اندروید 10 Go سرعت و امنیت بهتری را برای گوشی های ارزان قیمت به ارمغان می آورد

اندروید گو

سیستم عامل اندروید 10 GO ، نسخه کم حجم و سبک تر سیستم عامل اندروید 10 می باشد ، که گوگل برای گوشی های ارزان قیمت که از سخت افزار قدرتمندی برخوردار نیستند ، معرفی کرده است .


این سیستم عامل سبک برای دستگاه هایی که از حافظه رم 1.5 گیگابایت کم تر برخوردار هستند ، مناسب می باشد که به گفته گوگل اندروید 10 نسخه Go سرعت و امنیت بیشتری را به نسبت نسخه قبلی ، خواهد داشت .سرعت اجرای برنامه ها در این نسخه جدید تا 10 درصد می تواند سریع تر از قبل باشد .

اندروید 10 Go

گوگل برای به وجود آوردن امنیت بیشتر در این سیستم عامل از استاندارد رمزگذاری جدیدی با نام Adiantum بهره گرفته است که در اوایل سال جاری میلادی معرفی شده است .به گفته گوگل این استاندارد تا پنج برابر سریع تر از انواع رمزگذاری AES در اندروید می باشد و نیازی به سخت افزار خاصی برای اجرا نداد و باعث می شود که رمزگذاری قوی در گوشی های ارزان قیمت عملی باشد .

مطلب مرتبط » بررسی اندروید 10 : تمام ویژگی ها و قابلیت های جدید

گوگل می گوید از سال 2018 تاکنون ، حدود 1600 دستگاه از 500 تولید کننده مختلف به سیستم عامل اندروید GO مجهز شده اند که در 180 کشور مختلف دنیا استفاده می شود.همچنین این سیستم عامل را می توان در حدود 80 درصد از گوشی های اندرویدی ارزان قیمت و ضعیف تر یافت که این باعث می شود هر کسی که توانایی خرید دستگاه های قدرتمند و گران قیمت تر را ندارد ، بتواند از آخرین ویژگی های سیستم عامل اندروید بهره مند شود .

اندروید 10 Go

انتظار می رود که اندروید 10 Go از اواخر پاییز امسال بر روی طیف گسترده ای از گوشی های مختلف قرار بگیرد و به گفته گوگل در این نسخه حجم برنامه های از پیش نصب شده به نصف کاهش یافته است که باعث می شود فضای ذخیره سازی بیشتری در اختیار کاربران قرار بگیرد .

منبع thevergeجدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *