالا کلیک کنید و گزینه System Preferences را از منو انتخاب کنید.

Apple start menu icon and menu options

در پنجره باز شده ، روی گزینه Notifications کلیک کنید .

تنظیمات اعلان در مک

در این صفحه از برگه Do Not Disturb و در قسمت سمت راست پنجره ، تیک گزینه From to را بزنید و یک زمان دلخواه برای فعال بودن حالت مزاحم نشوید ، تعیین کنید .با کلیک روی پیکان بالا یا پایین می توانید زمان ها را در هر کادر تنظیم کنید.

غیرفعال کردن اعلان ها در مک

اکنون با فعال بودن این گزینه از نمایش اعلان های سیستم جلوگیری می شود .

مطلب مرتبط :
چگونه صفحه نمایش آیفون یا آیپد را هنگام تماس گروهی با زوم به اشتراک بگذاریم ؟
چگونه از قابلیت اشتراک گذاری صفحه نمایش در Skyp استفاده کنیم ؟
بهترین برنامه های تماس تصویری و ویدیو کنفرانس رایگان

منبع howtogeekجدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *