نحوه گرفتن عکس از صفحه کامل ( اسکرولی ) در آیفون و آیپد

گرفتن عکس از صفحه کامل در آیفون

اسکرین شات گرفتن یکی از آن ویژگی های ساده اما خیلی مفید در تمام گوشی های هوشمند است که ذخیره یا به اشتراک گذاشتن یک عکس یا مطلب را به سرعت ممکن می کند .اما گرفتن عکس از صفحه کامل به صورتی که تمام یک صفحه وب یا pdf را شامل شود ، چیز متفاوتی است که اکنون در آیفون امکان پذیر است و احتمالا در اندروید 12 هم آن را خواهیم دید .


تصور کنید که می خواهید از یک صفحه وب یا هر صفحه طولانی دیگری یک اسکرین شات بگیرید .در حالت معمول به این منظور شما باید چند بار این کار را تکرار کنید و در چندین عکس مطالب خود را مشاهده و به اشتراک بگذارید .اما راه حل ساده ای در iOS برای گرفتن یک عکس از صفحه کامل برای صفحات طولانی اضافه شده است که تا پیش از این تنها با کمک برنامه های شخص ثالث قابل انجام بود .

البته این گزینه تنها برای برنامه های از پیش نصب شده اپل روی آیفون یا آیپد ، ( مثل مرورگر سافاری ، برنامه Note ، ایمیل و غیره ) در دسترس می باشد و برای برنامه های دیگر شخص ثالث هنوز برای گرفتن یک اسکرین شات کامل نیاز به استفاده از برنامه های مخصوص است .

چگونه به صورت کامل از روی صفحات در آیفون عکس بگیریم ؟

1.ابتدا به صفحه وب یا هر صفحه ای که می خواهید از آن عکس بگیرید ، بروید .
2.دکمه پاور در کنار یا بالای دستگاه را همزمان با دکمه افزایش صدا یا وسط ( برای مدل های قدیمی تر ) فشار دهید تا عکس از صفحه گرفته شود .
3.حالا پیش از آن که پیش نمایش عکس گرفته شده ناپدید شود ، سریعا روی آن ضربه بزنید .
4.اکنون روی گزینه Full Page در بالا ضربه بزنید .

گرفتن اسکرین شات کامل در آیفون

5.در این صفحه علاوه بر تمام ابزارهای ویرایش ، در سمت راست صفحه می توانید پیش نمایشی از تمام قسمت های عکس را مشاهده کنید .
6.همچنین می توانید بر روی نماد برش (آیکون مربع شکل کنار Done) ضربه بزنید تا بخواهید بخشی از صفحه را ذخیره کنید.
7.اکنون برای ذخیره عکس گرفته شده به صورت کامل ، روی گزینه Done در گوشه سمت چپ بالای صفحه ضربه بزنید یا برای اشتراک مستقیم آن می توانید روی دکمه Share در گوشه سمت راست ضربه بزنید .

گرفتن عکس از صفحه کامل در آیفون

توجه داشته باشید که اگر اسکرین شاتی که می خواهید بگیرید ، در یکی از برنامه های غیر از برنامه های اپل می باشد ، به احتمال زیاد شما گزینه Full Page را ندارید .بنابراین برای این منظور باید همچنان برنامه های مخصوص این کار مثل Picsew یا Tailor را نصب کنید .

مطلب مرتبط :
چگونه با استفاده از مرورگر کروم یک اسکرین شات کامل از صفحات وب بگیریم ؟
نحوه قطع کردن صدای اسکرین شات و صدای دوربین در آیفون ها
نحوه گرفتن اسکرین شات در آیفون 12 ، 12 پرو و 12 مینی

منبع 9to5mac


Slider

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *