آموزش استفاده از ویجت ها در ios 14 بر روی آیفون

استفاده از ویجت ها در ios 14

ابزارک یا ویجت ها در ios 14 یکی از مهمترین ویژگی های این نسخه از سیستم عامل آیفون های اپل است که برای سال ها علاقه مندان منتظر آن بودند .این ویژگی از مدت ها پیش در اندروید وجود داشته و سرانجام به آیفون ها هم راه پیدا کرده است .در ادامه با ما همراه باشید تا با نحوه استفاده از این ویژگی جذاب در آیفون ها آشنا شوید .


با استفاده از ویجت ها در iOS 14 شما می توانید با یک نگاه اطلاعاتی از برنامه های مهم خود را بدست بیاورید .این ابزارک ها در اندازه های مختلفی روی آیفون ها می توانند قرار بگیرند و به کمک آن ها می توانید صفحه اصلی خود را شخصی سازی کنید و از آن حالت یکنواخت و خسته کننده قبلی خارج شوید .

چگونه به لیست ویجت ها در iOS 14 دسترسی پیدا کنیم ؟

1.ابتدا انگشت خود را در یک فضای خالی از صفحه اصلی آیفون فشار دهید .
2.اکنون روی آیکن + در گوشه سمت راست بالای این صفحه ضربه بزنید .
3.حالا لیستی از ویجت های مختلف را در این صفحه می توانید مشاهده کنید .

دسترسی به ویجت ها در iOS 14

4.می توانید ویجت برنامه مورد نظر را از بالای این صفحه جست و جو کنید .
5.می توانید به سمت پایین پیمایش کنید و از لیست یکی را انتخاب کنید .
6.همان طور که می بینید ، نمونه این ویجت ها مانند خود آنها ، پویا و به روز هستند .

صفحه ویجت ها در iOS 14

چگونه یک ویجت را به صفحه اصلی آیفون خود اضافه کنیم ؟

1.اکنون روی ویجت دلخواه خود ضربه بزنید .
2.سپس با کشیدن به چپ و راست اندازه دلخواه برای ویجت را پیدا کنید و سپس روی دکمه Add Widget در پایین ضربه بزنید .( ابزارک یا ویجت های iOS 14 در سه اندازه بزرگ ، متوسط و کوچک وجود دارند .)

اضافه کردن ویجت ها در iOS 14

3.اکنون ویجت اضافه شده را بگیرید و به مکان دلخواه در صفحه اصلی ببرید .
4.در پایان روی دکمه Done در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید .

اضافه کردن یک ویجت به صفحه اصلی آیفون

چه ویجت هایی در iOS 14 وجود دارد ؟

در حال حاضر اپل ابزارک های زیر را در iOS 14 ارائه کرده است :
باتری ها ، Calendar یا تقویم ، ساعت ، Files ، فیتنس ، نقشه ها ، موسیقی ، اخبار ، یادداشت ها ، عکس ها ، پادکست ها ،Reminders یا یادآوری ها ، Screen Time ، میانبرها ، سهام یا Stocks ،تلویزیون و هواشناسی .همچنین یک ویجت با نام Smart Stack و یکی دیگر با نام Siri Suggestions نیز وجود دارد .

Smart Stack یک ابزارک جالب در iOS 14 است که به صورت خودکار ویجت ها را تغییر می دهد تا مرتبط ترین اطلاعات را در طول روز به شما نشان دهد.زمانی که این ویجت را نصب کنید ، می توانید صفحات مختلف را به سرعت مرور کنید .برای مثال تصویر زیر این ویجت اخبار را نشان می دهد که با بالا و پایین کشیدن روی آن می توان از دیگر اطلاعات ابزارک ها استفاده کرد.

ویجت Smart Stack

در کنار این ویجت ، Siri Suggestions نیز یک ابزارک منحصر به فرد است که توسط اپل ارائه شده است .این می تواند به طور خودکار آیکن برنامه ها و سایر اطلاعات را روی صفحه اصلی آیفون نشان دهد که این بر اساس الگوهای استفاده شما تغییر می کند .

iOS 14 siri suggestions

به عنوان مثال ،این ویجت ممکن است شامل آیکن برنامه های مورد علاقه شما یا لینکی به وب سایت های پربازدید شما باشد.حتی می تواند شامل پیشنهاداتی برای تماس تصویری FaceTime با شخصی باشد که معمولاً در ساعاتی از روز با آن تماس می گیرید.

نمونه یک ویجت روی آیفون

تنظیمات ویجت ها

در حال حاضر به غیر از تغییر اندازه یا جا به جایی ویجت ها ، نمی توانید تنظیمات خاص دیگر را انجام دهید .با این حال برای حذف یا ویرایش ویجت می توانید مطابق زیر عمل کنید.

1.انگشت خود را روی ویجت برای چند لحظه فشار دهید .
2.برای حذف کردن ویجت از روی صفحه گزینه Remove Widget را بزنید یا برای جا به جا کردن آن گزینه Edit Home Screen را انتخاب کنید .

ویرایش ویجت ها در iOS 14

در پایان باید گفت که ویجت ها تنها یکی از ویژگی های جدید در iOS 14 هستند که در کنار قابلیت هایی مانند App Library ( کتابخانه برنامه ) یا پیام های توسعه یافته می توانند تجربه کاربری متفاوتی از کارکردن با آیفون شما را ارائه کنند .

مطلب مرتبط :
آموزش استفاده از App Library یا کتابخانه برنامه در ios 14
در iOS 14 می توانید با ضربه به پشت آیفون برنامه یا موارد دیگر را باز کنید

منبع groovypost


Slider

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *