نحوه اندازه گیری ارتفاع در گوشی های آیفون بدون نیاز به نصب برنامه جداگانه

iPhone X

آیفون های اپل قابلیت ها و ویژگی های مختلفی را در اختیار کاربران قرار می دهند که برخی از این قابلیت ها شاید کم تر شناخته شده باشند .یکی از این قابلیت های کم تر شناخته شده اندازه گیری ارتفاع در این گوشی ها می باشد که در ادامه مطلب به آن خواهیم پرداخت .


ارتفاع معمولا از سطح دریا اندازه گیری می شود و معمولا افراد آن را با بلندی اشتباه می گیرند .مطابق تعاریف ارتفاع مربوط به موقعیتی است که شما بالاتر از سطح دریا یا زمین قرار می گیرید و این اطلاعات می تواند برای شما مفید باشد به خصوص اگر به کوه نوردی و رفتن به مکان هایی با ارتفاع بالا علاقه مند هستید .

گوشی های آیفون 6 به بالاتر همگی به یک فشار سنج مجهز می باشند که می تواند ارتفاع محل قرار گیری دستگاه را اندازه گیری و به نمایش بگذارد .برای اندازه گیری ارتفاع در گوشی های آیفون نیاز به نصب برنامه جداگانه ای نیست و برای این کار می توانید از همان برنامه Compass یا قطب نما بهره بگیرید .

اندازه گیری ارتفاع در گوشی های آیفون

زمانی که وارد برنامه قطب نما در آیفون شوید ، همان طور که در تصویر بالا مشخص شده ، ارتفاع یا elevation در پایین صفحه به شما نمایش می دهد .داده های مربوط به ارتفاع در این جا کاملا بنیادی می باشند که در بعضی مواقع بسیار مفید خواهند بود .قطب نما در آیفون علاوه بر نمایش مختصات و ارتفاع می تواند برای اندازه گیری سطح نیز مورد استفاده قرار بگیرید .

مطلب مرتبط » چگونه از اپلیکیشن Measure در آیفون استفاده کنیم؟

البته اگر این داده ها نیاز شما را برطرف نمی کند و می خواهید اطلاعات بیشتری در این زمینه بدست بیاورید می توانید از برنامه های مخصوص و دقیق تری مانند My Altitude برای این منظور استفاده کنید .نصب و استفاده از این برنامه رایگان می باشد هر چند که با پرداخت درون برنامه ای می توانید به ویژگی های بیشتری هم دست پیدا کنید .

منبع : howtogeek


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *