4 روش برتر برای افزایش دقت مکان یابی گوشی اندروید و سامسونگ

خدمات موقعیت مکانی یا لوکیشن سرویس در اندروید از چند جهت کاملاً ضروری هستند .از دریافت تاکسی های اینترنتی گرفته تا پیدا کردن فروشگاه های اطراف این قابلیت در تلفن های هوشمند شما بسیار مفید است .علاوه بر این برای برخی مواقع ممکن است تنها روشن کردن لوکیشن کافی نباشد و نیاز به افزایش دقت مکان یابی گوشی خود داشته باشید .


خوشبختانه گوشی های اندرویدی امروزه مجهز به برخی ویژگی‌های مفید هستند که می‌تواند به بهبود دقت مکانی کمک کنند.در این مقاله ما سه روش برتر برای افزایش دقت مکان یابی گوشی اندرویدی را به شما خواهیم گفت .

1.گوگل Location Accuracy را فعال کنید

این اولین و موثرترین راه برای افزایش دقت مکان یابی گوشی های اندروید است .البته باید توجه داشته باشید که با فعال کردن ویژگی گوگل Location Accuracy دستگاه شما به طور دائم از وای فای یا داده همراه و سایر سنسورها برای تعیین دقیق موقعیت مکانی استفاده خواهد کرد و این در نهایت تا حدی بر عمر باتری شما اثر می گذارد .برای فعال کردن این ویژگی در گوشی اندروید خود مراحل زیر را دنبال کنید :

1.برنامه تنظیمات را در تلفن خود باز کنید و روی Location (مکان) ضربه بزنید.
2.در این صفحه گزینه Location services ( خدمات مکان) را باز کنید .

تنظیمات مکانی اندروید

3. سپس روی گزینه Google Location Accuracy ( دقت مکان گوگل ) ضربه بزنید .
4.اکنون گزینه Improve Location Accuracy ( بهبود دقت مکان) را با ضربه روی ضامن کناری فعال کنید .

افزایش دقت مکان یابی در گوشی اندروید

2.قطب نما را کالیبره کنید

علاوه بر GPS، برنامه‌هایی مانند گوگل مپ برای تشخیص موقعیت فعلی شما از قطب‌نما (مغناطیس‌سنج) استفاده می کنند. اگر دستگاه شما با وجود فعال کردن بهبود دقت مکانی ، هنوز هم در تعیین موقعیت دقیق مکان شما مشکل دارد ، بهتر است قطب نما را یک بار ریست یا تنظیم مجدد کنید .

1.اپلیکیشن گوگل مپ را روی تلفن اندروید خود باز کنید .
2.روی نقطه آبی رنگ روی نقشه که مکان فعلی شما را نشان می دهد ضربه بزنید .( اگر این نقطه را مشاهده نمی کنید یک بار روی دکمه مکان یاب ضربه بزنید .

مکان یابی در گوشی اندروید

3. روی گزینه Calibrate ( کالیبره) در پایین ضربه بزنید.
4. سپس باید گوشی خود را کج کرده و حرکت دهید تا شکل 8 ایجاد شود.

کالیبره کرده قطب نمای گوشی اندروید

ممکن است مجبور شوید این کار را چند بار انجام دهید تا دقت قطب نما بهبود یابد. پس از آن، نقشه های گوگل باید دقیق تر از قبل شود.راه دیگر برای کالیبره کردن قطب نما در گوشی های گلکسی سامسونگ، دسترسی به منوی سرویس مخفی است. توجه داشته باشید که در دسترس بودن منوی سرویس مخفی بر اساس سازنده دستگاه شما متفاوت خواهد بود.

1.ابتدا شماره #*0#* را شماره گیری کنید تا منوی سرویس مخفی باز شود .
2.در منوی ظاهر شده ، روی کاشی Sensor (سنسور) ضربه بزنید.

تنظیمات مخفی سامسونگ

3.در این صفحه در زیرقسمت Magnetic Sensor ( سنسور مغناطیسی ) ، به دنبال دایره سیاه در پایین باشید.اگر یک خط آبی می بینید که در کنار آن عدد 3 نوشته شده است، قطب نمای گوشی شما به درستی کالیبره شده است.

افزایش دقت مکان یابی

4.، اگر یک خط سبز رنگ که عدد 2 در کنار آن نوشته شده است، مشاهده کردید، می توانید با حرکت روی صفحه (نشان داده شده در زیر) شکل 8 را با گوشی خود ایجاد کنید. این کار را سه تا پنج بار انجام دهید و دوباره دقت قطب نما را بررسی کنید.

روش کالیبره کردن قطب نمای گوشی اندروید

3.وای فای و بلوتوث را روشن کنید

به غیر از فعال کردن دقت موقعیت مکانی بالا و تنظیم مجدد قطب نما، با فعال کردن Wi-Fi و بلوتوث دستگاه اندرویدی خود می توانید دقت مکان یابی را افزایش دهید .در واقع این به تلفن شما امکان می‌دهد شبکه‌های Wi-Fi نزدیک و دستگاه‌های مجهز به بلوتوث را اسکن کند تا ایده بهتری از جایی که در آن قرار دارید ، دریافت کنید .

بنابراین به برنامه تنظیمات دستگاه و قسمت تنظیمات مکان ( Location ) بروید .سپس روی Location services یا خدمات مکان ضربه بزنید.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن Location_Services_on_Android_500x1024_1_.jpg است

در این صفحه گزینه های Wi-Fi scanning ( اسکن وای فای ) و Bluetooth scanning ( اسکن بلوتوث ) را پیدا کنید و هر دو را فعال کنید .

افزایش دقت مکان یابی

4.مکان دقیق برنامه ها را فعال کنید .

در اندروید 12 یا نسخه های بالاتر شما می توانید به صورت جداگانه مکان دقیق را برای برنامه هایی مثل گوگل مپ یا اوبر و غیره فعال کنید .توجه داشته باشید که ویژگی Precise Location فقط برای گوشی های اندروید 12 یا بالاتر در دسترس است.

1.برنامه تنظیمات را در تلفن خود راه اندازی کنید و روی Location یا مکان ضربه بزنید.
2.روی گزینه به App Permissions ضربه بزنید .سپس لیستی از برنامه ها را خواهید دید که بر اساس مجوزهای مکانی آنها طبقه بندی شده اند.

3.روی برنامه مورد نظر خود ضربه بزنید و مطمئن شوید که مجوز مکان برای برنامه روی “همیشه مجاز باشد” یا “فقط در هنگام استفاده از برنامه مجاز باشد” تنظیم شده است.
4.در نهایت، کلید استفاده از مکان دقیق ( Use precise location ) را روشن کنید تا به برنامه اجازه دهید موقعیت مکانی شما را به طور دقیق شناسایی کند.

افزایش دقت مکان یابی در گوشی سامسونگ

با انجام چهار مرحله بالا دقت مکان یابی دستگاه اندرویدی شما بهبود خواهد یافت .البته، فعال کردن این ویژگی‌ها ممکن است کمی به باتری گوشی شما آسیب برساند، اما حداقل بهترین دقت موقعیت مکانی را در خواهید داشت.

منبع


مطلب مرتبط :
چگونه از گوگل مپ برای پیدا کردن یکدیگر روی نقشه استفاده کنیم ؟
چگونه در برنامه گوگل مپ محل پارک خودرو را ذخیره کنیم ؟
چطور نقشه آفلاین گوگل مپ را دانلود کنیم ؟جدیدترین مطالب

[smartslider3 slider="9"]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *