آپدیت iOS 15.4 منتشر شد : چه چیزهای جدیدی وجود دارد ؟

آپدیت iOS 15.4

پس از نزدیک به دو ماه آزمایش بتا، آپدیت iOS 15.4 و iPadOS 15.4 امروز برای تمام دستگاه های سازگار منتشر شد .این به‌روزرسانی‌ها شامل ویژگی‌های جدید مهمی از جمله یونیورسال کنترل، پشتیبانی از استفاده از Face ID هنگام زدن ماسک، ایموجی‌های جدید و موارد دیگر می‌شود که در ادامه خواهیم گفت .


iOS 15.4 و iPadOS 15.4 اکنون به صورت یک آپدیت OTA برای همه کاربران آیفون و آیپد عرضه می‌شوند. می‌توانید دستگاه‌های خود را با رفتن به برنامه تنظیمات، منوی General و سپس Software Update به‌روزرسانی کنید.با توجه به تعداد ویژگی های جدیدی که در این نسخه ارائه شده ، به روزرسانی نسبتاً بزرگی است و ممکن است دانلود و نصب آن بیشتر از حد معمول طول بکشد.

ویژگی های جدید در آپدیت iOS 15.4

1.تشخیص چهره با ماسک

تغییرات جدید در آپدیت iOS 15.4

این اولین ویژگی قابل توجه در iOS 15.4 است که به کاربران در نهایت این امکان را می دهد تا حتی در صورت زدن ماسک روی صورت هم بتوانند از سیستم FaceID برای بازگشایی قفل آیفون خود استفاده کنند .اپل توضیح می دهد که این ویژگی منحصر به فرد با اسکن نواحی اطراف چشم می تواند هویت کاربر را به دقت مورد بررسی قرار دهد .

اپل خاطرنشان می کند که Face ID زمانی دقیق تر است که فقط برای تشخیص تمام چهره تنظیم شده باشد. با در نظر گرفتن این موضوع، به هر حال می توانید از Face ID با ماسک استفاده کنید.البته این ویژگی فعلا منحصر به آیفون های سری 13 و 12 می باشد .برای مطالعه بیشتر و یادگیری نحوه تنظیم و راه اندازی این قابلیت به این صفحه مراجعه کنید .

2.ایموجی های جدید

ایموجی های جدید در آپدیت iOS 15.4

iOS 15.4 همچنین شامل بیش از 37 کاراکتر ایموجی جدید است . این گزینه‌های جدید بخشی از مجموعه emoji 14.0 هستند و شامل شخصیت‌هایی مانند اوج گرفتن چهره، دست‌های قلب، اشک‌های شادی و بسیاری موارد دیگر می‌شوند.

3.کنترل همگانی (Universal Control)

اولین بار در WWDC 2021 اعلام شد که iPadOS 15.4 به همراه macOS 12.3 رسماً از ویژگی کنترل همگانی که مدت ها در انتظار آن بودیم پشتیبانی می کند. برای آنهایی که آشنایی ندارند، یونیورسال کنترل یکپارچگی اکوسیستم اپل را با امکان کنترل چندین آیپد و مک با استفاده از یک ماوس، صفحه کلید و ترک پد، بیشتر می کند.

می‌توانید مکان‌نما و صفحه‌ کلید را به‌طور یکپارچه بین دستگاه‌ها حرکت دهید، و iCloud موقعیت‌یابی را بر اساس فعالیت مکان‌نمای شما استنباط می‌کند. این ویژگی بین چندین دستگاه مک و آیپد مختلف کار می‌کند، اما رایانه مک مورد نیاز است – به این معنی که نمی‌توانید از کنترل جهانی بین چندین آیپد مختلف استفاده کنید.

4.اتوماسیون های میانبر

شورت کات ها یا میانبرها در iOS 15.4 و iPadOS 15.4 ، پشتیبانی از اجرای اتوماسیون‌های شخصی در پس‌زمینه را بدون نیاز به اعلان بنر مزاحم اضافه می‌کنند. یک ضامن جدید به شما امکان می دهد اعلان ها را برای اتوماسیون شخصی خاموش کنید

5.Tap to Pay ( آیفون )

Siri new voice 5

پس از اعلام رسمی در ماه های گذشته ، ویژگی «Tap to Pay» که آیفون را به پایانه پرداخت بدون تماس تبدیل می کند، iOS 15.4 دارای API برای فعال کردن این ویژگی است. این ویژگی پس از پشتیبانی توسط برنامه‌های شخص ثالث، به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد از آیفون‌ها برای پذیرش پرداخت‌های بدون تماس با استفاده از NFC، اپل Pay و غیره استفاده کنند.

6.صدای جدید Siri

در نهایت، iOS 15.4 شامل صدای جدید سیری برای کسانی است که از گزینه آمریکایی استفاده می کنند. این صدای جدید سیری توسط یکی از اعضای جامعه LGBTQ+ ضبط شده است.

سایر تغیرات جدید در iOS 15.4 :

_ رابط کاربری جدید دامنه ایمیل سفارشی در تنظیمات iCloud
_ویجت کیف پول اپل
_اضافه کردن یادداشت به رمزهای عبور keychain
_صفحه تأیید جدید هنگام فراخوانی Apple Pay قبل از باز کردن قفل
_دوربین را در برنامه ذره بین انتخاب کنید
_ادغام عمیق تر SharePlay در سراسر سیستم عامل و Share Sheet

با توجه به اینکه آپدیت iOS 15.4 در حال حاضر در دسترس عموم قرار دارد، مشخص نیست که چه چیزی در نقشه راه اپل قرار دارد. از نظر تئوری، قبل از معرفی iOS 16 در WWDC در تابستان امسال، جا برای یک آپدیت دیگر iOS 15 وجود دارد.

منبع


مطلب مرتبط :
چگونه نقشه بارش را در اپلیکیشن آب و هوای iOS 15 پیدا کنیم ؟
iOS 15 : چگونه از خلاصه اعلان در آیفون استفاده کنیم ؟جدیدترین مطالب

[smartslider3 slider="9"]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *