One UI 3.0 در مقابل One UI 2 : همه تغییرات رابط کاربری جدید سامسونگ

رابط کاربری one ui 3.0

سامسونگ سال 2018 رابط کاربری جدید One را با ظاهری مدرن و پر و جنب و جوش تر جایگزین رابط کاربری سامسونگ Experienc کرد .در این دو سال نسخه های جدیدتر این رابط کاربری با تغییرات جزئی منتشر شده و حالا One UI 3.0 بر پایه اندروید 11 آماده شده است .


این نسخه جدید از رابط کاربری گوشی های سامسونگ به نسبت به روزرسانی های قبلی تغییرات زیادی داشته است و حالا مدرن تر از قبل به نظر می رسد در حالی که با ویژگی های جدید در اندروید 11 به خوبی کار می کند و همه چیز برای دسترسی راحت تر در نمایشگرهای بلند اصلاح شده است .در ادامه با ما باشید تا نگاهی به این تغییرات داشته باشیم .

اعلان ها و تنظیمات سریع

این یکی از اولین تغییرات ظاهری است که پس از دریافت به روزسانی One UI 3.0 خواهید دید .نوار اعلان و تنظیمات سریع اکنون دارای پس زمینه تار و شفاف است که باعث شده آیکون ها و تصویر زمینه کاملا پنهان نشوند .

One UI 3 در مقابل One UI 2

کنترل میزان صدا

نوار لغزنده جدید کنترل میزان صدا در این به روزرسانی جدید از قسمت بالایی صفحه به قسمت کناری انتقال داده شده است، همان منطقه ای که می توانید کلیدهای فیزیکی صدا را پیدا کنید.

One UI 3 در مقابل One UI 2

همچنین منوی گسترش یافته حجم صدا اکنون گزینه های کمتری دارد و از مشابه نوار اعلان از یک پس زمینه شفاف نیز برخوردار است.

تغییرات رابط کاربری One UI 3.0

تاریخچه اعلان ها و اعلان های مختصر اضافه شده

رابط کاربری One 3.0 به شما این امکان را می دهد تا بین دو سبک مختلف اعلان ، مختصر یا با جزئیات یکی را انتخاب کنید .گزینه اول تنظیم پیش فرض و حالت جدید است و فقط اطلاعات کمی را در مقایسه با حالت دوم که از قبل وجود داشت ، به شما نشان خواهد داد .

تغییرات رابط کاربری One UI 3.0

تاریخچه اعلان ( Notification history ) یک ویژگی جدید در اندروید 11 می باشد که به شما امکان می دهد تا اعلان های رد شده در یک روز گذشته را مشاهده کنید البته این ویژگی به طور پیش فرض خاموش است .

منوی مخفی طراحی جدیدی دارد

منوی مخفی که با فشار دادن روی آیکون برنامه ظاهر می شود ، اکنون طراحی تمیزتری دارد و البته هنوز گزینه های اضافه کردن به صفحه خانه و حذف نصب در پایین آن دیده می شود و برای مشاهده اطلاعات برنامه می توانید روی نماد کوچک i در گوشه بالا ضربه بزنید .

تغییرات رابط کاربری One UI 3.0 نسبت به One UI 2.0

صفحه قفل براق تر به نظر می رسد

سامسونگ در One UI 3.0 تغییراتی ظریف در ظاهر و احساس صفحه قفل ایجاد کرده است.نماد سنسور اثر انگشت در صفحه نمایش کمی متفاوت است و همچنین انیمیشن ها نیز متفاوت هستند. درحالی که علامت قفل در زیر حفره دوربین سلفی قرار دارد ، ساعت و اعلان ها از قسمت کناری به وسط صفحه آورده شده و دکمه دوربین و تماس ها هم رنگ روشن تری دارند .

تغییرات رابط کاربری One UI 3.0 نسبت به One UI 2.0

ویجت های روی صفحه قفل نیز کمی متفاوت شده اند و اکنون می توانید برای مشاهده گزینه های مختلف در صفحه ویجت ها ، روی ساعت ضربه بزنید .یک قابلیت جدید دیگر در صفحه قفل این است که می توانید روی هر منطقه از صفحه که توسط یک نماد یا ابزارک اشغال نشده ، دو بار ضربه بزنید تا تلفن قفل و صفحه خاموش شود.

شخصی سازی بیشتر برای صفحه همیشه روشن

Always On Display در این نسخه جدید بسیار با قبل شباهت دارد و البته سامسونگ گزینه های شخصی سازی بیشتری را ارائه کرده است به خصوص برای تصاویر GIF .با قفل شدن تلفن ، GIF به طور خودکار شروع به پخش می کند اما چند ثانیه بعد انیمیشن متوقف می شود.

صفحه همیشه روشن سامسونگ

به کشوی برنامه ها ، پوشه ها ، فایندر و برنامه های اخیر بهبود یافته اند

سامسونگ هر کدام از این بخش ها را در One UI 3.0 زیباتر کرده است .همان طور که در تصویر می بینید کشوی برنامه از پس زمینه کاملا تیره به پس زمینه شفاف تری تغییر پیدا کرده است .

تغییرات رابط کاربری One UI 3.0 نسبت به One UI 2.0

پوشه ها اکنون می توانند به جای 16 برنامه ، 12 برنامه را در خود جای دهند که برای سهولت دسترسی در نمایشگر های بزرگ مفید است .

تغییرات رابط کاربری One UI 3.0 نسبت به One UI 2.0

همچنین ابزار جست و جو اکنون قدرتمند تر از همیشه است و علاوه بر برنامه ها می تواند تنظیمات و پیشنهادات را هم پیدا کند .

تغییرات رابط کاربری One UI 3.0 نسبت به One UI 2.0

منوی برنامه های اخیر نیز به همان زیبایی قسمت های دیگر به نظر می رسد که خیلی تفاوتی با قبل وجود ندارد .

تغییرات رابط کاربری One UI 3.0 نسبت به One UI 2.0

منوها و گزینه های برنامه تنظیمات ساده تر شده اند

سامسونگ در تلاش برای مدرن و تمیز کردن صفحات در این نسخه از پوسته اندروید 11 ، بسیاری از گزینه ها و منوها را نیز در برنامه تنظیمات ساده کرده است.در این برنامه آیکون های هر دسته جدید شده اند و حالا حساب سامسونگ در بالای صفحه نشان داده می شود .

برنامه تنظیمات در One UI 3.0

گرافیک و نمادهای جدیدی در منوی باتری وجود دارد و گزینه های حالت پاور به نفع ضامن هایی که اساساً همان کار را انجام می دهند ، جایگزین شده اند که به ساده تر شدن این منو کمک می کند .

منوی تنظیمات باتری در One UI 3.0

همین تغییر را می توان در بخش Smart stay مشاهده کرد که از منوی Motion and gestures ( حرکات و اشاره ها ) قابل دسترسی است .

در منوی ذخیره سازی یا Storage نیز همین بهبودها را می توان دید که اکنون به روش بهتری سازمان دهی شده است .این تغییر به شما کمک می کند تا به سرعت برنامه هایی که بیشترین فضا را اشغال کرده اند را شناسایی کنید .

منوی حافظه در One UI 3.0

رابط کاربری جدید برای Bixby Routines

ویژگی بسیار مفید Bixby Routines در این نسخه از رابط کاربری سامسونگ کاملا تغییر کرده است و پیشنهادها در بالا نمایش داده می شوند و گزینه از پیش تعیین شده ها به طور واضح طبقه بندی و توضیح داده شده اند تا درک آنها برای کاربران آسان تر باشد.

ورژن 13.0 سامسونگ اینترنت به صورت پیش فرض وجود دارد

در این نسخه جدید مرورگر سامسونگ هم برخی تغییرات ظاهری دیده می شود و یک نوع نمایش شبکه ای جدید برای برگه های باز شده وجود دارد و نمادهای نوار وضعیت هنگام پیمایش کردن ناپدید می شوند .

رابط کاربری برنامه گالری تغییر کرده

برنامه گالری در One UI 3.0 تغییراتی داشته و به جای نمایش چهار عکس در هر ردیف آن ، اکنون سه عکس نشان داده می شود که احتمالا به دلیل بزرگتر شدن نمایشگرها است .

برنامه گالری سامسونگ

برنامه های مخاطبین ، پیام ها و تقویم تغییر یافته اند

سامسونگ همچنین برنامه مخاطبین و تلفن را در این رابط کاربری اصلاح کرده است به طوری که اکنون ادغام یا حذف مخاطبین تکراری از همیشه آسان تر شده و می توان بیش از یک مخاطب را به طور همزمان ویرایش کرد. قابلیت جستجو در مخاطبین نیز بهبود یافته است.

در این رابط کاربری شما می توانید ظاهر صفحه تماس های وروردی را تغییر دهید .می توانید رنگ پس زمینه صفحه تماس را تغییر دهید ، از گالری عکس دلخواه اضافه کنید و حتی چیدمانی که در آن اطلاعات مربوط به تماس گیرنده نمایش داده می شود را تغییر دهید.

One UI 3.0

برنامه پیام ها هم اکنون دارای یک سطل آشغال است و پس از حذف یک پیام ، آن به مدت 15 روز در سطل زباله باقی می ماند تا در صورت تمایل بتوانید آن را بازیابی کنید قبل از اینکه برای همیشه حذف شود.

در پایان برنامه تقویم هم بهتر شده و اکنون به جای تمام رویدادها به جای نمایش در یک کارت بزرگ در کارت های جداگانه نمایش داده می شوند .

آپدیت One UI 3.0 چه زمانی منتشر می شود ؟

سامسونگ برنامه زمانبندی به روزرسانی One UI 3.0 را اعلام کرده که بر این اساس ابتدا دستگاه های پرچمدار تا اوایل سال 2021 این آپدیت را دریافت می کنند سپس به تدریج در ماه های آینده این به روزرسانی برای گوشی های میان رده و ارزان قیمت هم منتشر خواهد شد .

مطلب مرتبط :
کدام یک از گوشی های سامسونگ سه به روزرسانی اصلی اندروید را دریافت خواهند کرد ؟
سامسونگ به روزرسانی One UI 3.0 را با سری گلکسی S20 شروع کرد

منبع sammobileجدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *