ویژگی جدید در ios 15 خطر افتادن را به شما اطلاع می دهد

iOS 15 اکنون برای همه کاربران آیفون های سازگار در دسترس قرار گرفته و اگرچه شما پس از نصب این نسخه خیلی هیجان زده نخواهید شد اما باید بدانید مثل همیشه ویژگی های جدیدی هست که برایتان جالب و مفید خواهند بود.به عنوان مثال یک ویژگی جدید در ios 15 این است که می تواند خطر افتادن را روی آیفون به شما هشدار دهد .


احتمالا بسیاری از شما می دانید که اپل واچ دارای قابلیت تشخیص سقوط می باشد که تاکنون جان برخی افراد را هم نجات داده است .این ویژگی به گونه است که اگر ساعت دچار سقوط شدیدی شود زنگ خطر را به صدا در می آورد و هشدار را نشان می دهد.سپس اگر اپل واچ شما تشخیص دهد که حدود یک دقیقه حرکت نکرده اید ، به طور خودکار با اورژانس تماس می گیرد و با ارسال پیام به مخاطبین اضطراری به همراه لوکیشن شما، آنها را از موقعیت شما باخبر می سازد.

به گزارش وال استریت ژورنال ، اپل یک ویژگی جدید در ios 15 ارائه کرده است که نه برای تشخیص سقوط مثل اپل واچ بلکه برای جلوگیری از وقوع آن در وهله اول طراحی شده است .در واقع برنامه اپل Health ( سلامتی ) نحوه راه رفتن شما را با برخی معیارهای خاص ردیابی می کند .

اپلیکیشن Health

به عنوان مثال ، عدم تقارن در راه رفتن شما اندازه گیری می شود و این درصدی از دفعاتی را نشان می دهد که قدم هایی که با یک پا برمی دارید سریعتر یا کندتر از قدم هایی است که با پای دیگر برمی دارید .هر چه درصد این موارد کم تر باشد ، الگوی راه رفتن شما بهتر است .لنگ زدن در راه رفتن می تواند نشانه بیماری ، آسیب یا سایر مسائل مربوط به سلامتی باشد.

هنگامی که دستگاه در نزدیکی کمرتان (مانند جیب) باشد و شما روی یک زمین صاف راه می روید ، آیفون راه رفتن شما را ردیابی و اندازه گیری می کند . پس از چند روز جمع آوری داده ها ، یک اعلان برای شما ارسال می کند که به شما می گوید درصد شما خوب است ، کم است یا بسیار کم است.

برنامه Health می تواند اعلان ثبات راه رفتن ( Walking Steadiness ) را ارسال کند که می تواند زمانی که نمره راه رفتن شما پایین است به شما اطلاع دهد.نمره پایین به این معنی است که شما در خطر سقوط در آینده هستید و می توانید از تمریناتی برای بهبود قدرت و تعادل استفاده کنید. برنامه اپل Health فیلم هایی از این نوع تمرینات ارائه می کند .معیار Walking Steadiness با استفاده از سرعت راه رفتن ، طول پشتیبانی دو برابر طول قدم و عدم تقارن راه رفتن محاسبه می شود.

The new Walking Steadiness Notification feature comes with the iOS 15 update - New iOS 15 feature notifies you if you're in risk of falling

همانطور که اپل اشاره می کند ، با کاهش ثبات ، خطر سقوط افزایش می یابد. و این مهم است زیرا از هر چهار آمریکایی 65 سال به بالا یک نفر هر سال زمین می خورد که منجر به شکستگی لگن و آسیب مغزی می شود.به گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از درمان آمریکا ، از سال 2007 تا 2016 میزان مرگ و میر سالمندان آمریکایی در اثر افتادن 30 درصد افزایش پیدا کرده است .این مرکز پیش بینی می کند که تا سال 2030 در هر ساعت هفت نفر بر اثر سقوط جان خود را از دست خواهند داد.

یک دکتر متخصص در این مورد می گوید که داده های پیاده روی می تواند به پزشکان در مورد راه رفتن ناپایدار فرد توضیح دهد و به آنها در ایجاد تمرینات خاص و راه حل های دیگر کمک کند.او قصد دارد به مشتریان خود که دارای آیفون هستند بگوید که از ویژگی Walking Steadiness استفاده کنند و نتایج را با او به اشتراک بگذارند تا از مشکلات احتمالی ناشی از سقوط در آنها جلوگیری شود .

چگونه اعلان های ثبات راه رفتن را در iOS 15 فعال کنیم ؟

1.برنامه Health را روی آیفون خود باز کنید .
2.روی گزینه Summary ضربه بزنید و سپس از پایین صفحه گزینه Walking Steadiness notifications را انتخاب کنید .
3.روی Setup ضربه بزنید و برخی اطلاعات مانند قد ، وزن و سن را وارد کنید.
4.در پایان مطمئن شوید که گزینه notifications یا اعلان ها را فعال کرده اید .

جمع آوری اطلاعات کافی برای ارسال اعلان چند روز طول می کشد و شما می توانید با انتخاب برگه Browse در گوشه سمت راست پایین ، پیشرفت خود را بررسی کنید .

مطلب مرتبط :
چگونه از ویژگی تشخیص زنده متن ( Live Text ) در iOS 15 استفاده کنیم ؟
iOS 15 : نحوه تنظیم تصویر زمینه سفارشی برای مرورگر سافاری

منبعجدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *