چگونه می توانیم از اعلان های مکالمه در اندروید 11 استفاده کنیم ؟

اعلان های مکالمه در اندروید 11

اعلان های مکالمه در کنار حباب های چت از بهترین ویژگی های جدید در اندروید 11 است ، که در ادامه شما را با نحوه کارکرد و استفاده از آن آشنا خواهیم کرد .


همه ی ما روزانه تعداد زیادی اعلان (نوتیفیکیشن) از برنامه های مختلف در گوشی خود دریافت می کنیم که در این بین اعلان های مربوط به پیام ها از اهمیت بالاتری برخوردار هستند .در اندروید 11 یک ویژگی جدید با نام اعلان های مکالمه وجود دارد که هدف آن دیدن بهتر پیام هاست .

اعلان های مکالمه چیست ؟

اعلان های مکالمه مانند سایر اعلان هایی است که شما روی گوشی اندرویدی خود دریافت می کنید ، اما با وضوح و اولویت بیشتری ارائه می شوند.هرگونه اعلان رسیده از یک برنامه پیام کوتاه یا پیام رسانی اکنون در یک بخش اختصاصی با نام مکالمه یا Conversation در نوار اعلان نمایش داده می شود و سایر اعلانات زیر آنها نشان داده می شوند .

اعلان های مکالمه در اندروید 11

به عبارت دیگر اکنون اگر شما تعداد زیادی اعلان جدید از برنامه های مختلف دریافت کنید ، همچنان همه مکالمات مهم شما در بالای صفحه اعلانات به راحتی قابل مشاهده خواهند بود.این یک تغییر نسبتا کوچک اما بسیار مفید است که احساس می کنید که کنترل بیشتری روی گوشی خود دارید .

چگونه سطح اولویت اعلان ها را تغییر دهیم ؟

شما می توانید اعلان های مکالمه در اندروید 11 را به همان شکل ارائه شده پیش فرض استفاده کنید اما این امکان را دارید تا سطح اولویت هر یک را تغییر دهید.اعلان های مربوط به پیام کوتاه و برنامه های پیام رسان شما به طور پیش فرض دارای اولویت هشدار هستند به این معنا که همیشه با دریافت آنها یک صدا و لرزش خواهید داشت .

با این حال شما می توانید یک برنامه پیام رسان خاص مثلا واتس اپ را با برچسب Priority ( اولویت دار ) تعیین کنید تا پیام های آن همیشه در بالاترین قسمت نوار اعلان نمایش داده شود .برای استفاده از این ویژگی باید تنظیمات زیر را انجام دهید :

نکته : مراحل و تصاویر نشان داده شده در این مطلب برای گوشی اندروید خالص ( مثل نوکیا و گوگل ) هستند اما اصول کلی در تمام دستگاه ها یکسان است .

1.یک اعلان مکالمه را به سمت راست بکشید تا آیکون به شکل چرخ دنده را ببینید.
2.انگشت خود را از روی صفحه بردارید و روی دکمه چرخ دنده ضربه بزنید .
3.روی گزینه Priority ( اولویت ) ضربه بزنید .

تعیین اولویت برای اعلان های مکالمه در اندروید 11

4.در پنجره باز شده ، پس از خواندن موارد گفته شده روی Got it ( فهمیدم) ضربه بزنید .
5.روی دکمه Apply ( اعمال کردن) ضربه بزنید .

با این کار اکنون دور آیکون برنامه ای که اولویت دار کرده اید ، یک نوار نارنجی رنگ می چرخد تا به شما یادآوری کند که بر دیگر برنامه ها اولویت دارد .

علاوه بر این همان طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، از این پس در اعلان های دریافتی از این برنامه در نوار وضعیت و در صفحه قفل ، شما به جای آیکون برنامه ، تصویر پروفایل پیام دهنده را خواهید داشت .

مشاهده تنظیمات اعلان مکالمه در اندروید 11

شما می توانید تنظیمات بیشتری را هم برای اعلان های مکالمه مشاهده و آنها را تغییر دهید :

1.برنامه تنظیمات گوشی را باز کنید و به قسمت Apps & notifications ( برنامه ها و اعلان ها ) بروید .
2.روی گزینه Notifications ( اعلانات) و سپس گزینه Conversations ( مکالمات ) ضربه بزنید .

3.روی مکالمه ای که می خواهید سفارشی کنید ضربه بزنید و تنظیمات آن را مشاهده کنید.
4.برای مشاهده تنظیمات اضافی ، روی Advanced ( پیشرفته ) ضربه بزنید.

تنظیمات نوتیفیکیشن ها در اندروید 11

در بالای این صفحه می توانید سطح اولویت ذکر شده در بالا را تغییر دهید .در ادامه می توانید حباب های چت یا chat bubbles را برای آن خاموش یا روشن کنید ، یا آن را به طور کلی از قسمت اعلان مکالمه حذف کنید. شما می توانید تنظیمات دقیق تری را نیز در این صفحه پیدا کنید ، مانند انتخاب اینکه صدا هنگام دریافت پیام از آن مخاطب پخش شود یا خیر و نحوه نمایش آن در صفحه قفل دستگاه .

مطلب مرتبط :
گوگل ممکن است قابلیتی مشابه بک تپ در iOS 14 را به اندروید 12 بیاورد
نحوه ارسال پیام کوتاه زمان بندی شده در گوشی اندروید با برنامه گوگل مسیج

منبع androidcentralجدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *