5 برنامه جایگزین واتساپ برای محافظت بهتر از حریم خصوصی

برنامه های جایگزین واتساپ

WhatsApp با تغییر سیاست های حریم خصوصی خود باعث نگرانی و خشم کاربران جهانی خود شده است .اکنون بسیاری از کاربران در دنیا به فکر استفاده از برنامه جایگزین هستند تا بهتر از حریم خصوصی خود محافظت کنند .در ادامه ما 5 برنامه جایگزین واتساپ را به شما معرفی می کنیم .


1.Signal

از زمان شروع درخواست واتس اپ از کاربران برای به اشتراک گذاشتن داده های خود با فیسبوک و دیگر شرکت های زیر مجموعه آن ، پیام رسان سیگنال مورد توجه بسیاری در دنیا قرار گرفته است تا جایی که ایلان ماسک هم به کاربران استفاده از آن را توصیه کرد و خوشبختانه در ایران هنوز فیلتر نشده است .

سیگنال بهترین برنامه جایگزین واتساپ

سیگنال ، برخلاف تلگرام ، رمزگذاری دو طرفه یا end-to-end را در همه چت ها و تماس های ویدئویی بر اساس پروتکل خود ارائه می دهد. در این برنامه شما می توانید پیام های ناپدید شونده ارسال کنید که با اتمام زمان به طور خودکار حذف می شوند.همچنین اخیرا تماس ویدیویی گروهی امن هم به این برنامه اضافه شده که آن هم از رمزنگاری دو طرفه پشتیبانی می کند .

دانلود : Android | iOS | Mac | Windows | Linux

2.Telegram

در حالی که سیگنال بر روی ارائه قابلیت های چت ساده و امن تمرکز دارد ، تلگرام علاوه بر این ، می تواند بسیاری از ویژگی های اضافه را که باعث جنب و جوش بیشتر در این برنامه می شود را ارائه کند .علاوه بر این شما هنوز نمی توانید بسیاری از دوستان خود را در سیگنال پیدا کنید در حالی که تلگرام با سابقه ای که در ایران دارد ، هنوز تعداد زیادی از کاربران حساب خود را در آن نگه داشته اند .

تلگرام برنامه جایگزین واتساپ

این برنامه که که اکنون بیش از 400 میلیون کاربر فعال در دنیا دارد ، از رمزگذاری سرویس دهنده-سرویس گیرنده برای تماس های صوتی و چت ها استفاده می کند که به این معنی است که تمام مکالمات شما خصوصی باقی می مانند.با این حال اگر به امنیت بیشتری نیاز دارید ، قابلیت چت های مخفی تلگرام با رمزگذاری دو طرفه یا E2E به شما کمک می کند .

با این که این تلگرام هنوز در ایران فیلتر می باشد با این حال یکی از بهترین و امن ترین برنامه ها است که به راحتی می توانید آن را جایگزین واتساپ کنید و بر روی گوشی ، رایانه و تبلت خود استفاده کنید .

دانلود:  Android | iOS | Mac | PC | Linux

3.Session

پیام رسان سشن ، یکی از قوی ترین مدعیان جانشینی برای واتس اپ است چرا که دارای مجموعه ای قوی از ویژگی های محرمانه است.نکته جالب در این برنامه این است که شما برای شروع حتی نیاز به وارد کردن شماره تلفن هم ندارید و در عوض یک کلید و کد QR به صورت تصادفی ایجاد می شود که باید آن را با یک مخاطب به اشتراک بگذارید.

برنامه جایگزین واتساپ برای محافظت از حریم خصوصی

در این جا پیام های شما را به صورت محلی ذخیره می شود و به دلیل غیرمتمرکز بودن همه چیز ، هیچ وقت در سرورهای Session باقی نمی ماند.با این حال ، این برنامه از برخی ویژگی های مهم مانند تماس های ویدیویی و صوتی برخوردار نیست و مهمتر از همه این که هنوز برای کاربران ناشناخته است .

دانلود :Android | iOS | Mac | Windows | Linux

4.Surespot

سورس پات یکی دیگر از برنامه های پیام رسان متمرکز بر حریم خصوصی است که از بالاترین سطح استانداردها برای محافظت از پیام های شما برخوردار است .در این برنامه به جای ایجاد یک حساب کاربری با استفاده از شماره یا ایمیل خود ، شما یک هویت ایجاد می کنید که هرگز با اطلاعات واقعی شما پیوند ندارد.

برنامه پیام رسان امن

در این برنامه از پروتکل رمزنگاری دو طرفه برای چت ها ، تصاویر و پیام های صوتی استفاده می شود و از محیط کاربری بسیار راحتی هم برخوردار است .استفاده از این برنامه رایگان است و اگر مهم ترین عامل برای شما امنیت در استفاده از یک برنامه پیام رسان است ، گزینه خوبی برای جایگزین واتساپ خواهد بود .

دانلود : Android | iOS

5.Wire

وایر طرفدار جدی حریم خصوصی کاربر است و پیام رسان چت نیز همین احساس امنیت را ارائه می دهد.این یک زیرساخت قوی دارد که به شما امکان می دهد با رمزگذاری دوطرفه یا E2E در جایی که کلید با هر پیام تغییر می کند ، مکالمات خود را ایمن نگه دارید.برخلاف سیگنال و تلگرام ، در این جا می توانید با شماره یا ایمیل خود یک حساب کاربری ایجاد کنید و از آن روی چندین دستگاه استفاده کنید .

Wire یک سیاست حفظ حریم خصوصی ساده دارد. آنها آگهی نمی فروشند و در عوض اشتراک پولی برای کاربران پیشرفته ارائه می دهند. در حالی که برنامه اصلی برای همه کاربران رایگان است ، مشاغل و سازمان ها می توانند آن را با قیمت 5 دلار در ماه برای هر نفر دریافت کنند.

دانلود : Android | iOS | Windows | Linux | وب

در پایان باید اشاره کنیم که با وجود تغییراتی که واتس اپ در سیاست حریم خصوصی کاربارن خود داده است هنوز چت های شما در آن خصوصی باقی می ماند چرا که از رمزنگاری دو طرفه برای آن استفاده می شود .

مطلب مرتبط :
فیسبوک برنامه های خود را برای پیام رسان واتس اپ تغییر می دهد
چگونه افراد را از گروه های واتس اپ به برنامه سیگنال منتقل کنیم ؟

منبع techwiser


Slider

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *