چگونه سابقه موقعیت مکانی خود را در آیفون یا آیپد مشاهده کنیم ؟

اگر این سوال برای شما پیش آمده که در یک هفته گذشته به کدام مناطق رفته اید و کجاها بوده اید ، می توانید از آیفون یا آیپد خود سابقه موقعیت مکانی یا Location History خود را مشاهده کنید .همچنین با استفاده از گوگل مپس هم می توانید اطلاعات بسیاری را از محل سکونت خود بدست بیاورید .


تمام شرکت های بزرگ تکنولوژی و اپلیکیشن ها دارای یک نوع قابلیت ردیابی موقعیت مکانی می باشند .اپل ، گوگل ، فیسبوک ، توییتر و غیره همگی این کار را می کنند و هر یک به روش مختلفی از این داده ها استفاده می کنند .برای مثال اپل فقط مجموعه ای از مکان های قابل توجهی را که در گذشته از آن بازدید کرده اید را جمع می کند و ادعا می کند که این داده ها را با هیچ کسی به اشتراک نمی گذارد .

مطلب مرتبط » چگونه تاریخچه مکان و جست و جو را در گوگل مپس پاک کنیم ؟

همچنین گوگل تمام فعالیت های شما را به خصوص اگر از گوگل مپس استفاده می کنید را به طور مفصلی جمع آوری می کند .اگر قسمت Timeline view را در این برنامه باز کنید ، می توانید دقیقا مکان هایی که در یک روز مشخص رفته اید را مشاهده کنید ، حتی اگر از مسیریابی این برنامه هم استفاده نکرده باشید .ردیابی موقعیت مکانی به صورت پیش فرض در گوشی های شما فعال می باشد که البته می توانید آن را غیرفعال کنید .

پیدا کردن تاریخچه موقعیت مکانی در آیفون یا آیپد

برای این کار ابتدا در آیفون یا آیپد خود وارد برنامه تنظیمات شوید و سپس گزینه Privacy را انتخاب کنید .

مشاهده سابقه موقعیت مکانی در آیفون

در این صفحه گزینه Location Services را انتخاب کنید و در پایین این صفحه روی گزینه System Services ضربه بزنید .

مشاهده سابقه موقعیت مکانی در آیفون
مشاهده سابقه موقعیت مکانی در آیفون

در صفحه بعد روی گزینه Significant Locations ( مکان های قابل توجه ) ضربه بزنید .

مشاهده سابقه موقعیت مکانی در آیفون

در این صفحه می توانید ،از قسمت History مکان هایی که براساس تعداد دفعات بازدید شما از آن جا ، گروه بندی شده است را مشاهده کنید .

مشاهده سابقه موقعیت مکانی در آیفون

اگر می خواهید این تاریخچه را پاک کنید ، می توانید به پایین صفحه بروید و روی گزینه Clear History ضربه بزنید .و اگر می خواهید ردیابی موقعیت مکانی خود را در این جا متوقف کنید می توانید ضامن گزینه Significant Locations را بکشید و آن را غیرفعال کنید .

همچنین زمانی که روی یکی از مکان ها از قسمت History ضربه بزنید ، می توانید نقشه همه مکان هایی که رفته اید را مشاهده کنید .

مشاهده سابقه موقعیت مکانی در آیفون

از گزینه visits می توانید ، نمای تفصیلی و جزئیاتی مانند تاریخ ، روش حمل و نقل و زمان بازدید از آن مکان را مشاهده کنید .

اگر از برنامه گوگل Maps برای مسیریابی خود استفاده می کنید ، این امکان را خواهید داشت که از بخش Timeline این برنامه اطلاعات مفصل و جزئی تر از سابقه موقعیت مکانی خود بدست بیاورید .

منبع howtogeek


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *