چطور مشکل دانلود تصاویر واتس اپ را در گوشی اندروید برطرف کنیم ؟

whats app tips

به طور معمول تصاویر و ویدیوهای به اشتراک گذاشته شده در WhatsApp باید به طور خودکار بارگیری و نمایش داده شوند اما گاهی اوقات به دلایل مختلف از جمله تنظیمات نادرست یا مشکلات شبکه ، دانلود تصاویر واتس اپ ممکن نیست .


در این مواقع شما زمانی که می خواهید تصاویر دریافت شده در واتس اپ را باز کنید ، دچار مشکل شده و تصویر فریز شده و علامت دانلود متوقف می شود .اگر این همان مشکی است که شما دارید پس در ادامه می توانید به یکی از روش های زیر آن را برطرف کنید .

1.اتصال اینترنت خود را بررسی کنید

اگر در یک منطقه با پوشش دهی ضعیف اینترنت دیتا هستید یا این که اتصال وای فای شما ضعیف است واتس اپ قادر به بارگیری تصاویر در گوشی شما نخواهد بود .از این رو مرورگر اینترنتی خود مثل کروم یا سامسونگ اینترنت را باز کنید و بررسی کنید که آیا می توانید به یک سایت به طور عادی دسترسی داشته باشید یا خیر .اگر نتوانستید به وب سایت ها دسترسی داشته باشید پس باید ضعف اینترنت خود را با اتصال یه یک وای فای پرسرعت یا یک منطقه با پوشش دهی خوب اینترنت دیتا برطرف کنید در غیر این صورت روش های دیگر را امتحان کنید .

2.فضای ذخیره سازی موجود را بررسی کنید

How to Free up Space & Get More Storage in Android - Tech Advisor

اگر دستگاه ما فاقد فضای ذخیره سازی باشد ، دانلود تصاویر واتس اپ ممکن نخواهد بود .بنابراین برای بررسی این مورد به برنامه تنظیمات و قسمت ذخیره سازی مراجعه کنید و مقدار فضای ذخیره سازی موجود را بررسی کنید .

مطلب مرتبط » 4 کاری که برای پاک کردن فضای ذخیره سازی گوشی اندرویدی می توانید انجام دهید

3.کارت SD را بررسی کنید

اگر گوشی اندرویدی شما دارای کارت میکرو SD باشد ، بارگیری و ذخیره تصاویر از واتس اپ به صورت پیش فرض در کارت SD متصل به دستگاه شما انجام می شود .برای بررسی این مورد ابتدا کارت SD را از دستگاه جدا کنید و یک بار دیگر آن را به درستی در اسلات خو د قرار دهید .

SD Card With Lock

اگر با پیغام کمبود فضای ذخیره سازی مواجه شدید پس باید تصاویر واتس اپ و دیگر فایل های اضافی خود را به رایانه منتقل کنید تا فضا برای ذخیره سازی موارد جدید به وجود آید .

4.به واتس اپ اجازه دهید تا به فضای ذخیره سازی دسترسی پیدا کند

مطمئن شوید که واتس اپ اجازه دسترسی به قسمت ذخیره سازی دستگاه را دارد .به این منظور به برنامه تنظیمات بروید و سپس از قسمت برنامه ها ( Apps ) گزینه WhatsApp و سپس Permissions ( مجوزهای برنامه ) را انتخاب کنید .

App Permissions Screen

در مرحله بعد ، روی Storage ( ذخیره سازی ) ضربه بزنید و گزینه Allow ( اجازه دادن ) را انتخاب کنید.

اجازه دانلود تصاویر واتس اپ

5.تنظیمات مربوط به دانلود واتس اپ را بررسی کنید

اگر قادر به دانلود تصاویر واتس اپ در زمان استفاده از اینترنت دیتا ( سیم کارت ) نیستید ، مطمئن شوید که واتس اپ اجازه استفاده از داده های سلولی را برای بارگیری تصاویر دارد.

به این منظور WhatsApp را باز کنید و روی آیکن سه نقطه در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید و از منو گزینه Settings یا تنظیمات را انتخاب کنید .

حل مشکل دانلود تصاویر در واتس اپ

در صفحه تنظیمات ابتدا به قسمت Data and Storage Usage ( استفاده از داده و ذخیره سازی ) بروید و سپس گزینه When Using Mobile Data ( هنگام استفاده از داده موبایل ) را انتخاب کنید .

رفع مشکل دانلود تصاویر واتس اپ

در پنجره باز شده مطمئن شوید که گزینه Photos ( عکس ها ) انتخاب شده است.به همین شکل می توانید بررسی کنید که واتس اپ اجازه بارگیری تصاویر با استفاده از اینترنت وای فای را دارد .

6.تنظیمات تاریخ و زمان را بررسی کنید

به برنامه تنطیمات دستگاه بروید و از قسمت مدیریت عمومی به صفحه تاریخ و زمان بروید .از این جا مطمئن شوید که گزینه Automatic date and time ( تاریخ و زمان خودکار ) روشن می باشد .

تنظیمات تاریخ و زمان خودکار

7.نصب مجدد WhatsApp

اگر با روش های بالا مشکل شما برای دانلود تصاویر واتس اپ برطرف نشد ، بهتر است برنامه را حذف کنید و یک بار دیگر آن را نصب کنید و ببینید که آیا این به رفع مشکل کمک می کند یا خیر.

منبع techbout


Slider

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *